blog o cestování s dětmi

Rakousko s dětmi – Zillertal

Letošní dovolenou v Rakousku jsme se rozhodli strávit v oblasti Serfaus Fiss Ladis a pak přejet jako obvykle k moři, do Chorvatska. Vloni se nám osvědčila Fažana (článek zde), tak jsme měli v plánu vyrazit na stejné místo. Ne že by to tam bylo dokonalé, no, co si budeme povídat, Mauricius (kuk) to není, ale pro nás, ne tak velké milovníky moře, kteří k moři jezdí hlavně kvůli dětem, to je takové fajn řešení – z Rakouska cca 4 hodin jízdy autem, oblázková pláž (nevím, proč jsem si vždycky myslela, že s dětmi je písečná pláž lepší… u nás totiž rozhodně vedou kamínky) a dobré zázemí pro děti. Jenže člověk míní, život mění, kvůli logistice průvodce jsme se rozhodli, že moře pro letošek odpískáme a dovolenou v Rakousku si jen o pár dní prodloužíme. Vyrazili jsme tedy na 4 dny do oblasti Zillertal. Samozřejmě, podle jednoho skvělého průvodce:-).

Konkrétní tip na ubytování (tipy, kde se v Rakousku ubytovat s dětmi najdete zde) vám pro tentokrát nedám. Ač byl pan pronajímatel úžasně vstřícný, opravdu moc milý chlapík, apartmán nesplňoval naše očekávání. Ubytovali jsme se v obci Mayrhofen nedaleko místního aquaparku, kde jsme trávili každé pozdní odpoledne.

Pokud bych zde však měla trávit dovolenou, možná bych se raději poohlédla ve vesničkách jako je např. Tux nebo Finkenberg, která měla o chlup víc „horský ráz“ a působila na mě klidněji.

Celá oblast je ideální pro rodiny s hodně malými dětmi (ještě v kočárku), protože s kočárkem se tu dá korzovat po vrcholcích křížem krážem (více tipů najdete v průvodce, kde je sepsala Maruška) a minimálně lanovky na Ahorn či Penken jsou tak velké, že se do nich vejde kočárku hned několik a netřeba je jakkoliv skládat.  Nebudu se o dílčích výletech příliš rozepisovat, neboť jsou obsažené v průvodci Toulky s dětmi v báglu – Rakouské Alpy a okolí, kde najdete všechny tipy kudy kam s kočárkem a malými dětmi, tak jen doplním několik svých postřehů.

AHORN

Asi největší překvapení této dovolené byl výlet na Ahorn. Vlastně jsem od tohoto výletu nic převratného nečekala a přitom to byla taková nádhera! Za mě jeden z nejkrásnějších výletů této dovolené! Nejprve jsme s dětmi zdolali vrchol Filzenkogel (2 227 m n. m.). Jednalo se o  nenáročný výstup k vrcholovému kříži s božskými výhledy. Děti si zde udělaly svůj první zápis do vrcholové knížky, což byl pro ně ovšem velký zážitek.

A pak už jsme se vrhli k jezírku a procházce po okruhu u horní stanice lanovky. Tento okruh je celý sjízdný s kočárkem a zavede vás k místu s neskutečně nádherným výhledem na jezero Stillup. Prostě krása! No a také k hřišti, jak jinak.:-)

HINTERTUXER GLETSCHER

Místo, kam jsem se velmi těšila – ledovec Hintertux. Ale znáte to. Kde nejsou očekávání, není ani zklamání, přičemž to platí i naopak.  Tentokrát musím upřímně říct, že jsem lehce zklamaná byla. Pokud bych měla volit mezi ledovcem Dachstein a Hintertuxem, doporučila bych pro výhledy Dachstein. Rozhodně však tohoto výletu nelituji, to vůbec ne. Tak minimálně jsme si odškrtli, že jsme byli lanovkou na trojtisícovce:-))).  Pro děti bylo zajímavé pozorovat sníh v létě, ale i to, jak se sníh musí zakrývat, aby vlivem teplot ledovec neroztál...Trochu se ponípaly ve sněhu, ale nejvíc je stejně zaujaly kameny, jak jinak:-). Vlivem špatné nálady nejmenovaného člena posádky jsme vzdali dětskou naučnou stezku a přesunuli se o kousek dál. Inu ne každý den je posvícení.:-)

EGGALMBAHN

Cestou z Hintertuxu jsme zastavili ještě u lanovky Eggalmbahn, která nás vyvezla na jedno z nejkouzelnějších míst. Však posuďte sami. I sem se dostanete s kočárkem. My jsme zde strávili několik hodin. Nebylo třeba přesouvat se dál, bylo nám tam prostě fajn. A nikde ani noha…

PENKEN

U výletu na Penken jsme ocenili zejména tip z průvodce, že je možno počkat si na klecovou lanovku. Takže jsme si vychutnali jízdu lanovkou „v kleci“. Měla jsem chuť dětem zaplatit 20 jízd a jít si lehnout na louku:-). Z Penkenu můžete naprosto v pohodě dojít s kočárkem až k horní stanici lanovky Finkenberg a pak se třeba vrátit autobusem. Nenáročná turistika, ideální pro ty, co mají třeba malá miminka v kočárku. Dá se tady jezdít křížem krážem a i příjemné posezení s kávičkou tu najdete. 

FICHTENSCHLOSS

Jen pro zajímavost. Fichtenschloss, kvůli kterému mám Zillertal v merku už nějaký ten rok, jsme nakonec úplně vynechali:-). Ale zmíním jej, protože takový Disneyland se musí připomenout:-).

Další tipy nejen z Zillertalu a okolí, ale i tipy na zastavení během cesty do Rakouska najdete v průvodci.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra