blog o cestování s dětmi

Rakouské slevové karty

Není snad dne, kdy by se mě někdo nezeptal, jak je to s těmi rakouskými slevovými kartami. Pokud s dětmi do Rakouska vyrážíte poprvé a trochu tápete, článek je určen hlavně vám. Pokud chcete mít vše na jednom místě, i této otázce jsem se samozřejmě věnovala v Toulkách s dětmi v báglu. A víte co? Tato kapitola je volně k nahlédnutí v online verzi úplně každému! Alespoň si uděláte obrázek, jak je celá online verze zpracovaná. Část o slevových kartách je na samotném závěru této kapitoly.

Jaká je výhoda slevových karet? Pro rodiče malých dětí je asi tou největší výhodou to, že díky kartám mohou jezdit většinou lanovkami zadarmo. A co si budeme povídat, drápat se s malými dětmi z údolí až k horní stanici lanovky by byla mnohdy jistá smrt. Nás rodičů, samozřejmě. Další výhodou jsou vstupy např. na koupaliště zcela zdarma, nebo případně se slevou… Pro nás to často znamená, že si po výletě skočíme třeba i na půl hodinky si někam zaplavat. Nemít kartu, asi zvažujeme, jestli se nám těch 30 minut za tolik euro vyplatí a vůbec, kdo chce mít během dovolené z hlavy kalkulačku a pořád přepočítávat?

Jen díky kartě zakoupené v Zugspitzareně jsme si mohli dovolit se zastavit každý den byť na 30 minut po výletě na tomto úžasném koupališti s krásným výhledem a pecka skluzavkou i pro menší děti!

Jen díky kartě jsme si během dovolené v Hohe Tauern mohli vyjet na jedno z nejkrásnějších míst, k Weisssee. Nemít kartu, asi bychom zvažovali, jestli to s dětmi má cenu (MÁ, MÁ, MÁ! PROSTĚ MÁ!).

Jak to tedy funguje? Kde tu kartu získat?

Ve zkratce – karty existují buď vázané na ubytování (Třeba Schladming Dachstein Sommer card), které nelze samostatně dokoupit. Nebo jsou karty, které si můžete dokoupit. Jejich cena se pohybuje cca kolem 80-100 EUR za týden a jen pro představu, jedna jízda lanovkou stojí cca 20-40 EUR. Takže za mě – rozhodně slevových karet využít! Nabídka je pestrá, karty se liší svými výhodami. Nenechte se zmást, řada oblastí nabízí i své karty hosta, které však často nepřináší tolik výhod (např. v Solné komoře jsou zrovna na karty zrovna tak trochu škrti a my jsme zatím neobjevili karty, které by nabízely závratné slevy).

! Drobné upozornění k Salzburgerlandcard (SLC)! Pokud si v hlavní sezóně (červenec, srpen) brousíte zuby na Geisterberg a Grafenberg, zbystřete, s kartou SLC platí jízdné lanovkou zdarma až od 12 hodin! Více info zde.

Přehled karet (zdaleka nejsou všechny, je jich totiž strašně moc) najdete právě v online průvodci. Pokud jste nováčkem a máte malé děti, rozhodně doporučím oblasti jako Schladming (Schladming Dachstein Sommercard je součástí ubytování, nelze dokoupit, tak hledejte ubytko s kartou) nebo Serfaus Fiss Ladis (SFL). SFL má tu výhodu, že je to jedna z mála oblastí, kde můžete jezdit lanovkami do aleluja, ne jen 1x denně. Navíc, jejich kartu získáte snad ke každému ubytování – letos tedy nově za poplatek 5 EUR/noc u dospělého, ale i tak se to vyplatí!

Další články pro „rakouské začátečníky najdete zde“:

KAM DO RAKOUSKA S MALÝMI DĚTMI

DO RAKOUSKA POPRVÉ S MALÝMI DĚTMI

NAŠE NEJKRÁSNĚJŠÍ RODINNÉ VÝLETY

2 komentářů

  • V roce 2022 jsem byli, na Vaše doporučení, v Serfaus Fiss Ladis, v ubytování Anemone. Karta již nebyla zcela zdarma. Myslím, že jsme platili 5euro na den za dospělého. Tedy 30 eur za 1 kartu pro dospělého za celý pobyt. I tak se to samozřejmě hrozně moc vyplatí! Jen to není úplně zadarmo:-)
    Děkuji za článek. Letos jedeme do Wagrainu a týká se nas podmínka SLC karty. Díky vám budeme připraveni a ne překvapeni;-)
    Díky, díky, díky Vám!

  • SFL je fakt super. Tyden jsme nesedli to auta a prepravovali se vyhradne lanovkami – rekord byl 10 lanovek za den 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kde přenocovat cestou z Alp

Pyreneje s dětmi

Lyžování s dětmi v Alpách- Wildkogelarena