blog o cestování s dětmi

Lyžování s dětmi v Bad Kleinkirchhaim

Autor: Martina Schw.

Do Bad Kleinkirchhaim jsme zamířili s dětmi 5 a 9 let na letošní jarňáky. Pro mě to byla ve 44 letech první lyžařská sezóna a musím přiznat, že supr! Až na to že jsme jeli lyžovat do Bad Kleinkirchhaim jakožto do Korutan na slunnou stranu Alp a teda počasí nám moc nepřálo. Lyžovali jsme celý týden v mlze, ale i tak se nám tam moc líbilo.

Ubytování jsme měli přes booking. Bylo to v apartmánovým domě, kde pán pronajímal 3 apartmány a my byly 3 rodiny, takže jsme celý dům měli pro sebe. Jednalo se o plně vybavené apartmány, parkování bylo přímo u domu, lyžárna v suterénu. V rámci ubytování nám pán dal slevovou kartu, kterou šlo využít i na slevu do místních termálů.

Ve ski areálu Bad Kleinkirchheim mívají různé tematické týdny. My zrovna byli v termínu, kdy bylo možné jít na pětidenní skipas i 3x zdarma do termálů. Ve městě jsou dvoje termální lázně: Thermal Römerbad a Therme St. Kathrein – obojí byly moc hezké.

Lyžovali jsme na čtyřech různých svazích. I když jsme jeden z nich měli blízko ubytování, tak jsme vždy popojeli ke skiareálu s veškerým lyžařským arsenálem. Většina sjezdovek jsou červené, ale i pro mě jakožto lyžařského začátečníka, byly všechny sjezdy úplně v pohodě.

Kaiserburg – kabinková lanovka – možnost vystoupit už i v půlce nebo jet až nahoru. Restauraci najdete jak v té mezistanici nebo dole u nástupu. Je zde i moc hezká černá sjezdovka, kterou si neskutečně užil manžel s dcerou.

Maibrunn Alm – sedačloká lanovka (zastaralejší a velmi dlouhá) – pro mě nejhezčí sjezdovka ze všech, i s ohledem na moje dovednosti. Ač je sjezdovka značená jako červená, tak u nás by to byla spíš široká modrá. Nahoře u výstupu z lanovky opět restaurace.

Nockalmbahn – tady se jede nahoru takovou prehistorickou kabinkovkou lanovkou (má to svoje kouzlo 🙂 ) Na toto místo jsme se vrátili v průběhu týdne 2x, protože různorodost sjezdů měla největší oblibu u naší skvadry. Nahoře u lanovky opět restaurace.

St.Oswald Brunnbach – nahoru kabinková lanovka – opravdu se jednalo o červené sjezdovky. Přejezd až na Nockalmbahn tak byl pro mě přívětivější.

Určitě u nás požitek z toho lyžování pokazilo drobátko to lyžování v mlze, ale i tak to tam bylo supr a určitě bych doporučila. Moje kamarádka z práce byla ve stejný termín kousek od nás v Nassefeldu, a jak mi popisovala lyžování tam, tak tam bych si to asi jako nevylyžovaná anebo můj syn (pětiletý) tolik lyžařsky neužili.

A co byl teda pro všechny supr zážitek tak bylo večerní sáňkování – probíhalo v určené dny v týdnu, sraz u hotelu a pak nás vyvezl traktor nahoru a na půjčených osvětlených saních se svištělo dolů, to bylo faktu supr. (Noční sáňkování v „Unterwirt Hütt’n“)

Pozn. S dětmi v báglu – doporučím na sáňkování i malinkým dětem lyžařské brýle! A samozřejmě návleky na nohavice.

Další lyžařské články najdete zde.

Hodně zajímavé tipy najdete i na blogu 3DMammablog. Mě zaujal Bergeralm.

Krásné místo objevila i Evča z Už tam budem. Určitě prošmejděte její instagram. Fajn tipy najdete i na webu Ověřeno rodiči.

A pokud vás láká Rakousko v létě, s mým průvodcem nešlápnete vedle!

1 komentář

  • Právě jsme se vrátili s mými dětmi i rodiči z lyžovačky v Bad Kleinkirchheimu. Sněhové podmínky byly velice náročné (jen technický sníh, těžký, muldy a ledové plochy). A vzhledem k nim bych velice váhala, zda středisko pro lyžování s dětmi doporučit.
    První den jsme lyžovali na sjezdovce Maibrunn. A vzhledem k podmínkám na nás působila jako velice špatně sjízdná, úzká, červená sjezdovka, kde jsme se hodně nadřeli.

    Druhý den jsme jeli na sedačkovou lanovkou Sonnwiesen I a II a poté ještě kotvou a nahoře jsme našli krásnou modrou sjezdovku Panorama, která byla moc fajn i pro méně zdatné lyžaře. Zpátky ale doporučuji se v těžších podmíkách vrátit opět sedačkovými lanovkami dolů. To jsem neudělala, sjezd byl velmi náročný a 500 m před cílem jsem spadla a zranila koleno. A lyžování bylo konec. Ještě, že jsou tady i termální lázně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra