blog o cestování s dětmi

Kam na dovolenou s dětmi

V lednu trávím obvykle spoustu času plánováním letní dovolené. Výhodou koronaroku je, že si pro letošek můžu okopírovat plány z loňského roku a mám hotovo:-)). Tak snad je nebudu kopírovat i příští rok! Abych usnadnila práci Vám, sepsala jsem článek, kde jsem vypíchla pár skvělých tipů, které se tu za těch pět let nahromadily, nebo je najdete jinde na internetu. Popustila jsem uzdu své fantazii a představila si, že cestování nebude stát nic v cestě. Moc bych si to přála. A když mám dnes ty narozeniny… 

Kliknutím na fotky si krásně projedete celou galerii, nějak se mi dnes nedaří vkládat fotky větší a nemám nervy na to se s tím frcat:-)).

RAKOUSKO 

Náš plán na červen 2020 byl jasný. Nejprve si jako rozcvičku dát oblast Nassfeld v Rakousku, podle vlastního průvodce Toulky s dětmi v báglu, co víc si přát. Mimochodem, v Nassfeldu je to ideální i pro dovolenou s kočárkem! (další takové kočárkové dovolené v Rakousku jako Schladming, Wagrain nebo Zell am See najdete free tady na webu, pěkně přehledně pak v průvodci).

DOLOMITY

Dále jsme měli naplánovaný přejezd do Dolomit do oblasti Cortiny. V Dolomitech jsme s dětmi ještě nebyli, ale jako bezdětná jsem je milovala! Určitě jsem je chtěla vzít na Monte Piana (též částečně možné i s kočárkem) a podívat se alespoň pod Monte Cristallo a zavzpomínat, střihnout si nějakou tu dětskou stezku v oblasti 3Zinnen. Velkou inspirací pro mě jsou i stránky Marušky Děvče z hor, kde najdete řadu tipů na výlety s děti právě v Dolomitech.

*******************************************************************

PRŮVODCE TOULKY S DĚTMI V BÁGLU SI MŮŽETE DNES KOUPIT ZA NAROZENINOVOU CENU 333 SE SLEVOU CCA BY VOČKO 25%, PROTOŽE MI JE SICE 40, ALE CÍTÍM SE NA 25! CELÝ TENTO TÝDEN PAK BUDE PRŮVODCE RAKOUSKEM K DISPOZICI ZA 400 KČ NAMÍSTO 449 KČ. TAK NEVÁHEJTE!:-) Odkaz na eshop zde.

Tady pro namlsání se pár fotek z výletů podle průvodce, které mi poslala Linda.

********************************************************************

POLSKO

Dalším plánem bylo vyrazit do Polska. O Polsku mám na webu superdlouhý článek, na který jsem náležitě pyšná. Najdete v něm informace o tom, jak se do Polska dostat vlakem, kde se cestou autem zastavit a vůbec jsem ho díky vám projela virtuálně poměrně slušně. 

FERRATY S DĚTMI

Ty na 2020 ještě v plánu nebyly, ale rok se s rokem sešel a je to tu!  Maruška popsala na svém webu jednu parádní babyfriendly – Little Bear! Pro starší děti mám i tento adrenalinový článek o raftech a ferratách na Slovinsku. Tak uvidíme…

Článků  o Slovinsku najdete na webu také habakuk. Mrkněte sem.

CHORVATSKO

To pro 2020 v plánu vůbec nebylo, ale musím říct, že když jsem zahlédla článek o měsíčním putování Chorvatskem od Marušky, Děvče z hor, bylo jasno, tohle prostě musíme mít! Chorvatsko jinak než u moře!  (naše dovolené v Chorvatsku najdete zde). Však posuďte, no není to nádhera? Všechny fotky jsou půjčené od Marušky a její putování s dětmi najdete u ní na webu v naprostém detailu – pecka!

ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO

No a samozřejmě spoustu času strávíme i tady, ať je rok 2020 nebo 2040 I když už ho máme poměrně slušně prochozené, stále je co objevovat! Vloni se nám podařilo projít tolik krásných míst jak na naší straně, tak na té německé. Průvodce Českosaským Švýcarskem pro rodiny s dětmi se již pomalu vyprodává, průvodce Saským Švýcarskem se klepe na vytištění a já mám nesmírnou radost i z mého ručně psaného průvodce, který čeká na hosty na naší offline chaloupce v srdci Českého Švýcarska (skalní fanoušci blogu, šup k nám, více info na sdetmivbaglu@seznam.cz). Věděli jste, že se mohu stát rádcem na cestách i vám? Více info zde.  Nějaké články, třeba Tři trasy v Českém Švýcarsku sjízdné s kočárkem najdete i na webu. Tady malá ochutnávka z chystaného průvodce Saským Švýcarskem.

DALŠÍ TIPY, KTERÉ STOJÍ ZA TO OPRÁŠIT

ŠPANĚLSKO: Článek o 54 hod cestě vlakem do Španělska

TATRY, MALÁ FATRA, ŠVÝCARSKO: Článek s blogerskými tipy – dovolená v Tatrách, ve Švýcarsku nebo na Malé Fatře

BESKYDY: dovolená v Beskydech s kočárkem

NA VODU S MALÝMI DĚTMI – více zde. 

Zjistila jsem, že těch článků mám na webu TOLIK! Tak uvařte kávu, nebo čaj, nalijte víno a trochu si u mě zabrouzdejte…

Tak na zdraví! A snad se mé narozeninové přání vyplní….

 

 

2 komentářů

  • My máme jasno. Pokud bude možné cestovat bez karantény, zvítězí nejspíš Dánsko. A pokud ne, pak Hostýnské vrchy. Nikdy jsem tam nebyla…

  • My taky máme jasno. Loňské plány jsou bohužel i letos nereálné (Havaj), takže se letos držíme „při zemi“. U nás to bude jedna „klasická“ dovča bez cestovky u moře, aby se děti vyblbnuly. A pak poznávačky kratší i delší u nás a po okolních státech. Některé děti budou mít tábor a dvoutýdenní cestu karavanem, takže si nějakou tu cestu užijeme i sami s „jedináčkem“. Ale všechno může být ještě úplně jinak, jinak by to nebyla sranda 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra