blog o cestování s dětmi

Praha s dětmi – Hamerský rybník

Hamerský rybník se nachází v Záběhlicích, na Praze 10. Je to bezesporu skvělé místo pro výlety s kočárkem a dětmi vůbec. Pokud se vypravíte k rybníku právě s dětmi, můžete vzít kola nebo brusle – povrch stezky kolem rybníka je pěkně hladký, bez výmolů a skvěle se po něm jezdí. Pro kočárky též ideální. Děti budou nadšené i z  kachen, které se rády poperou o kus rohlíku. My tentokrát navštívili rybník na jaře a byli překvapení, protože každá kachna měla „svého“ kačera. Tj. bylo tu hrozně moc „párečků“ – to jsme tu nikdy neviděli :o) Pokud budete mít štěstí, uvidíte i labutě.

Dětem jako zpestření procházky kolem rybníka poslouží dřevěné mini hřišťátko s klouzačkou a prvky na pérách (loď a koník), které se nachází na vzdálenějším břehu, vedle vinného sklípku. IMG_1950Další hřišťátko (prolézačka s klouzačkou a písek) je hned za terasou restaurace Hamr napravo. Celá procházka kolem rybníka je rychlou chůzí hotová do 20-30ti minut. S dětmi to trvá samozřejmě o trochu déle (pokud zrovna nejedou na kole nebo odrážedle).

 

 

Pokud vám vyhládne, je to jednoduché – v restauraci areálu Hamr si jistě vyberete vy i děti. Vaří dobře, porce jsou velké, k dispozici jídelní židličky i pro děti a na wc naleznete přebalovací pult i nočníčky. Zlatý hřeb pro děti bude určitě nový vnitřní dětský koutek vybudovaný v roce 2015, který nabízí krásnou prolézací sestavu pro starší děti a část pro děti do 3 let s balónkovým bazénkem, skluzavkou a obr kostkami z molitanu. Vstup je zdarma :-).

Nás tady nejvíc baví venkovní houpací lavice na terase, na kterých se za teplého počasí krásně líže zmrzlina z venkovního stánku, nebo popíjí třeba limonáda nebo fresh džus ze zdejší nabídky.

Hamerský rybník je dobře dostupný MHD (bus 188, cca 15min ze stanice metra A Strašnická) i autem. Pokud zvolíte auto-variantu, zaparkujte v areálu sportoviště Hamr Záběhlice – místo se tu na jejich velkém parkovišti vždy najde. Budete-li mít chuť si výlet ještě prodloužit, cca 15 minut autem je to k Průhonickému parku a dendrologické zahradě, o které jsme psali již zde, nebo 10 minut autem na Toulcův Dvůr.

Pár zajímavostí o lokalitě:

 • Hamerský rybník byl vybudován v 18. století a sloužil jako zdroj vody pro měděné hamry, které zde fungovaly. Odtud i jeho název.
 • Na místě dnešního hnízdiště – ostrova pro ptáky – byla tvrz, zničená za husitských válek v 15. století.
 • V rybníku se chovají ryby – kapři, štiky a líni, výlov probíhá vždy na jaře.
 • V roce 2009 došlo k revitalizaci rybníku a jeho okolí do jeho dnešní podoby.
 • Pokud rybník v zimě zamrzne, dá se tu i bruslit.

 

 

1 komentář

 • Dobrý den,

  koukám že, píšete moc hezký blog a nemáte nasazenou žádnou reklamu.

  My vám sice nemůžeme nabídnout peníze jen tak, ale pokud přes odkaz nebo banner k nám přivedete reálného klienta, tak získáte provizi. Což by vzhledem ke stejnému tématu nemělo být moc náročné 🙂

  Více informací na: http://czech-us.cz/onas/stante-se-affiliate-partnerem/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Na kole s dětmi v okolí Prahy

Botanická zahrada v Tróji

Večerní kultura s dětmi v Praze