blog o cestování s dětmi

Playmobilfunpark se staršími dětmi

Jestli si něco naše děti celou dobu pandemie přály, tak to bylo vyrazit zase do Playmobilfunparku v německém Zirndorfu. Poprvé jsme tam byli, když bylo dětem čerstvých 7 let a 4 roky. A bylo to skvělé. Více o této zkušenosti se dočtete zde. Byli jsme zvědaví, jak se to dětem bude líbit teď, takřka na prahu puberty, o 4 roky později…

KDE NAJDU PLAYMOBILFUNPARK?

Playmobilfunpark je jen kousek od Norimberka. Z Prahy to sem trvá cca 3,5 hodiny (Legoland je o další hodinu dál). Když si ještě uděláte zastavení hodinku od cíle v zážitkovém parku Wasser- Fisch – Natur (Vstup zdarma), bude už tak pohodová cesta ještě snesitelnější.

V Norimberku je spousta dalších možností (kromě historického centra), jak se s dětmi ocitnout v jejich ráji. Nás osobně velmi zaujaly aquaparky nedaleko Playmobilfunparku. Asi nejvíc Kristall Palm beach, kde najdete zázemí pro děti jak uvnitř, tak venku a kromě toho je tu i bazén se slanou vodou, vlnami a písečnou pláží. Další bazén, po kterém jsem pokukovali, byl v nedalekém Fürthu, Fürthermare.

Další tipy najdete v již zmiňovaném článku. 

PRO JAK STARÉ DĚTI JE PLAYMOBILPARK VHODNÝ

Tak toto je samozřejmě hodně indviduální. Asi bych ho doporučila dětem od 2 let do 10 let. I pro ty nejmenší je tu opravdu hodně zábavy. Jedna atrakce je omezená od 3 let věku dítěte (lovení perel), jedna od 120 cm (motokáry), jedna od 4 let (lodičky), jinak jsou všechny ostatní vhodné i pro ty nejmenší. Někde je dokonce atrakce rozdělena na sekci pro děti mladší 3 let a starší 3 let.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI PLAYMOBILPARKEM A LEGOLANDEM

Nikdy jsem v Legolandu nebyla, ale z toho, co vím od známých a viděla jsem na fotkách, bych si troufla doporučit začít s vymetáním parků právě v Playmobilparku (vstupné 15 EUR) a jak děti porostou, přejít na Legoland (vstupné od 39 EUR). Děti 10+ se určitě zabaví již více v Legolandu, v Playmobilparku spíš jen ti, co Playmobil milují.

CO KDYŽ BUDE HNUSNĚ

A nám letos dopoledne pršelo a ničemu to nevadilo! Vnitřní prostory jsou jedna obří herna i s lanovým parkem a nějak jsme se tam naskládali všichni. Pokud dětem přibalíte pogumované oblečení a holínky, můžou se vrhnout na vodní atrakce i v dešti:-).

VSTUPENKY POUZE ONLINE

Ano, vstupenky lze koupit pouze online. Na to pozor! Raději si je v hl. sezóně kupte předem. Ze zkušenosti sledujících blogu vím, že na ně při spontánním zastavení lístky nezbyly.

KDE SE UBYTOVAT

My jsme při naší první návštěvě byli ubytovaní v kempu v Norimberku, 20 min od Parku,  v mobilním domku. Letos bylo plno, tak jsme zkusili na poslední chvíli NH Hotel v Norimberku, ale žádná sláva to nebyla (ale zas je to hned naproti hřišti a minutu chůze je vietnamská restaurace, kde moc dobře vaří). Kamarádka Eva vyzkoušela Playmobil hotel naproto Playmobilparku. Její zkušenost najdete na konci tohoto článku. I my jsme chtěli dětem dopřát pobyt v něm, ale opět, beznadějně plno dlouho dopředu.

