blog o cestování s dětmi

Rakouské Alpy s dětmi – bez auta

Tu a tam mi někdo napíše, jestli se dá zvládnout dovolená v Alpách i bez auta. Jasné, všichni víme, že všechno jde, když se chce, ale s malými dětmi je to možná někdy trochu náročnější. Pokud bych vám měla doporučit jednu jedinou oblast, kde to zvládnete bez auta celý týden a navíc je to hodně babyfriendly, je to Serfaus Fiss Ladis! Tam jsme skutečně za celý týden auto nenastartovali ani jednou. A dostanete se tam poměrně pohodlně i vlakem. Vlakem (klidně nočním vlakem přes Innsbruck do Landecku) a pak už jen něco málo přes půl hodiny pravidelným linkovým autobusem.

Něco málo o Serfaus Fiss Ladis sepsala i Jitka, za což děkuji. Stejně tak i Tereze z blogu Výlety Bohouše a Karla za prvotní inspiraci. Všechny výlety, nejen z této oblasti, pak najdete přehledně včetně interaktivní mapy v Toulkách Alpami. Výhodou online Toulek je, že mohu výlety přidávat či aktualizovat. Stejně jako v případě nové kuličkodráhy právě v SFL, o které píše Jitka níže…

Serfaus je velká láska. Jeli jsme s přáteli, kteří už zde byli minulý rok a tak moc se jim v Serfaus líbilo, že chtěli jet znovu. Místo i ubytování jsme volili na doporučení S dětmi v báglu.  

Serfaus malebné městečko, vše po ruce. Bus, metro, obchody, lanovky (hned několil v docházkové vzdálenosti).

Největší bonus pro nás bylo to, že jsme celý týden nemuseli sedat do auta. My taxikáři našich dětí, jsme opravdu toto kvitovali.

V Serfaus je něco jako metro, které vás přemístí z jednoho konce Serfaus na druhý. 1280 metrů dlouhé, 4 zastávky. My ho využívali hlavně z důvodů našich dětí, super zábava, ale občas jsme šli i pěšky. Myslím, že metro se využívá hlavně v zimním období, kdy lyžaři tahají lyže….atd. 

Velkým překvapením pro nás bylo, jak je v Serfaus (možná v celém Rakousku) vše přívětivé k rodinám a  k dětem. Slogan, který jsme viděli všude „we are family“ byl nejen slogan, ale byl opravdu živý a všude jsme ho cítili.

V ubytování jsem dostali „summercard“ za 5E na člověka/den a měli jsme vše zdarma (lanovky – neomezeně, autobus, metro a další vstupy, které jsme ani nevyužili). Další kartu pro všechny členy rodiny – zdarma bazén, který byl jen 1 minutu od ubytka).

Novika v Serfaus je kuličkodráha – HOLZKUGELWEG (automat na kuličky je hned u vstupu, s sebou cash. Vyjedete lanovkou zde: Zwischenstation Alpkopf. Stezka s kuličkodráhami je hned u lanovky. Podél cestičky, která vede dolů do Serfaus je několik kuličkodrah. Nejsou nijak sofistikované, ale určitě je to jedna z věcí, které vaše děti udrží v pohybu a ani si nevšimnou, že jdou. Cesta je krásně sjízdná kočárkem, věřím, že i méně terénním, jen doporučuji kočár s brzdou- opravdu se šlo celou dobu z kopce a kočár se potřeboval stále zbržďovat).

Takže pokud hledáte destinaci, kam se nejen dostanete vlakem, ale kde nesednete během týdne ani jednou za volant, tady nešlápnete vedle!

Další tipy na cestování vlakem najdete v těchto článcích.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.-1. den: Málaga

Kde přenocovat cestou z Alp

Pyreneje s dětmi