blog o cestování s dětmi

Uherské Hradiště a okolí

SLOVÁCKÝ DVŮR OSTROŽSKÁ NOVÁ VES

Slovácký dvůr - ubytování ve vinařských budách
Slovácký dvůr – ubytování ve vinařských budách

Tip na ubytování (pozor, za humny jezdí vlak ) či jen na návštěvu – stojí za to, moc pěkné! Super prostředí, hřiště a sportoviště, cyklopoint, restaurace, občerstvení, super koupání, minigolf, rybolov, rozhledna aj. Vedle golfové hřiště a naproti další přírodní koupaliště. Kemp (stany, karavany, stylové chatky, penzion).

MOTOREST SAMOTA

první buchlovský kopec od Brna (na druhém je Buchlov), super hřiště pro děti (dlouhý tunel na prolézání pod celým hřištěm, kolotoč, trampoška, houpačky, chaloupka na kuří noze),  rybníčky, potůčky, obora myslím s daňky (nebo tak něco:-) ), dá se i pojíst, jídlo průměrné.

HOSPODA A FARMA NA HALDĚ – BORŠICE

Kousek od Buchlovic – super jídlo, rybník, bowling, možno sedět i na zahrádce, pěkné dětské hřiště, okolo zvířata – koně, klokan, morčata, králíci, kozy, prase atd…

HRAD BUCHLOV

super a poutavá prohlídka, stojí za to! Možno přejít na vedlejší kopec – Kaple sv. Barbory – hezká a krátká procházka. Nebo příjemná procházka do Buchlovic a zpět.

ZÁMEK BUCHLOVICE

Zámek Buchlovice
Zámek Buchlovice

také velmi pěkný, velmi hezká také procházka zámeckým parkem (z posledních pohádek se tu točila např. Čertova nevěsta). Pávi v celém parku, Záchranná stanice volně žijících živočichů (hezké pro děti). Je zde mj. výstava fuchsií (možno si zakoupit). Během prázdnin připravují program pro děti (např. loutkové a hrané divadlo, bludiště po stopách ztraceného páva a pravé zámecké malovánky).

RESTAURACE U BUCHLOVSKÉHO ZÁMKU

Tady doporučuji jít v Buchlovicích na jídlo – jen pár metrů nad vstupem do zámecké zahrady, kousek od kostela – lepší je udělat si rezervaci.

AREÁL SKANZEN MODRÁ

 • Živá voda Modrá   o životě v rybníce + tunel, kde pozorujete život pod hladinou rybníku + v létě se dá myslím i v rybníku okoupat. Super pro děti!
 • Archeoskanzen Modrá – Taky super pro děti i dospělé. Trošku jiný skanzen – takový neznáte:-).  Hned vedle živé vody, jsou tam i zvířata apod.
 • Hotel Skanzen Modrá – v areálu Živé vody a Archeoskanzenu – dá se dobře pojíst, je tam dětský koutek, venku minihřišťátko – děti se zabaví
 • Pálenice – SKANZEN Centrum historie a tradic – Něco i pro tatínky:-)  Návštěvníci se mohou nejen seznámit s procesem pálení ovoce a historií vinařství, ale zároveň mohou ochutnat produkty typické pro místní kraj – ovocné destiláty a víno. Centrum dále doplňuje prodejna regionálních produktů a kavárna.

VELEHRAD

poutní místo, katedrála, lapidárium, dětské hřiště atd – hned vedle Modré.

