blog o cestování s dětmi

Skalní bludiště Kalich s dětmi

Výlet do skalního bludiště Kalich zpracovala Lenka. Díky! Já jen doplním, že bludiště leží cca něco málo přes hodinku od Prahy. A pokud sem zamíříte třeba právě z Prahy, výlet můžete spojit s řadou dalších míst, takže se ta hodinka jízdy určitě vyplatí. 

VÝLET DO SKALNÍHO BLUDIŠTĚ KALICH

Trasa je dlouhá cca 3 km a najdete ji zde: https://mapy.cz/s/3876T.

Ke skalním bludištím je možné se dostat po červené od Malé Skály, ale je to dost do kopce, což není zrovna ideální start pro malé nožičky. My jsme raději zaparkovali v Besedicích a vydali se po červené značce směr Kalich. Po cca 400 m jsme uhnuli na modrou a vstoupili do Skalního bludiště Kalich. Bloudit budete vy i děti, některé průlezy jsou tak úzké, že se jimi protáhnou jen děti, ale nebojte, pro dospěláky existuje vždy nějaká „objížďka“. U Kalich-modlitebny jsme se vydali po žluté značce směr Pánovo pole. Cestou jsme se promotali druhým bludištěm Chléviště, vlezli do jeskyně a vystoupili na několik vyhlídek (i přes vzrůstající stromy je odsud stále hezký výhled na údolí Jizery). Z rozcestí Pánovo pole jsme se vrátili do Besedic po červené, ale komu nebudou robátka brblat, že je bolí nožičky, může se vydat zpět delší trasou po žluté přes Sokol a užít si tak i vyhlídku na Suché skály.

Hřiště Besedice

Jako třešnička na dortu je na závěr v Besedicích fungl nové hřiště. Je tam i několik restaurací, nevyzkoušeli jsme, tak nemohu hodnotit. Celá trasa vede ve stínu a útrobách skal, takže tu musí být moc příjemně i za horkých letních dnů.

Pozn. Až budete projíždět Malou Skálou, číhejte, jestli bude u silnice stánek s dědulou (pekař z Horky u Železného Brodu) – má vynikající poctivé koláče, kremrole a zelňáky za skvělé ceny!

VÝLETY V OKOLÍ

Těch míst v okolí je strašná spousta, ale což to spojit s výletem třeba sem:

  • Šťastná země – o výlet s dětmi do Šťastné země jsem napsala více článků. Protože to místo prostě stojí za návštěvu, ač nemáte zábavní parky pro děti v oblibě. Pár tipů na léto najdete i tady ve článku o kempu Sedmihorky.  Za mě je toto ideální výletní kombinace. Turistika a mírná dávka hřišťátkové zábavy pro děti:-). 
  • Dlaskův statek a Malá skála
  • Drábské světničky
  • Loučeň – jen malá zajížďka směrem na Prahu, která se opět vyplatí. Všechna ta bludiště, to je záruka pohodového výletu.
  • Vrchbělá – opět mírná zajížďka směrem na Prahu. Ale zejména v létě si tu dokážu představit pohodové zakončení výletu.
  • Jezero Lhota – při návratu na Prahu možnost se osvěžit
  • Mladá Boleslav – více o tom, kam s dětmi v Mladé Boleslavi zde. Místní interaktivní naučná stezka pro děti je moc fajn!

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Norsko a Dánsko s dětmi

Madeira s dětmi

Jeseníky a okolí s dětmi