blog o cestování s dětmi

Přes Rakousko do termálních lázní Sárvár

Zuzka přispěla do průvodce Toulky s dětmi v báglu- Rakouské Alpy a okolí svou dovolenou pod stanem u jezera Erlaufsee. Odtud se po krásných čtyřech dnech přemístili do Maďarska, do termálních lázní Sárvár. Zuzko, děkuji za sdílení!

Od jezera Erlaufsee jsme se vydali do Maďarska do termálních lázní Sárvár (cesta kolem 3 h). Ubytování jsme měli předem zajištěné v apartmánu s klimatizací, za což jsme byli posléze velmi rádi. Strávili jsme zde 4 noci (cena za noc kolem 1500 Kč).

Hlavním naším cílem byl zcela jistě místní aquapark, který byl od našeho apartmánu v docházkové vzdálenosti. To, že jsme nemuseli řešit parkování, se ukázalo jako velký bonus, protože venkovní parkoviště bylo neskutečně přeplněné, ačkoli uvnitř v areálu nám to již nepřišlo, že je zde tolik lidí (cestovali jsme v hlavní sezóně). Celodenní vstupné nás vyšlo kolem 820 KčJe to obrovský areál, uvnitř dostatek stromů, stínu, trávy. Zdarma jsou k dispozici lehátka, ale zde platí, kdo dřív přijde, ten si je zabere (je jich ale opravdu hodně).

Jídlo si můžete vzít klidně na celý den s sebou, nikdo vám nic nekontroluje, ale uvnitř je možnost občerstvení, ceny přijatelné – langoš s bohatou oblohou 900 HUF, obyčejný langoš 450 HUF, šunková pizza 1 450 HUF, místní pivo Sopron 600 HUF, zmrzlina 250 HUF.

Na jinou turistiku jsme se nezmohli, jednak bylo dost horko, pak děti to v aquaparku ohromně bavilo. Střídali jsme venkovní a vnitřní bazény. Šestileté dítko nám po podepsání přebrání zodpovědnosti na sebe pustili i do delších tobogánů (dostalo na ruku oranžový papírový náramek). Je tam pro děti spousta zábavy, pro starší děti také, ale to my vyzkoušet zase až za několik let. /

Suma sumárum nás dovolená v Maďarsku vyšla na 12 500 Kč (ubytování, nafta, nákupy v Albi a Lidlu, obědy, vstupy…).

Tady jen malá ukázka toho, jak to vypadalo v Rakousku.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 3. den: Antequera

Máma a dcera II.- 3. den: El Caminito del Rey

Máma a dcera II.-2. den: El Chorro