blog o cestování s dětmi

Ruhpolding, Freizeitpark, Chiemsee

Díky Katko, že jsi to pro nás sepsala!

2 klasické čtyřčlenné rodiny ( děti 2 a 4 roky a 1 a 3 roky)

P1140998Cesta: 360 km, cca 6 hodin. My jsme zvolili výjezd ráno kolem deváté, krátce po jedenácté jsme byli na hranicích,  kde jsme na doporučení zašli do restaurace Babylon.  Ceny opravdu lidové a porce, že nám oči lezly z důlků. 🙂 Po obědě nás čekaly další cca 3 hodiny cesty a pak už hurá na  místě.

Ubytování: Na doporučení kamarádů jsme zvolili ubytování v soukromí. Když vám děti vstávají v 6 ráno nebo v noci řvou, je lepší vzbudit jen jedny spolunocležníky než celý hotel. Jednalo se o rodinný dům se 4 ložnicemi, kuchyní, jídelnou, obývákem. K dispozici byly 2 koupelny. Ve sklepě dokonce pračka a sušička. Co víc si přát! Místnost na ukládání kol a kočárků byla těsnější, ale vešli jsme se. Ubytování je čistě nekuřácké, k dispozici byly 2 dětské postýlky a židličky. Pro malé děti cca kolem roku bych jej ale úplně nedoporučovala, a to kvůli otevřeným schodům do patra a celkovému zařízení domu ( vitrínky atd.). K dispozici je i posezení venku s grilem, nám bohužel nebylo dopřáno je vyzkoušet. 🙁
http://www.ruhpolding.de/fewo-schmiederer/

Cena: ubytování vyšlo za celý dům na 1040 EUR / tj 520 EUR  na rodinu. Obrovské plus ovšem byla eXtra Karte, která byla vystavena pro každého z nás a platila jako vstupenka na mnoho atrakcí. Mohli jsme zdarma navštěvovat muzea, zábavní park pro děti, bazén s termální vodou, tobogánem a super brouzdalištěm pro ty nejmenší. Také se dá karta použít jako jízdenka na lanovku a na vlak či autobus. Prostě nepřeberné množství aktivit, které ani během jednoho týdne nestihnete využít. (My jsme díky ní ušetřili cca 200 EUR na jednoho.)
http://www.ruhpolding.de/extra/

Výlety: Asi nejúžasnější zážitek pro nás i děti byl Freizeitpark dalo by se říct něco jako Mirakulum, ale „po německu“.


Dalším skvělým zážitkem byla cesta lanovkou (pozn. ještě od Katky zjistím kam)a cyklovýlet kolem jezera Chiemsee.

 

Jelikož nám i pár dnů pršelo, bazény ve Vitaalpině byly jedna z možností, jak utahat děti.
http://www.vita-alpina.de/

Zpětně hodnotíme jako SUPER dovolenou a musím říct, že si nedovedu představit trávit celý týden u moře na jednom místě. Tady je spousta možností na výlety, procházky a aktivity. Takže vřele doporučuji a myslím, že se do Ruhpoldingu zase vrátíme.

3 komentářů

  • Jani, ta cesta lanovkou byla na Rauschberg, jen pro doplneni. Jinak s Katkou souhlasim, byla to skvela dovolena pro prcky a my dospeli jsme si to take uzili, neco noveho poznali:-). Bombasticky a neodolatelny byl Freizeitpark, kam jsme se podivali dokonce dvakrat, stale jsme nebyli nasyceni dostatecne.

  • Ahoj Jani a ostatní :-), mohla bych vás poprosit o radu, na jakém portálu bych našla ubytování právě u jezera chiemsee?

  • Já se dívám na booking.com a buď jedu přes něj, nebo kontaktuju sama ubytovací zařízení.
    A nebo proste jen na googlu, Unterkunft Chiemsee. Zeptam se holek, co tam byly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Norsko a Dánsko s dětmi

Madeira s dětmi

Playmobilfunpark se staršími dětmi