blog o cestování s dětmi

Neskutečné Chorvatsko (3 týdny!)

No tak tedy dobrá. Přidám se. Pod heslem: Přej a bude ti přáno. Nebo možná: Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

Po prostonané zimě a hlavně sdělení pediatra, že Malá (1rok) bude mít nejspíš spoustu alergií a díky tomu jak často byla léčena na bronchitidu i silné astma, jsme se rozhodli pro ozdravný pobyt u moře (3 týdny). Veškerá alergie byly těsně před dovolenou negativní a při vyšetření na astma na mě koukali, jako když jsem se zbláznila. Nicméně dovolená zřízená a zaplacená tak se jelo.

S ohledem na čas, který jsme tam chtěli strávit a nemalé finanční náklady jsme zvolili cestu autem do Chorvatska. Los padl na ostrov Pag a město Povljana.

Podmínky výběru

* Malé město

* Písečná pláž

* Co možná nejblíž, ale bez Istrie

* Pokud ostrov tak s mostem nebo hodně krátký trajekt

* Ubytování 2kk, abychom to tam zvládli

Cesta trvala 14 hodin tam a 12 zpět. Děsila jsem se toho, jak jen nejvíc si umíte představit. Holky mě dostaly! Cestou tam se Velká (4 roky) pod Záhřebem zeptala, kdy už uvidí moře, a když ho viděla, poslední hodinu se 3x zeptala, jestli už tam budeme. Toť vše!!! Připisovala jsem to zázraku. Cestou zpět se zeptala na českých hranicích, jestli na ní čeká babička a děda. Opět vše!!! Malá se vezla na vlně spaní, koukání se ven a drcení sušenek pod sebe i na sedačku. Nic víc. Takže jsem se utvrdila v tom, že cestu zvládají a na zimu máme v plánu hory…Snad nás „nepřekvapí“.

Takovou dovolenou jsem odsuzovala. Ale po tom, co jsem zjistila, že se holkám neomrzí každodenní stavění z písku, pozorování rybiček ve vodě a skákání do vln jsem své názory přehodnotila. Je úžasné tři týdny nevymýšlet program co s nimi, aby se zabavily a byly spokojené. Je nádherné vypnout. A i když to byl trochu stereotyp, všechny nás to hodně uklidnilo.

Místo

* Ostrov Pag, město Povljana  (cca 200 domů)

* Písečná pláž (4x)

* Čisté moře

* Relativně málo lidí

* Ubytování 5 min od pláží, 15 min od centra města

* Jinak tam chcíp pes (byli jsme za to neskutečně šťastni!)

* Ubytování v příjemně zařízeném apartmánu v soukromí s možností využití zahrady

Výlety

* Zadar

* Pag

* Novalja

* Na místě možnost dojít nebo na půl dojet a pak dojít k písečné pláži plné mušlí na druhé straně ostrova

* Veliké Blato, Male Blato (ptačí rezervace)

 

3 komentářů

  • Dobrý den, mám dotaz, proč prosím píšete „co možná nejblíž, ale bez Istrie“? My bychom chtěli s dětmi poprvé k moři příští rok, poprvé do Chorvatska autem, logicky vybírám to nejblíž, tedy Istrii. Jinak jsme tam byli 2x busem (2000 – poprvé u moře, 2001 – cyklozájezd). Je ISTRIE v něčem špatná?? Díky za odpověď.

  • Dobry den, clanek jsem nepsala ja, ale jiny prispevatel. Ja osobne budu v pristich dnech psat o nasi dovolene prave na Istrii. A byla moc fajn, takze proti tomu mistu nic nemam:-). Sledujte blog, brzy tu najdete tip na super misto s detmi. Mejte se hezky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Norsko a Dánsko s dětmi

Madeira s dětmi

Jeseníky a okolí s dětmi