blog o cestování s dětmi

Vánoční dárky trochu jinak

Když mi kamarádka řekla, že letos nebude nosit lahve vína jako dárky všem přátelům a vymyslela něco originálního, řekla jsem si „a sakra“. Zamyslela jsem se a došla k závěru, že to je fakt nekončící výměna lahví vína a že by to chtělo svěží vánek. Času málo, dovedností ještě méně, zkrátka nic, čím bych oslnila:-). A pak mě to napadlo!

VÁNOČNÍ KRABICE PLNÁ ZÁBAVY

Možná jsem se inspirovala na blogu Playeveryday, který sleduji, možná jsem k tomu došla sama po návštěvě lékaře plné strachu se Žloutkovou (o tom někdy více). Každopádně jsem si představila své přátele s malými dětmi a vyšla z jejich potřeb. Co dělat, když je školka zavřená, děti 14 dní na krku a nezbláznit se z toho?

Připravila jsem pro ně Vánoční krabici plnou zábavy. Jasně, že vám nemůžu prozradit, co v ní je, protože to bude překvápko. Ale kdo by chtěl, ráda se o nápad podělím, stačí si říct: sdetmivbaglu@seznam.cz.

Dovolím vám jen nahlídnout pod pokličku. Krabice je plná úkolů pro celou rodinu, přičemž obdarovaný dostane k dispozici vše potřebné pro jejich plnění. Prostě taková zábava šitá na míru rodině s malými dětmi 3-6 let. Popelčin bál, Otesánkův mlsný jazýček, Drakův dlouhý dech… to jen na ukázku. Smyslem je poskytnout zábavu pro případ, že nebudete vědět, jak ta háďata zabavit. A hlavním smyslem je zapojit celou rodinu. A to naplno! Protože takových okamžiků není nikdy dost!

A když už jsem u těch dárků, prozradím vám další dva, které mně samotné udělaly letos radost, ač jsem je nedostala, ale dávám.

VIDEO PRO TÁTU

Když měl Véčko narozeniny, chtěla jsem mu věnovat něco osobního. Nenapadlo by mě, že natáčení videa pro tátu (aby taky viděl, co děláme, když je pořád v práci:-( ) bude mít takový úspěch u dětí! Dva dny se točilo a u toho milionkrát zaznělo „tati mám tě ráda“ a „tati, děkuju, že mi pouštít hry na telefonu“ (vrrrr). Děti to fakt bavilo! Škemraly, jestli ještě můžeme natáčet a pak se na to společně koukat. Tak mi to přijde fajn tip na dárek třeba pro prarodiče, tátu… Pod stromečkem může být flashka, pro ještě modernější prarodiče může na email přijít odkaz na youtube. Nic to nestojí a zábava u toho je velká!

KALENDÁŘ PRO BABIČKU

Jasně, každý rok to je o fotkách. Prostě fotky pro babičku s dědou, to je takové „must“ Vánoc. Letos jsem to moc nestihla a ani neměla chuť vyrábět fotoknihy. Tak jsme ty kalendáře natiskli! Nápad jsem okopírovala z internetu – z pinterestu (díky Bohu za něj!). A řeknu vám, o zábavu bylo zase postaráno. Ono to natírání nožiček a ručiček totiž sakra lechtá:-).

Tady naše reálné výtvory:

A tady inspirace z Pinterestu.

Tak ať se daří a pod stromeček dáte ty nej dárky, jaké jen můžete! Nezapomeňte, že ty dárky od srdce se cení víc než ty drahé kupované…

3 komentářů

  • Díky! Jo, je! Bavilo to děti, nemusela jsem v době nemoci vymýšlet program a Véčko byl dost potěšen. Bylo to tedy trochu monotématické, stále jen tati, mám tě ráda, miluji tě od Žloutkové a hovínko, bobek od Brácháče, ale bylo to milé:-).

  • Moc dekuji za skvelou inspiraci darku pro manzela! Zitra s dcerou ihned vyrobime nejaky obraz do jeho kancelare 🙂 Preji krasne Vanocni svatky a at je rok 2017 pro Vasi rodinu opet vyjimecny a kouzelny. Jana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurz Moderní sebeobrany

Historické knihy pro děti a mládež

Naše zkušenost se zahraniční studentkou