blog o cestování s dětmi

Offline chaloupka v Českém Švýcarsku

Proč zrovna offline chaloupka?

Toužila jsem vytvořit místo,

kde se lidem podaří skutečně vypnout;

místo které sbližuje;

které zpomaluje a umožňuje vychutnat si každý okamžik naplno.

Místo, kde wifina překvapivě od doby covidí je, ale vy si na ni ani nevzpomenete.

Místo, které láká rodiny ke společnému hraní, tvoření nebo čtení. Však není hezčího zakončení dne než se uvelebit ve velké posteli a společně si s dětmi před spaním číst. A pak společně vedle sebe usnout, aniž by se člověk druhý den probudil jak zmačkaný nepovedený obrázek odpočatého rodiče.

Jedna z trojpostelí. V chaloupce máme dvě takové.

Místo, kde člověk odloží mobil plný všemožných povinností, valících se informací a impulzů vyvolávající další a další potřeby a vychutná si ten okamžik TADY A TEĎ.

Místo odpojení. Žijeme v době, kdy se na nás valí informace ze všech stran, lidé jsou pod neuvěřitelným tlakem a pro řadu z nás je velmi těžké se z toho vymanit. Vypnout. Dětem omezujeme, kolik času mohou strávit u obrazovky, ať už mobilního telefonu, televize či notebooku. A my? Jen si hrábněme do svědomí, jak se nám daří se odpojit nejen od displeje, ale i od našeptávačů v hlavě, co vše ještě musíme… Počkej… Pak… Potom…

Místo, kde budu neviditelným průvodcem během vašich výletů, které si ale vy sami naplánujete společně s dětmi.

Místo setkávání. Jsem tak ráda, že chaloupkou už prošlo tolik zajímavých žen! Však ne nadarmo se říká, že spokojená máma, spokojené dítě, že? Je to trošku klišé, ale ono se také říká, že na každém šprochu pravdy trochu. 🙂

Místo, kde se lidé propojují, inspirují a učí nové věci. Zážitkový kurz se Zdrsem je nezapomenutelný! Jestli vás to zaujalo a jste rodičem dětí 10-15 let, zbystřete. V dubnu plánujeme kurz pro děti v tomto věku (a mámy já vezmu na výlet).

Místo rodinných setkání, třídních srazů nebo dovolených party přátel.

Tak co? Dostali jste chuť u nás uspořádat rodinné setkání? Vícegenerační dovolenou? Komorní networking s výletem? Chalupářský coworking? Teambuilding? Napište mi: sdetmivbaglu(@)seznam.cz

Vězte, že to mám u nás prochozené křížem krážem. Sama i s dětmi. Moc ráda vám pomohu z dovolené u nás udělat dovolenou nezapomenutelnou.

A kolik lidí se vlastně do chaloupky vejde? Najdete tu až pět ložnic a 4 koupelny. V hlavní části je celkem 15 lůžek. Je vás na celou chaloupku málo? Pak je tady půdní apartmán, který na poslední chvíli pronajímám i dílčím rodinám. Všechny informace vám ráda sdělím v personalizované nabídce. Chcete dostávat informace o volných termínech, novinkách či akcích jako první? Přihlaste se o odběru novinek na sdetmivbaglu(@) seznam.cz

Jen nezapomeňte, že je to chalupa. Chalupa, která vrže, kde je třeba občas zatopit, nebo si vzít bačkory.

Je to naše chalupa, naše doma. S naším cukrem, moukou nebo bačkorama… Komu otevřeme dveře příště?

Jany offline chaloupka je prostě kouzelná. Jezdíme do podobného typu bydlení často, hotely nejsou nic pro nás a doteď jsem nebyla v takhle vymazelném ubytování. Přijdete si jako doma, protože jsou všude značky, co sami nejspíš znáte a používáte, od eko tablet do myčky po sonnentorové čaje v kuchyňce. V koupelnách  jsou příjemná ručně vyráběná mýdla, všechny potřebnosti schované v Janou šitých sáčcích, ve světnici poschovávané různé ruční práce a stoleček pro děti připravený na kreslení a vyrábění. Dětské knížky a zašívárna v patře na čtení, měkké sezení a polštáře, kam si človíček může s knížkou zalézt, když potřebuje být taky chvíli sám. V herně krásné dřevěné hračky, na zahradě zas kola, odrážedla a prolejzka na vyřádění. A taky skříň s deskovkama na chaloupce je! V kuchyni nádobí, ve kterém můžete skutečně vařit a krb, který vás během chvilky zahřeje. Teplá voda nám nikdy nedošla a všude na záchodě byl vždycky náhradní papír:-). Všechno to jsou zdánlivě drobnosti, ale ono se to nasčítá a vytváří to prostě přenádhernou atmosféru. Máte totiž pocit, že někdo skutečně chce, abyste tu byli jako doma, něco překrásného prožili a nechali tady kus srdce. Chaloupka by mohla být prakticky kdekoliv na světě a člověk by do ní tak rád přijel, právě kvůli celému tomu kouzelnému mikrosvětu, co Jana vytvořila a do kterého je tak příjemné vklouznout. Ale ona navíc chaloupka není kdekoliv na světě, je v Českosaském Švýcarsku a u hranic s Německem a Saským Švýcarskem, takže nevíte, na který z výletů v okolí se vrtnout dřív. Přijde mi proto úplně jedno, jestli bude pršet a budete zalezlí v chaloupce a na zahradě, či bude skvělé počasí a naplníte každý den do poslední chvíle výletováním – prostě budete mít vždycky možnost udělat si to nezapomenutelné.

Za foto děkuji Marušce Maynka Foto a Zuzce Havlínové.

PS. Raději upozorňuji předem, že chaloupku nepronajímám pouze na víkendy a bohužel s ohledem na alergie není dogfriendly.

Preferuji týdenní pobyty, mimo sezónu min. počet nocí 4. Volné termíny v hlavní sezóně v 2024 (ostatní měsíce dle domluvy).

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak na (sebe)prezentaci

Světe, tady jsou mé děti!

Vysvědčení aneb kolik to háže?