blog o cestování s dětmi

S dětmi do divadla

Děti tahám do divadla už hodně dlouho. Řada představení mi už tak trochu splývá, tentokrát jsme však navštívili hned dvě představení za sebou, na která jen tak nezapomeneme. Obě dvě byla v divadle Minor

ZÁHADA HLAVOLAMU

Pokud milují vaše děti Foglarovky, napětí a parkour, zbystřete. Představení Záhada hlavolamu je totiž vážně pecka! Nechybí akce, napětí a naprosto fascinující parkour. Představení je vhodné pro děti 8+ a já osobně bych se tohoto doporučení držela. Pro Žloutkovou (8) to bylo super, pro Brácháče (čerstvých 6) možná ještě moc napínavé/složité? Těžko říct. V každém případě my jsme si se Žloutkovou užily perfektní dámskou jízdu a musím říct, že představení bavilo i mě! Takže rozhodně doporučuji!

Přidám i pár tipů na knížky, pokud je vašim dětem blízká napínavá literatura. Za nás top knížka, co jsme četli: Prašina (Vojtěch Matocha). Teď se chystáme na druhý díl. Baví nás všechny i knížky od Petra Huga Šlika – Po stopách ztraceného syna, Tajemství jeskyně pokladů, Záhada dračího klíče a Ve staré cihelně se svítí. V podobném duchu je i knížka Na orlích křídlech (Ilona Fišerová).

PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

Tak u Perníkové chaloupky v divadle Minor jsem byla překvapena i já:-). Jestli čekáte roztomilé dětičky, chaloupku, perníčky, tak zapomeňte. Tohle je totiž regulérně rockový koncert, kde se vlastně takřka nic nehraje! Prostě takový první rockový koncert s dětmi. Já jsem byla ale rozhodně nadšená! Naše děti to zhodnotily, že to bylo dobré, tak si to přeberte:-). Řekla bych, že v případě tohoto představení si hodně na své přijdou právě rodiče.  Jediné, co mi trošku vadilo, že hudba byla opravdu hlasitá, což zjevně některým dětem i trochu vadilo a občas si zacpávaly uši (minimálně cca čtyřletý hoch vedle mě). Představení je doporučené pro děti starší šesti let. Ač je název trošku zavádějící a láká vzít i děti mladší, nejsem si jista, jestli by to byla dobrá volba. Opravdu se nejedná o klasickou pohádku tak, jak ji člověk zná z běžných divadýlek:-). Osobně si myslím, že hranice 6+ je adekvátní.

V lednu se chystáme na Malou čarodějnici a na Pinokia. Tak jsem zvědavá. A už se moc těšíme na další a další představení!

A ještě přihodím tip, pokud máte opravdu malé prcky.

DO DIVADLA S TĚMI NEJMENŠÍMI

Tady nedám dopustit na Dřevěné divadlo Honzy Hrubce.Divadlo je takové putovní, potkáte ho po celé republice, tak sledujte web a FB, ať Vám nějaké představení neunikne. Určitě doporučím i pro soukromé akce, jako jsou svatby, oslavy apod.

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak přivést děti ke čtení

„Přišlo whatsupem“ aneb digitální stopu nesmažeš

Mateřství