blog o cestování s dětmi

Passo del Tonale

Článek sepsala Linda Milo, děkuji! Já jen poznamenám, že v Tonale jsem byla jako bezdětná a musím dát Lindě za pravdu. Super středisko pro rodiny s dětmi.

Přemýšlíte, kam s dětmi na hory? Pokud tápete a nevíte kam vyrazit, můžu doporučit všemi deseti italské středisko Passo Tonale. U nás doma je vždy diskuze o horách a lyžování náročná, protože můj muž není vůbec milovníkem zimy, a řešíme dilema, jestli raději nejet do tepla. Našli jsme nakonec kompromis, kterým je právě Itálie, protože oproti Rakousku je pravděpodobnější, že bude krásné počaíi, a jídlo a víno je tady prostě taky lepší. Jen musíte přežít delší cestu autem, přece jen u Mnichova to bývá zacpané, a závěr cesty je korunovaný docela delším úsekem serpentin – u našich dětí to jistí kinedryl – a stojí to prostě za to. (Pozn. S dětmi v báglu: Pokud přeci jen hledáte středisko, které není tak daleko, a nevadí vám Bratwurst na každém jídelníčku, kam se podíváš, rozhodně doporučím Zugspitzarenu – primárně tedy s dětmi, které už trošku lyžují).

V Passo Tonale jsme byli v roce 2019 a 2020 pokaždé v lednu, pak přišla bohužel covid pauza, a navázali jsme na tradici až letos v březnu. Je to za nás skvělé místo pro lyžování a odpočinek, a ač miluju objevování nových míst, tady se prostě vracím ráda, protože vím co čekat. V lednu tedy bylo vždy mnohem víc sněhu a méně lidí, ale už jsme vázáni na jarní prázdniny, takže se musíme smířit s větším návalem a s tím, že na svazích neslyšíte italštinu ale primárně češtinu.:-)

Pro mě je na Tonale nejlepší kombinace krásných dlouhých modrých sjezdovek pro děti a náročnějších sjezdovek pro dospělé. Je tady možnost vyjet si až na vrchol ledovce (Presena, 3,069m) kabinkovou lanovkou a lyžovat na nádherně upravených sjezdovkách – za mě nejlepší trasa, když jedu bez dětí. Ale i tady je jedna část trasy modrá a vhodná pro začátečníky a děti. Většina sjezdovek je v Passo na jižní straně, čili od rána jezdíte na sluníčku. Skipas platí pro celou oblast https://www.pontedilegnotonale.com/en/, můžete si tedy zajet zalyžovat z Tonale i do Ponte di Legno (můžete tam dojet přímo na lyžích nebo využít kabinkovou lanovku). 

Další tipy, kam s dětmi lyžovat najdete např. v těchto článcích:

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 3. den: El Caminito del Rey

Máma a dcera II.-2. den: El Chorro

Máma a dcera II.-1. den: Málaga