blog o cestování s dětmi

Plánování dovolené -inspirace, pojištění, bezpečnost i stravování

Stromeček je odstrojený, čili je nejvyšší čas začít plánovat letní dovolenou:-). Samozřejmě, ne každý je plánovač, někomu stačí se jeden den rozhodnout a druhý den vyrazit, ale pokud zrovna nedisponujete obytňákem, dodávkou, stanem a máte specifické požadavky na ubytování, není čas ztrácet čas. 

I DOVOLENOU V ČR SI MŮŽETE POJISTIT. I TU BEZ CESTOVKY

Pokud vás trápí to, co řadu rodičů, že děti zpravidla den před odjezdem na dovolenou dotáhnou z instituce nebo ze sámošky minimálně střevní chřipku (mají na to čidla) a vaše plány se zbortí jak domeček z karet, tak se vám asi bude hodit pojištění storna dovolené. Toto pojištění není výhradou zájezdů, cestovek apod., může si ho sjednat každý individuálně. A to i pro dovolenou u nás. Ne, nejsem pojišťovák ani s nikým nespolupracuji, ale sama pojišťuji v podstatě všechny dovolené (a dokonce i školu v přírodě). Pojištění vyjde v rádu desítek, max. stovek korun (samozřejmě záleží na hodnotě vaší dovolené) a pokud onemocníte, pojišťovna vám vrátí 80% zaplacené částky. Podmínkou je, aby byla pojistka sjednána v den, nejpozději jeden den poté, co zaplatíte zálohu či celou platbu za ubytování. Toť vše.

KDE SE INSPIROVAT, KAM NA DOVOLENOU

Přihřeji si samozřejmě polívčičku a pro dovolenou v Českosaském Švýcarsku vám doporučím průvodce Toulky s dětmi v báglu -Českosaské Švýcarsko a okolí. Do Rakouska se vám zase bude hodit průvodce Toulky s dětmi v báglu – Rakouské Alpy a okolí. Nezapomeňte prošmejdit i tyto stránky, je tu řada míst, jen je třeba trocha práce s lupou. Fajn byla třeba naše dovolená v Beskydech, kempování v Sedmihorkách, nebo prodloužený víkend ve Špindlerově mlýně, kam se můžete vydat i s kočárkem.

Další inspiraci najdete i na spřátelených webech:

JAK PLÁNOVAT VÝLETY 

Dost často dostávám dotazy, kde pořád hledám ta krásná místa. Já nejraději pracuji s mapy.cz. Turistická verze je úplně skvělá! Stačí si mapku pořádně zvětšit a člověk tam najde pokladů! Vřele doporučuji i offline verzi do mobilu. S malými dětmi je tato aplikace ideální, protože modrý puntík, který vám značí, kde se nacházíte a jak vám ubíhá cesta, může být skvělým pomocníkem, když už děti nemohou. Osobně ale nedám nikdy dopustit na klasickou papírovou mapu a to zejména v zimních měsících. Při posledním výletu se nám stalo, že nám dva nabité telefony v důsledku mrazu vypověděly své služby a nezbylo než jít pocitově:-). A to s malými dětmi ne vždy chceš.

Když už jsme u těch aplikací, jednoznačně si do mobilu stáhněte i aplikaci Záchranka. Moc pěkně o ní napsala článek MK Life. 

DALŠÍ TIPY NA CESTY

Opráším pár článků z minulosti, třeba se budou hodit.

POZOR NA PASY 

A poslední rada na závěr – je nejvyšší čas řešit cestovní doklady. Možná vás stejně jako mě překvapí, že už uteklo pět let, od té doby, co jste pasy nechali dělat.

Tak šťastnou ruku při výběru dovolené!

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra