blog o cestování s dětmi

Jak dostat děti ven

Asi to znáte. Ne vždy dětí sdílí vaše nadšení pro kochání se krajinou někde v přírodě. Jak sama s nadsázkou říkám o cestování a výletech s dětmi: „Cílem není cíl, cílem je cesta. Nebo aspoň dostat ty hady před barák“:-). Někdy je prostě nadlidský výkon dostat je ven (nebo jednoho z x kusů), protože doma mají ta svá lega a koleje a playmobily… a jako co venku, že jo:-)? 

Přitom řešení je často nasnadě. Stačí jim dětský pokoj přenést ven! A že nemáte zahrádku před domem? Nezoufejte. Ani my ne. S hračkami můžete podniknout totiž super výpravy kamkoliv! Do parku, do lesa, k řece, fantazii se meze nekladou. Vyzvěte děti, ať si připraví ty své „panďuláky“ na cestu, nachystají jim svačinu a běžte s nimi do terénu!

My jsme například venku vyráběli s velkou chutí nás všech (jakože i mě!) barefoot chodníček, skalku a lesní hřiště pro vílu z playmobilu. Pak došlo i na indiány, jak jinak. Playmobil (Duplo, lego…) je skladný, jedna figurka vám v batohu místa příliš nezabere a je to příjemná inovace klasického stavění domečků pro skřítky v lese.

Další hrou, která se hraje pěkně venku, vlastně kdekoliv v lese, v parku, na zahradě, je hraní na krám. A vůbec nepotřebujete žádné plastové krámky nebo dřevěné napodobeniny jídla! Stačí do batohu přibalit papírové sáčky. A pak už jen na louce nebo v lese pytlíkovat kamínky, jehličí, trávu, listí a prodávat… Jak já to jako dítě milovala!

My jsme si sáčky doma vyrobili a popsali, aby řeč nestála a „přežilo“ se jedno odpoledne bez nálady.

Hračky si můžete také vyrobit přímo na výletě a pak si jen donést s sebou domů! Do batohu za tímto účelem stačí přihodit jen jednu fixu a v lese se můžete realizovat! Jen je fajn si výrobky odnést domů, přeci jen, do lesa se to již nehodí.

A jestli stejně jako my chodíte z jakéhokoliv výletu s dvaceti větvemi, vyrobte si během deštivých dnů parádní panáčky! Až vyleze sluníčko, zase je můžete chodit vyvenčit. My jsme jim nachystali oslavu narozenin.

Tipy na to, jak si společně užít výlet do přírody, najdete i na spřáteleném webu Jdeteven. Doporučuji přečíst, nažhavit tiskárnu a vyrazit ven!

 

 

2 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja