blog o cestování s dětmi

Horní Mísečky, Labská Bouda, Špindlerův Mlýn…Krkonoše s kočárkem

První vlaštovky, čily příspěvky od vás:-) S dovolením kopíruji z naší diskuze na FB (bez úpravy diakritiky) několik tras v Krkonoších vhodných pro výlety s kočárkem.

Horní Mísečky – Masarykova silnice – Zlaté návrší – Vrbatova bouda – Labská bouda a zpět

Klára:  Trasu jsme odzkoušeli s kocarkem. Ale priznam se, ze usek Horni Misecky – Zlate navrsi jsme si zkratili autobusem, ktery tam cca kazdou pul hodinu nahoru a dolu pendluje :-),  jinak pokud zvolite z Vrbatovky o neco delsi trasu po asfaltce, je to pohodova prochazka temer po rovine. Dobrodruznejsi sterkova cesta je nadherna, ale kocarek se musi nekolik useku prenaset po kamenitych cestach. Na zpatecni ceste po asfaltce jeste doporucuji navstivit prameny Labe, je to take po asfaltce a je to jen mala zachazka 🙂 a i obed na chate Labska byl moc dobry a obdivovala jsem obsluhu, ze tam v tom mravenisti a behajicimi detmi byla stale velmi prijemna.

Romana: Trasa projeta loni i předloni v létě. Resp. z Labské boudy se dá i vyjet k prameni Labe a pak jít zpět na Voseckou. My jsme šli přes Růženčinu zahrádku, ale tam se musí malý kousek kočár přenést přes kameny.
Loni jsme měli dvouleťačku a golfky, na Labskou b. jsme šli kolem vodopádů a kus cesty ho nesl muž složený, což s inglesinkou zappy není problém.:-) Na Zlaťák jsme vyjeli z Míseček busem, zpět jsme šli pěšky.

Špindlerův Mlýn – Medvědín

Pak máme z loňska i odzkoušenou trasu Špindl-Medvědín (lanovkou) H. Mísečky a vodovodní cestou zpět. Na Medvědíně je nádherné dětské hřiště.

Šoindlerova bouda – Moravská bouda

Je tam i trasa pro vozíčkáře. My se do Špindlu vraceli kolem Boudy bílého Labe. Od Boudy do Špindlu pohoda, měli jsme s sebou i odrážedlo. Ale sestup k boudě Bílého Labe byl velmi náročný. Muž snesl z krpálu jak golfky s odrážedlem, tak i poslední úsek i dceru. Ještěže byl s námi.

Benecko – Žalý – Malý Žalý – Benecko. V pohodě.
Benecko – Rovinka – Farma Hucul a zpět – taky pohoda.
Benecko – Horní Štěpanice a zpět. V pohodě po nefrekventované asfaltce.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Norsko a Dánsko s dětmi

Madeira s dětmi

Jeseníky a okolí s dětmi