blog o cestování s dětmi

Rakousko s kočárkem – Maria Alm, Hofkönig

Ubytování Viehhofbauer Maria Alm – hledali jsme ubytování na statku, kde budou hlavně zvířátka a hřiště pro děti. Požadavky splněny jen částečně… Kromě králíků tam nic nebylo :-). Nicméně domácí jsou příjemní, sami mají tři děti, všude bylo čisto. Stejně bych ubytování podruhé volila jiné… Dostupnost do Maria Alm s autem je ok, bez něj (já byla tři dny bez auta) nic moc… Autobus jezdí jednou za hodinu, poslední něco po 17:00. Snídaně každý den to samé – marmeláda nebo med a pečivo… Zkrátka poměr cena/výkon nic moc. Cena byla téměř 120 EUR/noc za pokoj pro dva.

Maria Alm – příjemné podhorské městečko s hřišti a hlavně super koupalištěm. Tobogán, dětský bazének, hřiště, možnost občerstvení… V nedalekém Saalbachu je koupaliště také, ale nezkusili jsme.

Výlety – pozor, v létě je potřeba hlídat provoz lanovek, nejezdí každý den.

HINTERTHAL

cca 6km od Maria Alm – lanovka, nahoře houpačky pro děti a restaurace. Pěší okruh cca 2,5 hod přes Dienten na chatu Hochmielenalm (zvířatka, hřiště). Sestup mezi pasoucími se krávami a koňmi s pěknými výhledy. Volili jsme trasu bez nutnosti velkého výšlapu z důvodu mého těhotenství. Okruh zvládne dítě od cca 4 let, pro kočárek vhodná pouze horní část.


MUEHLBACH

Opět lanovkou nahoru do cca 1600 mnm a pak výšlap na Schneeberg cca 2000 mnm. Nádherné výhledy, výstup prudký, ale technicky nenáročný, zvládne dítě od cca 5 let. Jako motivace slouží okruh s odpočinkovými stanovišti po cestě zpátky, ten je vhodný i pro terénní kočárek. Suprová houpací chaloupka:-).  U horní stanice lanovky atrakce v podobě jezírek a potůčků. Moc hezké :-).

JUFENALM

cca 2km od Maria Alm krásná chalupa s výhledy, oborou se zvířaty (jeleni, daňci, mufloni…) a velkým hřištěm. Dětský ráj :-). Asi bude dražší, ale pokud chcete strávit dovolenou v Hochkönig regionu, podívala bych se na ubytování právě tam. Neprošli jsme tam toho moc, ale myslím, že se tam najde spousta cestiček i pro kočárek.

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lyžování s dětmi v Bad Kleinkirchhaim

Rakousko s dětmi ve stopách průvodce

Přes Rakousko do termálních lázní Sárvár