blog o cestování s dětmi

Proč si sepsat drobné úspěchy aneb co jsi letos dělala?

Také máte někdy pocit, že pořád něco děláte, někam běháte, něco zařizujete, ale jakoby za vámi nic nezůstávalo? Pocit takové zvláštní zbytečnost, marnosti? Vidíte úspěch a hmatatelné výsledky ostatních a ne ty své vlastní? I mně se to občas děje. V takové chvíli je dobré se zastavit a ohlédnout se zpět. Ale pořádně! Vzít si tužku, papír a začít sepisovat ty drobné dílčí úspěchy. Protože bez těch drobných dílčích úspěchů bychom možná jen stěží dosáhli na ty větší. Najednou člověk vidí, kolik toho vlastně dokázal a zažil! A ne, nemusí být zrovna Silvestr, i když konec roku k takové rekapitulaci přímo svádí. Já mám tu potřebu v posledních dnech, tak jdu na to…

50 NOVÝCH ČLÁNKŮ NA BLOGU

Ať už sama nebo s podporou někoho jiného jsem během 11 měsíců nasdílela takřka 50 nových článků na blogu. To je minimálně 1 týdně! Vzali jsem vás na Madeiru, do Norska a Dánska, do Tater, na cestu po Itálii vlakem, vlakem po Evropě, do Nepálu, na lyžovačku do Itálie i Rakouska, do Barcelony a na řadu dalších míst. Samozřejmě jsem nezapomněla ani na milované České Švýcarsko a sepsala článek s tipy, kam s puberťáky (třeba na rafty).

V rámci necestovních článků jsem se pokusila šířit povědomí o homesharingu; nechala jsem vás nahlédnout do našeho ročního domácího vzdělávání; sdílela jsem řadu knižních tipů či divadelních „recenzí„.

Poukázala jsem i na šikanu nebo na úskalí života na sociálních sítích. Protože toto téma je pro mě velmi důležité a myslím si, že se o něm hovoří stále ještě málo. Na jedné straně my, rodiče, hlásáme, že naše děti ještě nemají mobily, protože je to fujky, ale přitom ty mobily samy držíme v ruce a streamujeme je od miminek … a je nám v reálu šumák, že nevíme, kdo si fotky našich zlatíček prohlíží a co s nimi dělá. Já jsem si ráda prošla zkušeností „influencra“, protože jsem si mohla zažít na vlastní kůži celou škálu emocí.

70 NOVÝCH VÝLETNÍCH TIPŮ V ONLINE TOULKÁCH ALPAMI

Je to k nevíře, ale od ledna přibylo v online Toulkách Alpami dalších 70 výletních tipů! Jestli si dobře pamatujete, v knize bylo 290 stránek. Do loňských Vánoc byla kniha ve své online verzi rozšířena takřka o 90 stran oproti původní knize (čili si můžete listovat takřka 400 stránkovou knihou) a těchto 70 tipů je ještě navíc k tomu! Pecka!

10 DNŮ NA CESTĚ „MÁMA A DCERA“

Cestu „Máma a dcera“ považuji za jednu z nejkrásnějších, kterou jsem kdy v životě podnikla. Pro obě z nás mnoho znamenala a znamená. Vzpomínky se nám vyplavují tak moc často! Byl to neuvěřitelně krásný čas, i když nám velkou část cesty chcalo a chcalo a chcalo… A já se moc těším na další cestu. Doporučuji všem! Je jedno, kam se vydáte, na jak dlouho se vydáte, ale máte-li víc dětí, čapněte tu a tam jen jedno z nich a vyrazte.

3 AKCE PRO ŽENY U NÁS NA OFFLINE CHALOUPCE V ČESKÉM ŠVÝCARSKU

Podařilo se mi u nás na chaloupce zorganizovat, při vší skromnosti, tři naprosto perfektní odpočinkové akce pro inspirativní ženy. Každá akce byla zaplněna během chvilky, dorazily všechny přihlášené ženy a všechny chtějí dorazit znovu. Není hezčí zpětné vazby na to, co děláte!

Jednou z těchto akcí, která sklidila velký úspěch, byl zážitkový kurz 1. pomoci se Zdrsem! Se Zdrsem jsme na duben 2024 naplánovali kurz 1. pomoci pro děti 10+. To, že se kurz zaplnil během chviličky mě velmi těší!

