blog o cestování s dětmi

Bez bloudění do bludišť v zámku Loučeň

Dala jsem to! Překonala jsem sama sebe a vyrazila autem s dětmi směr zámek Loučeň. Už cestou tam jsem se cítila tak šťastná! Ten pocit, že jsem natankovala, že frčím po dálnici a k tomu jako bonus krásně svítí sluníčko!

Zámek Loučeň
Zámek Loučeň

 

 

 

 

 

 

 

Zámek Loučeň je cca 1 hod jízdy od Prahy. A ta cesta se rozhodě vyplatí! My jsme zvládli absolvovat pouze procházku zámeckým parkem, resp. Labyrintáriem a na dětskou prohlídku, které se zde pořádají, se těšíme příště. Protože sem my se ještě rozhodně vypravíme!

V Labyrintáriu je celkem 11 bludišť, přičemž 1. května 2016 se bude slavnostně otvírat další. Nejvíc jsme bloudili v Palisádovém, tam mi i Brácháč vesele zdrhnul a v Tisovém – tam si děti radši přivažte:-).

Hlavně u Písmenkového a Dlážděného bludiště si přijdou na své i starší děti. Paní Žloutková se spokojila s hledáním svých iniciálů.

Vstupné do Labyrintária je 50 Kč/osoba, což je za naše 4 hodiny celkem slušná cena. Kdyby nebyla zima, zdržíme se déle. Hlavně u perníkové chaloupky:-D.

Já se kochala stromy. Miluji stromy, jejich koruny a ten kontrast s nebem.

Dost času nám zabral i dětský lanový park. V létě si tu dokážu představit malý piknik a jak z deky pozoruji vzorně si hrající dětičky:-). V létě je zde otevřeno i několik občerstvení či restaurace přímo před zámkem. Teď v zimě si musíte vystačit s restaurací u zámeckého hotelu. Nás tam v těch měkoučkých savých křesílkách viděli určitě moc rádi:-) (je tam i dětská židlička!).

Ke svému překvapení jsem zjistila, kolik zajímavých míst pro děti je v této oblasti. Samozřejmě, horám a lesům se nic nevyrovná, ale když člověk zohlední  dětský svět, prostě se takovým výletům neubrání. A nás baví, když jdou děti šťastné a neprskají. Za cca 30 min jste v ZOO Chleby, v Mirakulu, na Starých hradech a v Drábských světničkách, o kterých jsem již také psala.

Takže tak. Příště poreferuji,jak to bylo uvnitř zámku! Předtím si ale raději zaplatím nějakou pojistku na blbost 🙂

Jo a Budy a Modroočko tu též byli! Během krátkého setkání s nimi jsem zjistila, jaký je jejich život adrenalinový. Stačí chvilka nepozornosti a Modroočko vám názorně ukáže, jak zabloudit v bludišti:-).  Naštěstí má velmi pohotové rodiče:-). Jani, jste skvělí!

Brácháč a Budy
Brácháč a Budy

 

2 komentářů

  • Jani, děkuji za sepsání reportu o výletě:). Též se přidávám k „ódě“ na zámek Loučeň. My zde byli již po čtvrté a jistě ne naposledy. Málokdy se na výletě totiž stane, že Modroočka vyleze z auta a s radostí běží vstříc novým zážitkům. Holt už to tam důvěrně zná. Bludiště vyloženě „žere“. Tak neváhejte a o víkendu se tam vydejte:).

  • To je prima-taky máme na našem „listu“, a díky vám asi brzy vyrazime!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 3. den: El Caminito del Rey

Máma a dcera II.-2. den: El Chorro

Máma a dcera II.-1. den: Málaga