blog o cestování s dětmi

Strážné

S chutí jsem si přečetla článek o Friesových boudách, také se nám tam moc líbilo. My jsme byli ubytování kousek odtud ve Strážném a moc se nám tu líbilo. Je to skvělá vesnička, která není přelidněná, je tu perfektní dětské hřiště, pěkná sjezdovka pro děti i se skiškolou a u toho hospoda pro rodiče 😉 Posílám ještě tipy na výlety ve Strážném: Procházka na chatu Styl a Rennerovky. 

1. Procházka na chatu Stylhttp://www.chata-styl.cz/ je to cca 2 km od Strážného krásnou lesní cestou po rovině. Doporučuji si na chatu předem zavolat a zjistit, zda budou vařit (v případě, že mají málo hostů není kuchyň plně otevřená). Ale čaj a skvělou kávu Vám tu dají vždy. Jinak trasa se nám osvědčila v létě (krásný stín od stromů a na Stylu je i bazén na koupání), ale i v zimě (naložit spící děti do kočárů nebo vozíků s lyžemi a vyrazit „na jedno“ klidně i za tmy). Jo a na chatě mají opravdu velkého hafana, kterého jsem se poprvé šeredně lekla. Běhá si před chatou a poštěkává, ale je to takový hodný dobrák.

2. V infocentru nebo obchodě s potravinami ve Strážném se dá objednat mikrobus, který Vás odveze nahoru až na Rennerovky. Odtud je pak krásná procházka po turistických trasách zpět dolů do údolí. A po cestě se můžete stavit na oběd právě na Friesových boudách. Doporučuji si naplánovat oběd právě tam nebo si vzít fakt velkou svačinu, protože jinde po cestě nebyla možnost si cokoliv koupit nebo se občerstvit.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Norsko a Dánsko s dětmi

Madeira s dětmi

Jeseníky a okolí s dětmi