Jsem moc ráda, že jsem před lety ten odvážný krok potkávat se udělala, protože tato offline setkávání mi v dnešní online době dávají velký smysl.

Dokonce jsem se v letošním roce vytvořila i první návrh loga a claimu chaloupky! Žijeme v online době, díky internetu můžeme cestovat, pracovat remote, ale také mnohem snáz sklouznout do sociální izolace. S nástupem AI bude možná ještě těžší toto vše ustát, zorientovat se v mezilidských vztazích a pečovat o ně.

Na co se můžete těšit v roce 2024?

V březnu na víkendový kurz (sebe)prezentačních dovedností s Helenou Bartošovou, v dalších měsících pak na setkání podnikatelek nebo na jeden jediný termín klasické „Frauenakce“ s výletem, tentokrát pro naprosté nováčky.

3 PROJEKTY, KTERÉ JSME SPOLEČNĚ PODPOŘILI (NEJEN MY)

Jestli jsem na něco pyšná, tak je to komunita, která se okolo blogu vytvořila. Díky vám všem, kdo podporujete projekty, které s vámi sdílím! Ať už to bylo nové kolo pro dva chlapečky s hendikepem, ortézky pro malou Miu nebo příspěvek pro Eleonorku. Určitě sledujte blog Obyčejné mámy a její neziskovky Obyčejný život. Pokud můžete, podpořte akce pro pečující maminky, které Jindra dělá…

2 OSOBNÍ VÝZVY, KTERÉ JSEM SI DALA

Podařilo se mi překonat strach umocněný hochovými dýchacími obtížemi a vzala jsem děti v létě na rafty, na což jsem mega pyšná!

Také jsem si předsevzala, že budu chodit častěji na ranní „samovýlety“. A řeknu vám, to je taková krása, když člověk vstane v pět ráno a vyrazí do tmy a pak jen v tichosti pozoruje, jak se krajina probouzí… V létě jsem takových výletů podnikla poměrně dost. Je to boží pocit mít v devět ráno v nohách deset tisíc kroků krásnou krajinou!

1 ZAPLNĚNÁ SEZÓNA NA CHALOUPCE

Letošní rok byl pro naši chaloupku nejsilnější sezónou, což mě po loňském požáru velmi těší. A jsem opravdu moc ráda, že k nám jezdí takoví skvělí lidé! Kromě dovolených spřátelených rodin u nás už proběhla i vícegenerační setkání, třídní sraz nebo teambuilding.

Pokud vás naše chaloupka láká, nakoukněte do tohoto článku a neváhejte. Volných termínů v roce 2024 už příliš není. V květnu, červnu nebo září jsem schopna propojit i menší skupinky, pokud nejste dodatečně velká parta. V loňském roce jsem takto propojila dvakrát dvě skupinky maminek s dětmi a fungovalo to skvěle! A navíc vznikají takto nová přátelství!

1 NOVÝ PRODUKT NA ESHOPU

No, Jani, nepřechval se:-) Tady to trochu stagnovalo, ne? Jen jeden? Ale i to je důvod se pochválit! Však i za tím je dost práce! Ano, nově si můžete na eshopu koupit dárkový poukaz a někoho překvapit vstupenkou do Online verze. Možná si říkáte, však pohoda ne, se to SAMO pošle emailem a nazdar! No jo, ale jak to udělat, aby vstupenka platila pro konkrétní emailovou adresu a obdarovaný se to nedozvěděl předem? I na to mám řešení! Protože TO SAMO, to je podobné samo, které doma uklízí, peče, vaří apod.:-)

1 REST

Konečně, konečně jsem si po letech nechala udělat vánoční produktové fotky od Marušky, která nás tu a tam fotí už od mého těhotenství. Produkty mám sice skoro vyprodané, ale to nevadí:-)) Online verze Alpami tu je a bude stále pro vás!

MRAKY ZÁŽITKŮ, EMOCÍ, MILÝCH SETKÁNÍ

Díky za ně vám všem!

Takže Jani, tohle všechno jsi udělala! A vedle toho ještě tak 340 obědů, 365 večeří, najezdila jsi stovky kilometrů s dětmi do školy, vyprala jsi nespočet praček, snad milionkrát jsi vytřela, umyla hajzlík, šlápla na playmobil figurku… Ano, nyní můžeš jít zaslouženě na svařák!

Howgh!

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurz Moderní sebeobrany

Historické knihy pro děti a mládež

Naše zkušenost se zahraniční studentkou