blog o cestování s dětmi

Tři mámy, pět dětí a těžká pohoda v Českém ráji

Tři mámy, pět dětí: 1, 1, 3, 3 a 4 roky

Ač nejsme bezstarostné řidičky, cesta z Prahy je tak jednoduchá, že se jí snad ani nelze bát. Teda lze, ale pak zjistíte, že ty křeče v břiše byly zbytečné… Tuším, že za hodinu jsme tam byli a celou cestu se nám dařilo jet v koloně (občas jsme i kolonu vedli:-)!

DSC00959Po dlouhém hledání jsme se rozhodli pro ubytování v penzionu Agáta ve Žďáru.  a musíme říct, že to byla skvělá volba. Penzion je opravdu „babyfriendly“ a myslí jak na ty nejmenší, tak na ty větší. Není to takové to typické babyfriendly zařízení, kde se už šestileté děti nudí. Hlavně venku se totiž vyřádí každý.
Vaničky, postýlky, dětské židličky, spousta místa v ledničkách, dvě kuchyně k dispozici, dětské příbory, vnitřní hernička a úžasné venkovní hřiště se spoustou atrakcí pro děti všech věkových kategorií (od skluzavek po beachvolejbalové hřiště a ping- pong). Na zahradě jsme našli i domácí zvířata – takové legračně opeřené slepice, zastřešené ohniště pro opékání buřtů či grilování, trampolína a kiosek se zmrzlinou, párkem v rohlíku a becherovkou pro případ nouze. Celý penzion je poměrně velký, takže určitě skvěle poslouží i pro dámské či pánské „apaluchy“ a podobné hromadné slety.

Paní majitelka byla vstřícná, příjezd byl možný navzdory informacím na internetu, kdykoliv (paní uklízečka si kvůli nám přivstala a pospíšila). Ubytování za 350 Kč/os a 200Kč/dítě považujeme za super cenu za to, čeho všeho  se nám dostalo.

Primárně jsme samozřejmě jeli relaxovat.  V den příjezdu nám bohatě stačila zahrada, protože to pro děti byl ráj. Jeden den jsme věnovali Olympiádě a koupání v krytém bazénu.

Výlety byly plánované do Šťastné země, s kočárkem z Hrubé skály ke hradu Valdštejn a jako back-up, resp. pro příště i Rumcajsova ševcovna, s kočárky a koly po trase Greenway Jizera a Prachovské skály.

Bráchoségra sice neonemocněl před odjezdem jako obyčejně, ale až na místě, takže z výletů jsme stihli jen Šťastnou zemi.

Šťastná zeměVe Šťastné zemi jsme byli opravdu šťastní. Až na tu cestu:-).

Cesta tam byla pro trošku stabilnější žaludky, na takové silnice se sotva vešlo jedno auto, natož auto v protisměru. A ty zatáčky… ty byly:-)! Ovšem ten pocit, že to člověk dokázal, ten stál za to:-).  Tam už nás čekala naprostá pohoda. Šťastná země asi nenabízí tolik atrakcí jako Mirakulum, ale takto v květnu, v půlce týdne, to bylo dokonalejší než celé Mirakulum. Je to tam velké, atrakce ani nešly všechny vyzkoušet a prostředí je moc příjemné. Prostě příroda. A pro Bráchoségru, našeho malého zoologa, tam byla i živá zvířátka – kozy a jakési husy, králíci a kdoví, co ještě:-).

K ostatním výletním cílům jsem z dostupných zdrojů na  internetu zjistila toto:

Greenway jizera – cykloinline stezka z Ondříkovic do centra Dolánky (3km) a do Turnova (5km). Z Dolánek Greenway Jizerou na Malou Skálu. V Dolánkách možnost využít  půjčovny bruslí a koloběžek.

S kočárkem z Hrubé skály na Valdštejn

Bylo to tam skvělé. Ubytování za super cenu předčilo naše očekávání. Český ráj je krásný sám o sobě. Náš bohužel jediný výlet vyšel také na jedničku. Do Agáty ale určitě ještě pojedeme! Spíš než na rodinnou dovolenou raději v partě více rodin, protože tenhle penzion je pro to prostě stavěný.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 3. den: Antequera

Máma a dcera II.- 3. den: El Caminito del Rey

Máma a dcera II.-2. den: El Chorro