blog o cestování s dětmi

Co s dětmi doma, když prší

Tak nám asi zase nastalo období dešťů. Začíná lov v paměti a googlu, co by se s dětmi dalo ještě podniknout, aby nám nezrušily zcela byt. V případě dlouhodobých dešťů a nemocí bývá lov nahrazen zahrabáváním všech možných předsevzetí typu „na televizi, tak na tu my se ale vážně koukat nebudeme“:-) atd atd. 

I já jsem zuřivě hledala inspiraci tuto zimu, kdy jsme byly opakovaně uvěznění doma. Níže uvedené nápady nejsou z mé hlavy, ale přijdou mi tak převratné:-), že vám je musím ukázat.

PAPÍROVÉ DOMEČKY, MĚSTA A LESY, SILNICE…

Tak tohle je, vážení, podle mě absolutní pecka! Stačí čtvrtka, nůžky, lepidlo, jedna fixa, nějaký kus látky a zábava na několik dní je tady! Nějaký čas strávíte výrobou – je super pozorovat děti, jak mají nadšením oči dokořán a chrlí jeden nápad za druhým. Výsledek pak můžete hodit na dno cestovní tašky, přibrat pár figurek z lega nebo playmobilu a máte klid i na dovolené. Doma vám to nezabírá místo jak klasické dřevěné domečky a nestojí to tisíce.  A když se to „omylem“ rozbije? Vystřihnete jednoduše nový.

Domečky s vámi mohou např. i do parku, na louku, prostě někam, kde vy se vyvalíte na deku a děti si poslušně hrají:-). Inspiraci jsem našla na Krokotákovi:-).

VODOLEPKY

Tak toto pro mě bylo jak objevit osmý div světa! Jsem šest let na mateřské a toto mi uniklo?! Pokaždé řeším, jaké hračky do vody. Nesnáším takové ty pískací, ze kterých po čase z ničeho nic vyprdne jakýsi slizký hnus. Fuj. Tímto zabijete dvě mouchy jednou ranou. Prvně si to děti vystříhají, čímž se zabaví. A pak mají zábavu nejen ve vaně. Žloutková si s tím hraje v koupelně i mimo dobu koupání. A prckům stačí v létě k bazénku přidat třeba plastový tác či desky na sešity a můžou se též realizovat.

Na výrobu potřebujete jen pěnový papír a nůžky. A když to začne být podezřele slizké, jednoduše se toho zbavíte. To by šlo, ne?

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kolegialita na sítích

Rozloučení

#TEEN Kurz první pomoci pro děti