blog o cestování s dětmi

Rakousko s dětmi ve stopách průvodce

„Dobrý den, jen jsem chtěla napsat a poděkovat za vašeho průvodce po Alpách. Jedeme podle něj několik tras a je to paráda. I manžel, který není milovník hor, je tady nadšený. Spousta lidí mi teď píše o tipy, tak vás doporučuji kudy chodím. Linda“. No, není to nádhera? Linda se inspirovala mými tipy na výlety z oblasti Salzbursko, kterých je v průvodci nespočet…a jeden krásnější, než druhý …

Pojďme se společně podívat na výlety její rodinky, která jde ve šlépějích průvodce a odškrtává si výlet za výletem z Toulek s dětmi v báglu (má to tak na dalších deset let:-))…Omlouvám se, jakkoliv tento článek bude znít jako narcisticky reklamní podtext, ale nadšenci mě jistě pochopí. Když já ty průvodce (nejen své) prostě miluju, no!:-). A aspoň se také dočtete něco i o historii těchto knih…

Občas mi to přijde neuvěřitelné, když se podívám na průvodce rakouskými Alpami pro rodiny s malými dětmi, na tu bezmála tří set stránkovou knížku s pevnými deskami (čili žádná brožurka:-), že jsem ji fakt vydala já, bez pomoci vydavatelství, bez redaktorů a bez bohatého sponzora, v obležení dvou malých dětí, přičemž jedno imrvére doma a ne ve školce. Prostě taková jedna řadová matka. Matka, která začínala od píky. Co já jsem se kolem blogu naběhala. Šila jsem čepičky a dělala o ně soutěže, organizovala dílničky (i v mrazu!) pro děti na akcích pro rodiny s malými dětmi, chystala bojovky, strávila hodiny a hodiny psaním blogu, kde jsem sdílela tipy na výlety s kočárkem i bez a odolávala tomu lákavému pokušení v podobě nabízených spoluprací. Někdy to bylo náročné, ale stálo to za to.  Moc mě těší, že v době, kdy máme všichni google v ruce, kdy na instáči se správným hashtagem najdete cokoliv a každý druhý je influencer, dělá tahle tištěná kniha radost na cestách a inspiruje a pomáhá CELÉ rodině plánovat výlety. Jo, i společné prohlížení fotek v knize třeba před spaním, rozhodování o tom, kam se s dětmi vydáte, je přeci moc fajn.  Některé tipy jsem nasdílela volně na blogu – třeba článek o našem výletu k ledovcovému jezeru Weisssee, ze kterého mi poslala fotky právě Linda, ale pro mě to není ono. Já jsem prostě milovník průvodců, ňuchňám si je, mám jich hodně, ráda si je prohlížím….

Teď, když mi chodí zprávy od lidí, že si díky průvodci užívají tu nejkrásnější dovolenou, jakou kdy zažili a na místě, kam by je třeba vůbec nenapadlo s dětmi jet, tetelím se blahem. Ne, ta knížka není jen mé dílo. Více informací, kdo mi pomáhal, najdete zde v tomto článku.

A tady ještě jednou všechny fotky od Lindy. Protože já se prostě nemůžu vynadívat… Děkuju! Děkuju vám všem, co jste mě podpořili na Hithitu a nebo si knihu koupili později. /foto: Leogang, Weisssee, Klammsee, Mooserboden, Kaprun)

Já teď stojím na obrovské křižovatce. Řeším sama v sobě, jak předat informace o těch nádherných místech, co na výletech nacházíme, aniž bych narušilo to kouzlo daného místa. Mám sepsaného průvodce Saským Švýcarskem, je to naprostá pecka, která uspokojí i náročnější turisty (pro rodiny s menšími dětmi je zde tenhle průvodce Českosaským Švýcarskem). A teď sama v sobě musím rozlousknout ten oříšek, jakou formou s tím vyjít ven…Klidně mi napište, jestli také vnímáte kouzlo tištěných knih nebo je vám to putna, hlavně, když budete vědět kam jít:-).

Tady malá ochutnávka, protože já jsem z těch míst nadšena…

2 komentářů

  • Zrovna jdu knížku objednat. V září se chystáme do Rakouska se skoro dvouletackou, už se moc těším a děkuji za Vaši práci!

  • Jsem naprosto a stoprocentně pro tištěné knihy, váš průvodce Rakouskými Alpami je naprosto boží, více takových počinů!!! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lyžování s dětmi v Bad Kleinkirchhaim

Přes Rakousko do termálních lázní Sárvár

Do Rakouska s dětmi za sáňkováním