blog o cestování s dětmi

Rádce na cestách s dětmi v Českosaském Švýcarsku

Už delší dobu mi něco šrotovalo hlavou a možná by to šrotovalo dál a dál, pokud by se mě další kamarádka nezeptala. „A proč vlastně neradíš lidem při plánování dovolené v Českosaském Švýcarsku nebo v Rakousku? Ne každý na to má čas a chce to řešit. A ty se umíš krásně vžít do potřeb rodin s malými dětmi.“ No, tak co já na to? 

Upřímně? Cestování a výlety mě moc baví, jsem srdcař, nadšenec a miluji to tady! Pokaždé, když se na mě někdo obrátí s prosbou o radu, kudy kam s dětmi v Českém Švýcarsku, poradím a je pro mě důležité, aby právě jeho dovolená byla tou nejkrásnější! Vlastně ji strašně prožívám:-). Snažím se nakombinovat výlety tak, aby se  maximalizoval celkový užitek z dovolené (ach ta mikroekonomie, zanechala stopy:-)). Přihlížím k proměnlivému počasí, věku dětí a celkové náladě. Snažím se opřít o vlastní zkušenost, o znalost dětských potřeb a možností. Jsem perfekcionista. A nemám ráda stres. A nebyla jsem všude. A každý má jiná očekávání. Takže jsem se rozhodla nabídnout trhu svou službu tak trochu po svém.

  • Poradím vám, kudy kam, když to budete potřebovat…
  • Poradím vám přes messenger, kam se vydat, když začalo na výletě pršet a vy trčíte třeba ve Hřensku nebo jste vyběhli na Sněžník až příliš rychle a máte půl dne navíc…
  • Poradím vám, jak vzájemně nakombinovat výlety, abyste děti úplně nezrušili… Řeknu vám, jestli s dětmi raději zdolat Mariinu vyhlídku nebo Falkenštejn nebo to a zase ono.
  • Pozvu vaši partu k nám na chalupu a s dětmi a uděláme nějakou tvůrčí dílničku, když bude mega hnusně a vy nebudete vědět, co dál…Nebo dětem promítnu nějakou pohádku na promítačce Diax, když ji nezapomenu doma… Ono se něco vždycky vymyslí.
  • Pro větší party můžu nachystat i Dřevánčí trasu, čili pátrací procházku v Růžové nebo na Vysoké Lípě.

Prostě to společně budeme konzultovat podle toho,  jak se nám bude chtít, hodit a bude čas. Nic neslibuji, nic negarantuji, jen nabízím svou osobní zkušenost a chuť vám z krásné dovolené udělat dovolenou ještě krásnější.

Co za to? Po Vaší dovolené Vám napíšu kolik času jsem tomu věnovala a platbu nechám prostě na vás. Přidám svůj doporučený ceník (který teda zatím nemám:-), ale finální rozhodnutí, jak moc si mých služeb ceníte, bude na vás. Třeba vám moje rady budou k prdu a nepustíte bez výčitek chlup, nebo naopak zjistíte, že jsem vám ušetřila fůru práce, nervů a času a zasloužím si minimálně metál! Já věřím v dobro lidí, to půjde!

To je fér, ne?

PS. Živnost mám:-) Pište sem: sdetmivbaglu@seznam.cz

Jo a průvodce Rakouskem napíšu! Takže kdo by chtěl přispět svou troškou do mlýna, je vítán!

 

 

 

 

 

 

2 komentářů

  • Vy jste fakt skvela duse???? Blogy nemam rada, ale u vas ctu poctive kazdy prispevek a vas pristup k zivotu a detem me strasne bavi a mnohdy dojima????
    Byli jsme podle clanku minuly tyden ve Wagrainu a okoli a super. Pro deti naprosto baby friendly. Navic jsme stihli krasny Obertauern, kde maji na kopci obri kulickodrahu, jezirko kde zdarma pujci lodku ci slapadlo (vc.vesty) a v Untertauernu je maly zooparcik, kde prtata prohanela cuniky, kozicky, kralicky, osliky. Az na danky slo vse pomazlit. Lahudkou byla vami zminovana ledova jeskyne, ktera byla sice krasna, ale ne az tak pro deti. Vystup k ni je do kopce, v samotne jeskyni si pro zacatek po tme s lucernou v ruce strihnete 700 schodu, coz s dvouletakem v nositku na brise je celkem lahudka, pak je konecne ledova jeskyne, nejake ty schody uz vam ani neprijdou jako zatez a hura dolu opet 700. S ohledem na otevreny ohen v lucerne a schody to pro deti pod pet let opravdu neni. A i kdyz je jeskyne nejvetsi, tak se mi vice líbila slovenska ledova ci krasova klasika. Clovek si to vic uzije kdyz je to nasviceno a je to takove zdobnejsi

  • Už se těším na průvodce po Rakousku. Přidáte taky radu, jak takovou cestu naplánovat bez auta? Hodně se Vaším blogem inspiruji, ale výlety jsme (zatím) absolovali bez auta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra