blog o cestování s dětmi

Naše nejkrásnější rodinné výlety v Alpách

„Jani a kde se vám s dětmi v tom Rakousku líbilo nejvíc?“ Tak to je hodně těžká otázka! Všude! Těch míst je tolik (a v průvodci jich najdete na deset rodinných dovolených minimálně) a všude je krásně! Je to vždy o úhlu pohledu. Nicméně… pokud bych měla zalovit v paměti a říct, která místa mi naskočí nejdříve, ať už proto že se líbila hlavně dětem, nebo nám dospělým, jsou to tato…
WEISSSEE U UTTENDORFU (SALZBURSKO)

O tom, že stojí za to se sem vydat i s kočárkem, i když je to tu naprosto s kočárkem nesjízdné, najdete v online průvodci Toulky s dětmi v báglu. A to, že tu není žádné hřiště, vašim dětem vážně chybět nebude.

LEOGANG, BERG DER SINNE (SALZBURSKO)

O tom, jak jsme tento výlet oddalovali až do doby, kdy nebude jezdit s kočárkem a jak to vlastně bylo zbytečné, i o tom jsem se rozepsala. Tohle místo prostě stojí za to!

AHORN (TIROL)

Na fotky z Ahornu bych mohla koukat imrvére. Zillertal má navíc obrovskou výhodu. Najdete zde velkokapacitní lanovky, takže se nemusíte bát vyrazit sem ani s invalidním vozíkem, natož s kočárkem (s kočárkem to je ovšem v Rakousku vždy brnkačka). Nenechte se zmást fotkami. My jsme si vyšlápli od horní stanice lanovky na nedaleký vrchol, ale jinak se tu dá korzovat s kočárkem.

SEEBENSEE (TIROL)

Toto místo v průvodci sice nenajdete, ale nemusíte smutnit. Věnovala jsem mu a celé naší dovolené v Zugspitzareně článek na blogu. Jo a dostanete se k němu i s kočárkem! Zugspitzarena s dětmi 1. díl a Zugspitzarena s dětmi 2. díl. 

GEISTERBERG (SALZBURSKO)

Tohle místo je pro děti ráj a pro rodiče peklo:-).

FROMMES KREUZ A JEZERO HOEG (TIROL)

Schoenjochbahn z Fissu až nahoru, tam kousek po hřebenech na čumendu a pak zpět do mezistanice. Odtud už pohodlně přes všechna hřiště až k vodní nádrži Hoeg (hned vedle je hřiště a bobovka). To je jen střípek z dovolené v Serfaus Fiss Ladis (ke které nás inspiroval blog Bohouš a Karel).

GRAFENBERG (SALZBURSKO)

Na tento výlet z kategorie „dětský“ vzpomínám moc ráda. Tak nějak se tam hezky korzovalo s kočárkem, pro děti to bylo super, dalo se tam osvěžit…

JAEGERSEE (SALZBURSKO)

I toto jezero mi utkvělo v paměti. Když jsme tam byli my, skoro nikdo tam nebyl. Vyzkoušeli jsme s dětmi i lodičky. A hřiště vedle bylo prostě boží!

KARBACHALM (MUHLBACH AM HOCHKONIG, SALZBURSKO)

Tahle dětská naučná stezka byla prostě skvělá! Jak pro děti, tak pro rodiče. Protože ty výhledy…ach…och…

Pokud se do Rakouska chystáte poprvé, určitě Vám doporučím tento článek.  V tomto článku jsem se pokusila poradit, kam do Alp s dětmi podle věku. 

Pokud chcete mít vše pěkně pohromadě a mraky tipů na výlety navíc, neváhejte. Toulky s dětmi v báglu vyšly jen jednou, dotisk se nechystá!

Edit: Průvodce je beznadějně vyprodaný. K dispozici je nově rozšířená online verze. Objednávat můžete zde.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Passo del Tonale

Nepál s dětmi

Rakouské slevové karty