KOVOZOO STARÉ MĚSTO

Kovozoo
Kovozoo

Asi to nejlepší, nejzajímavější  a nejhezčí, co s dětmi musíte určitě absolvovat:-). Zvířata vyrobená z kovového šrotu, je tu také „porodnice“, můžete si za asistence tamních zaměstnanců vytvořit vlastní zvíře (za poplatek), možno vyjít nahoru na maják,  pirátskou loď Naděje, svézt se vláčkem STEELINKOU, podívat se do kongresového centra, podívat se dovnitř letadla L610, prohlédnout si tramvaj,  projít se po kovových můstcích nad areálem, podívat se, jak se zpracovává kovový odpad (velké jeřáby a auta s magnety apod…) Při předložení vstupenky, kterou jste zakoupili v některém z těchto uvedených míst, získáte slevu 20% na vstupném do KOVOZOO: Letecké muzeum v Kunovicích, Živá voda Modrá, Archeoskanzen Modrá.

LETECKÉ MUZEUM KUNOVICE

Zajímavé nejenom pro kluky, do mnoha letadel se dá vejít i dovnitř, super! Vedle je také OK bar – pro osvěžení, je tam také dětské hřiště. O víkendu možno vjet autem přímo na letiště, celý den jsou tam seskoky padáků – zajímavé pobýt a dívat se.  Je tam příjemné posezení a občerstvení, dobrá atmosféra. Možno zaplatit vyhlídkový let letadlem či seskok padákem.

RESTAURACE PANSKÝ DVŮR KUNOVICE

Možno se velmi dobře najíst.

SLOVÁCKÁ HOSPODA HRADČOVICE

Slovácké menu, dětský koutek i pěkné dětské hřiště, dobré jídlo.

Slovácká hospoda Hradčovice
Slovácká hospoda Hradčovice

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Moc hezké upravené historické město. Hezká je procházka městem jako takovým…Na náměstí infocentrum – možno získat mapy a spoustu propagačních materiálů. Je tam také prodejna tradičních výrobků slovácka (vhodné jako dárky z výletu), dále je tam expozice historie města Uherské hradiště a galerie významného moravského malíře Joži Uprky.

SLOVÁCKÉ MUZEUM

hezká a velmi zajímavě udělaná národopisná expozice.

AQUAPARK UHERSKÉ HRADIŠTĚ

DĚTSKÉ CENTRUM SMAJLÍKOV 

vedle Tesca. také 5D kino:-) – Super!

DĚTSKÉ CENTRUM ŠTĚPNICE

Také super, zvlášť dobré je pro malé děti (od jednoho roku).

DOBRÉ RESTAURACE V UH

 • Restaurace NET– rychlovka, rychlá profi obsluha, velký výběr z denního menu. Když se chci rychle, dobře najíst, za slušné peníze. Obsluha kmitá, žádné dlouhé čekání, čistá restaurace.
 • Restaurace Mlýnská– Samoobslužná restaurace s tácky, ale hezká, moderní jídla, rozhodně na úrovni!
 • MAXI bar/pizzeria -Vlastní a provozuje Ital Claudio – jídla original italské, žádné blafy alá Itálie:-).
 • Beef and Beer –  nikdy jsem nebyla, ale prý je dobrá
 • La Brusla –  u zimního stadionu, děti si samy můžou udělat vlastní pizzu.
 • Restaurace v Aquaparku –  také zde dobře vaří
 • Café Slunce – dražší, ale hezký dětský koutek

ZOO LEŠNÁ U ZLÍNA

Moc pěkná, stojí to za to! Je to 7 nejnavštěvovanější místo v ČR a po pražské druhá nejlepší (nejnavštěvovanější ) ZOO v ČR. Úžasná je nová zátoka rejnovků. Rozhodně doporučuji!!!

BAŤŮV KANÁL

Možnost projet se na lodi, podél břehů na kole či půjčit si loď. Pěkné.

ŽELEZNICE 600 VRACOV 

Naprosto super, malé mašinky vozí děti, je tam výpravčí, závory, nádraží – vše ve velikosti pro děti, dále trampolíny, skákací hrady, kolotoč a další atrakce. Vstupné dobrovolné. POZOR – otevřeno jen někdy viz. Internet (1x za 14 dní v neděli – přes léto)

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Norsko a Dánsko s dětmi

Madeira s dětmi

Jeseníky a okolí s dětmi