blog o cestování s dětmi

S dětmi v Praze na Toulcův Dvůr

Nedaleko hostivařského lesoparku se nachází areál Toulcův dvůr – farma a přilehlý přírodní areál. Vstup je zdarma, pokud zrovna není pořádána nějaká velká akce pro veřejnost. Parkování je možné přímo před areálem – pozor, nenechte se zmást úzkou silničkou souběžnou s hlavní ulicí, jen nechejte vyjet protijedoucí auto a klidně vjeďte dovnitř. Pro méně zdatné se dá parkovat i v přilehlém sídlišti nebo u hlavní silnice. A nebo přijet autobusem:-). 

Největším lákadlem jsou v areálu pro mnoho dětí huculští koníci. Ale nejen oni. Ve venkovních výbězích se pasou valašské ovce, kozy a krávy červinky. Vidět můžete přeštické černostrakaté prase a několik druhů králíků. A také drůbež. Nás zaujala zvláštní „chlupatá“ slepice (a naše dítě i dost vyděsila svým kvokáním z plna hrdla, takže i doma při pohledu na fotku říkalo bojim bojim :o)

Ve vnitřním zookoutku můžete shlédnout i další domácí zvířátka (pískomily, morčata atd.).Celým areálem vede naučná stezka se zajímavými zastaveními. A během května zde naleznete kvetoucí třešně pro hezké fotky :-). Doporučuji  vzít si holinky, pokud není zrovna extrémně sucho. Areál nemá zpevněné cesty,  v deštivém počasí se mění v blátivou stezku. Se sporťákem se snad areál projet jakž takž dá (my to nezkoušeli, ale viděli jsme pár maminek s kočárky). Ideální je nosítko.

Areál není velký, my ho pomalou chůzí prošli se zastávkami u zvířat za hodinku, ale byla dost zima a trochu pršelo, takže jsme návštěvu moc nenatahovali. Ve spodní části areálu je dřevěné zvířátkové minihřiště, takže při hezčím počasí se dá v areálu pobýt i déle.

V areálu je i zdravá jídelna, která nabízí výběr z polévky a dvou jídel + nápoje, rohlík, nějaké zákusky. Pokud míříte na oběd, doporučuji dorazit cca do 11:15. Kdy se v klidu usadíte. Potom už začíná být narváno. Vedle jídelny je wc (bez nočníků a přebalováku) a naproti infokoutek. Můžete si tu koupit i farmářské potraviny, med a bio zboží.

Coby kamenem dohodil jsou i Průhonice – další tipy na výlet v okolí najdete zde: http://sdetmivbaglu.cz/dendrologicka-zahrada-pruhonice-pruhonicky-park/

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Na kole s dětmi v okolí Prahy

Botanická zahrada v Tróji

Večerní kultura s dětmi v Praze