blog o cestování s dětmi

13 tipů, kam s malými dětmi na lyže

A protože já už mám poměrně zdatné lyžaře, rozhodla jsem se podělit se s vámi o naší lyžařskou historii a přidat pár tipů na areály. Sepsala jsem na jedno místo všechny lyžařské články na blogu. Snad všechny:-). Nechybí tam ten váš?

KDY S DĚTMI NA LYŽE

Existuje na tuhle otázku správná odpověď? Nenastoupí hned mezi rodiči takové to „a to náš Pepíček už jezdil ve dvou letech“ a přitom v reálu Pepíčka tahali maximálně tak na holi? Asi bych řekla, pokud se na tuhle otázku musíte ptát, s dětmi na lyže ještě nevyrážejte a počkejte, až prostě dostanete chuť.  Žloutková vyzkoušela lyže ve 3 a 3/4 a hned lyžovala. Brácháč poprvé lyže nandal ve 2,5 letech a byl tahán:-). Znám děti, které to krosily opravdu ve dvou letech, ale, no není to jedno?

KAM S DĚTMI NA LYŽE

ŠUMAVA – KVILDA: Nám se moc líbilo na Kvildě, kam jezdíme pravidelně. Odkaz na článek Lyžování s dětmi na Kvildě zde. Nevýhodou Kvildy je, že je tam lyžařská škola dle mého velmi drahá.

ŠUMAVA- ZADOV: Na Zadov ten nedám dopustit. Velkou výhodou je malá poma a také lanovka pro ty, co už si troufnou na větší sjezdovku, ale na pomě se bojí. Nevýhodou Zadova je to, že tam není příliš velká nabídka ubytování přímo u sjezdovky. Lyžování s dětmi na Zadově zde. 

KRKONOŠE- STRÁŽNÉ: Pokud hledáte opravdový ráj na zemi a chcete si tak trochu vyhodit z kopýtka, vydejte se na Friesovy boudy ve Strážném. Kromě toho, že se tam dá jet pouze a jen rolbou nebo skútrem, což je s dětmi mega zážitek, bývá tam prostě krásně! I když ve Vrchlabí prší, tam je ještě naděje na sníh:-). A Renda, místní lyžařský instruktor, si poradí i s těmi nejmenšími prcky! Nevýhodou je, že sjezdovka zde je poměrně náročná pro ty nejmenší, co už zvládají lyžování. Ale dá se to zvládnout! Článek o Friesovkách najdete zde. A nebo také zde.

JIZERSKÉ HORY/KRKONOŠE- PASEKY NAD JIZEROU: Další místo, kde se dá parádně lyžovat jsou Paseky nad Jizerou! Lyžařský pás, malá poma a lanovka, nic víc nepotřebujete! Článek o lyžování tady najdete zde.

JIZERSKÉ HORY- BEDŘICHOV: Navštívili jsme i Bedřichov. Toto „profláklé“ středisko pro rodiny s dětmi u nás bodovalo asi nejméně. Ale možná to bylo ovlivněno tím, že zrovna nebyla tak krásná sněhová nadílka, nerada bych Bedřichovu křivdila. O naší zkušenosti s Bedřichovem v zimě se dočtete v tomto článku. 

KRKONOŠE- BENECKO: V Benecku jsem sice s dětmi lyžovat nebyla, ale to neznamená, že na blogu nenajdete zkušenost někoho jiného. Však mrkněte sem.

JESENÍKY- OSTRUŽNÁ: Moc krásně vypadá i lyžovačka v Jeseníkách, konkrétně v Ostružné. Detailní recenzi i s tipem na ubytování najdete tu.

KRUŠNÉ HORY – LOUČNÁ: Ne tak známá Loučná pod Klínovcem také nevypadá věru zle. O lyžování s malými dětmi si počtete v tomto článku. 

SLAVKOVSKÝ LES – MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: Napadlo by vás vyrazil lyžovat do Mariánských lázní? Mě možná ne, dokud bych si nepřečetla recenzi Jany, která tam vyrazila se svým „autíkem“. Článek o lyžování v Mariánkách najdete tady.

Pokud vás lákají Alpy a jiné vyšší hory, nebojíte se víc kilometrů v autě, chladnými vás určitě nenechají ani tyto recenze.

Naše první zkušenost s Alpami nám jasně ukázala, že je třeba se ptát, než člověk vyrazí. I proto najdete tipy na zimní Alpy v průvodci Toulky s dětmi v báglu – Rakouské Alpy a okolí. 

ALPY – MUHLBACH AM HOCHKONIG: Článek o naší zimní dovolené v Alpách najdete zde.

ALPY- SALZBURSKO A OKOLÍ: O tom, že na horách se s malými dětmi nemusí nutně lyžovat, ale dá se i skvěle sáňkovat, se můžete přesvědčit v článku o sáňkování š dětmi v Alpách. 

ALPY- JUNGHOLZ: Jungholz, místo, kde lyžujete s dětmi až 3 hodiny zdarma! To přesně potřebuješ! O lyžování v Jungholzu s malými dětmi se dočtete zde. 

DOLOMITY – TRE CIME: Že jsou Dolomity daleko? Možná, až si přečtete tuto recenzi, změníte názor. Výhodou Dolomit je, že lyžování tam bývá obvykle levnější než v Rakousku. O lyžování v Tre Cime si přečtete v tomto článku. 

Tak co, máte vybráno?

 

 

3 komentářů

  • Nám se dlouhodobě nejvíc osvědčuje Javor. Bydlíme na německé straně, kde vychází ubytování výrazně levněji než na české. Máme to kousek od sjezdovek, pár minut autem. Areál je ideální pro rodiny s různě starými dětmi. Jsou tam velké i menší sjezdovky, velký areál s pásy pro začátečníky i maličká část pro úplně nejmenší lyžaře. Navíc se dá jednou lanovkou vyjet až na vrchol se saněmi a jet 1,5 km dolů po sáňkařské dráze. Takže si vyblbne i ten, kdo zrovna nechce lyžovat. A když z některý den nechceme lyžovat, můžeme do bazénu do Sušice nebo do akvaparku na německé straně, na zvířata do infocenter národního parku Bavorský les (jsou tam krásné zookoutky se vstupem zdarma), na stezku v korunách stromů… A rádi chodíme i jen tak pěšky na procházky nebo se vyvezeme lanovkou nahoru a jdeme solů pěšky.

  • Nemate nahodou kontakt na nejake dobre ubytovani tam? Diky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Přišlo whatsupem“ aneb digitální stopu nesmažeš

Rozloučení

Do Alp s kočárkem? Ale jistě!