DALŠÍ VYCHYTÁVKY

  • V parku platíte v restauraci zálohu 2 EUR za každý kus nádobí (možná vás to překvapí, stejně jako nás, ale mimo hl. prázdniny a víkendy je třeba nádobí i z takové pizzerie odnést do tzv. HOB centra, kde vám vrátí peníze).  Ale třeba takový hrneček/talířek s Playmobil panáčkem si můžete odnést domů. Prostě kauci nevrátíte. Nebojte, je to oficiální, ptala jsem se na to v infopointu. 🙂
  • V místní pizzerii doporučuji dětské menu za cca 5 EUR. K pizze dostanou děti playmobil figurku, pití a ovocnou přesnídávku.
  • Narozeninové dítě má nejen vstup zdarma (je potřeba předložit průkaz s fotkou), ale dostane ještě jako dárek krabičku playmobilu.
  • Každé dítě, narozené v zimě, od 6.11. do 23.3. má nárok na vstup zdarma v termínu 9.4. až 15.4. !
  • Určitě pro děti s sebou minimálně jedno náhradní oblečení, v teplém počasí fakt plavky, ručníky, plážovou deku.
  • Vzhledem k množství vodních atrakcí doporučuji návštěvu v teplém počasí.
  • Sledujte, kdy jsou v Německu prázdniny.

PLAYMOBIL HOTEL – RECENZE OD KAMARÁDKY EVY

Playmobil hotel nabízí výhodný balíček, který zahrnuje vstup pro celou rodinu na dva dny a přenocování v rodinném pokoji se snídaní. Pro dva dospělé a dvě děti je cena 309 Eur, se třetím dítětem navíc je cena 347 Eur. Vloni jsme tuto variantu vyzkoušeli a byli jsme maximálně spokojení. Přijdete dopoledne rovnou k pokladnám Playmobil parku, zde předložíte vytištěnou rezervaci a na jejím základě dostanete pásky pro vstup. Po celém dni zábavy v parku se potom v podvečer přesunete do hotelu, kde je check-in. Pokoje jsou velké a čisté, vše je doplněno Playmobil motivy, takže děti jsou v sedmém nebi.

V hlavní ložnici je manželská postel s pohodlnou zdravotní matrací. K ložnici přiléhá dětská místnost, kde na posteli na děti čeká malý dárek v podobě Playmobil panáčka. Pro nás je vždycky bonusem oddělené spaní dětí, protože párkrát už jsme v různých penzionech po uspání dětí museli s manželem sedět v koupelně na zemi, abychom je neprobudili svým mluvením. Ráno je k dispozici velmi bohatá bufetová snídaně, kde si snad každý přijde na své. Snídaně se podává přímo v areálu Playmobil parku, hotel je však jen pár kroků odtud. (pouzn. Bágl.: Za mě geniální – vy v klidu snídáte, děti si hrají). V ceně je také parkování po celou dobu pobytu. Celkově bylo přespání v hotelu velmi příjemné, panáčci nás provázeli všude, líbilo se to nejen nám dospělým, ale i především dětem. Pozor – nesundávejte si papírové pásky, které dostanete na zápěstí 1. den u vstupu u pokladen. Na ně je potom ráno vstup na snídani a vstup do parku pro 2. den pobytu.

Ještě bych chtěla vyzdvihnout vybavení Playmobil parku. Všude je dostatek čistých toalet a nechybí ani možnost si za 1 Eur vysušit zmáčené oblečení v sušičce, nebo si vyfénovat vlasy. Každopádně s sebou doporučuju jedny nebo dvoje plavky, ručník a „náhradní oblečení náhradního oblečení“, rozhodně se to neztratí. Velmi chválíme i možnosti stravování. Dětské menu stálo v létě 2021 5 Eur a součástí bylo hlavní jídlo, ovocná kapsička, nápoj Capri Sun a navíc Playmobil panáček z limitované edice. Je vidět, že na stravování se tady nikoho nesnaží oškubat. Jsou tu stánky se zmrzlinou, kávou, palačinkami apod. za úplně standardní ceny, není to napálené. Naše rodina Playmobil park miluje a Němci to mají promyšlené skutečně do detailů.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kde přenocovat cestou z Alp

Pyreneje s dětmi

Lyžování s dětmi v Alpách- Wildkogelarena