blog o cestování s dětmi

Jungholz -lyžování s těmi nejmenšími dětmi

Autorkou článku je Tereza- Díky!

Loni v zimě jsme byli poprvé s dětmi lyžovat mimo hranice České republiky. Pořád jsem zvažovala, vzhledem k tomu, že máme ještě malé děti (letos 2,5 a 4,5 roku) a syn v té době nelyžoval, zda se vyplatí a má smysl jezdit někam dál než k nám na chalupu do Krušných hor či někde po Čechách. Nakonec jsem se po intenzivním googlování našla naprosto ideální variantu – Jungholz (Rakouská enkláva v Německu). 

Tohle malé středisko asi 100 km od Mnichova má kromě své krátké dojezdové vzdálenosti z ČR i další obrovskou výhodu, pokud máte malé děti. Pokud si dáte práci a najdete si, tak jako my, ubytování, kde je v ceně tzv. Königscard (zdarma v ceně ubytování), pak máte denně 3 hod lyžovaní zdarma pro všechny zúčastněné (děti i dospělé), plus denně na 3 hod zdarma vstup do vodního světa cca 15 km vzdáleného a 3 hod vstup do snad největší herny v životě, co jsem kdy viděla. Víc opravdu netřeba 🙂 To, že cesta trvá z Prahy asi 5 hodin a skoro celá je po dálnici až na poslední kousek, to už je jen bonus.
Dopoledne si s dětmi zalyžujete, odpoledne si můžete vybrat mezi herničkou nebo vodním světem. Nezaplatíte ani euro. Je tam ideální prostor jak pro začínající lyžaře (menší jezdící pás s různými postavičkami), tak pro větší děti (dvě sedačkové
lanovky, mírnější kopce, prudké padáky pro dospělé až nahoře dosažitelné kotvami). Od ubytování 5 min. autem. Takže se to dá dělat i tak, že jeden lyžuje s dětmi dopoledne a druhý hlídá mladší dítě, které nelyžuje nebo se jen trochu „plácá“ na jezdícím páse, přes poledne si zalyžuje druhý dospělí, zatímco děti chrupou a
odpoledne jde celá rodina do bazénu nebo herničky. Za mě super – kvůli dětem!
Dodnes na to vzpomínají (ano, především díky GoPro kameře, na kterou nedám dopustit????).

Já bych si toto středisko  jako lyžař pro sebe nevybrala, ale pokud chcete najít ideální kombinaci, jak strávit zimu s dětmi na horách, lyžovat i bavit se, pak je tohle středisko ideální řešení.

Tady odkazy:

tady je ten vodni svět – naprosto super – https://www.abc-nesselwang.de/

 

6 komentářů

  • a ještě prosím konrétní odkaz na ubytování a můžeme vyrazit 🙂

  • Pokud budete lyžovat a využívat služby jen v rámci Koenigscard karty, pak můžete počítat jen s naftou/benzínem na cestu tam a zpátky (záleží, odkud jedete) a pak s ubytováním – na odkaze výše možnosti ubytování s kartou + jídlo na dobu pobytu (záleží na délce a co si nakoupíte a pro kolik lidí:)

  • Děkuji za krásný článek i odkaz na ubytování. Nevím, zda špatně hledám, ale našlo mi to jen odkaz na jeden BB penzion a camping. Takže vlastně jen ten BB. Nenašla jsem tam ale zmínku o nějaké třeba společné kuchyňce… Jak jste si tam prosím vařili a dívala jsem se správně? Děkuji moc, snad tím moc neobtěžuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lyžování s dětmi v Bad Kleinkirchhaim

Norsko a Dánsko s dětmi

Madeira s dětmi