blog o cestování s dětmi

Botanická zahrada v Tróji

Botanická zahrada  mě láká už hodně dlouho. A jsem moc ráda, že Daniela, které jsem tip na její návštěvu dala, byla vážně nadšená! Však posuďte sami. A jen tak mimochodem, od listopadu do března je do venkovních expozic vstup zdarma! Takže Botanická, těš se na nás!

Po botanické zahradě mohou děti jezdit i na odrážedlech, což je určitě velké plus. „Běhat po malých cestičkách je super schovávačka! A v prérii jsou 2 teepee!“ Děti hodně zabavil i dům včelaře (fotky, včelí pexeso, včelí úly…), korýtka na pouštění vody, houpací sítě, dřevěné sochy, venkovní herní koutek…No a ty výhledy! Škoda jen, že rozhledna je přes zimu zavřena.  Dle dostupných informací na webu zde mají i mapku pro děti s různými úkoly. Mapku lze zakoupit na informacích či u pokladny a stojí cca 30 Kč. Nevím, jestli to tak funguje i v zimě, ale za zeptání to stojí. Na internetu jsem našla odkaz na tento pracovní list pro starší děti. Ke stažení zde.

Daniela též doporučuje bistro Botanická na talíři, kde najdete i dětský koutek! Občerstvit se můžete raw dorty, bábovkou a nebo si v létě můžete za zálohu 200 Kč půjčit piknikovou deku.

Takže nádhera i teď, co teprv v létě?

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vodní nádrž Fláje s kočárkem

Krušné hory s dětmi

Na kole s dětmi v okolí Prahy