blog o cestování s dětmi

Playmobil FunPark a tobogánový ráj Kristall Palm beach

Tak tyhle narozeniny děti jen tak nezapomenou! V následujícím článku se připravte na nálož konzumního života, ale ty bláho, stálo to fakt za to, si takto jednou vyhodit poměrně dost z kopýtka! Děti samozřejmě nic netušily, o to větší překvapení pro ně bylo, když jsem je vyzvedla předčasně z tréninku, že odjíždíme…

Playmobil FunPark je taková jistota. Ale my jsme kromě něj objevili další dětský ráj! Už jste vyzkoušeli bazén teplý jako moře, s postupným vstupem jako do moře a s vlnami jako v moři? Teploučký bazén s barem uprostřed? A tobogány takové, že nevíte, na který dřív? Tak čtěte dál! Tohle místo si zařadíte na seznam míst, kde zastavit cestou do Alp! A nebo si udělejte výlet do krásného Norimberka, což máte 3,5 hodinky cesty a tady se pak zastavte. Ideálně na celý den!

Foto oficiální web Kristall Palm beach

Btw. tipy na další zastávky cestou do Alp najdete i v online verzi Toulek s dětmi v báglu – Rakouské Alpy a okolí. Zakoupením podpoříte i fungování tohoto blogu plného inspirace, který se stále drží bez reklam a spoluprací.

Playmobil FunPark ode mě již znáte. Poprvé jsme tu byli před pěti lety. Tehdy jsme se ubytovali v super kempu v mobilheimu v Norimberku. Takže ano, jde to i poměrně lowcost!

Celý článek najdete zde.

Tehdy jsme objevili cestou i toto luxusní místo, které také vřele doporučuji pro zastavení cestou do/z Alp.

PlaymobilFunpark má stále ještě celkem sympatické vstupné (17,90 EUR) a s malými dětmi je to prostě dokonalé! Jak se staršími? O tom se dočtete v dalším článku zde.

My jsme se tentokrát rozhodli, že dopřejeme dětem další zážitek – noc v Playmobil hotelu a takto ve velkém zakončíme naši playmobilí éru, která se zřejmě chýlí ke konci. Děti byly samozřejmě nadšené, bylo to samé wow a ach a mami koukej! A ta radost, když našly na polštáři playmobilí panáčky a když zjistily, že si mohou odvézt naprosto legálně playmobilí kalíšky na vodu. Já jsem se teda trochu bála, že na mě na záchodě zaťuká samotný pan Playmobil, i když jsem nevolala „utřííííít“, ale nakonec mě ve snu nehonili!:-)

Připravte se však na to, že v hotelu není restaurace. K dispozici je zde mikrovlnka ve společenské místnosti s hernou a na požádání vám na recepci půjčí i varnou konvici. Takže kdo potřebuje večerní bylinky nebo ranní čaj ještě před ofiko snídaní, nezemře zde žalem. Lednice taktéž k dispozici. Takže klasika čecháčci řízky, paštiky s sebou:-)!

Shrnu to, pro děti byl hotel zážitek, pro mě lehké zklamání z nevyužitého potenciálu – shodli jsme se s manželem, že jsme kromě obřích playmobil obrazů na zdi a květináče v podobě playmobil hlavy, figurky na polštáři a herny se dvěma stolečky čekali možná víc interaktivity – minimálně tedy v té herničce. Ale to je přesně o tom, že člověk má očekávání, která děti nemají. Ty jsou nadšené jen z faktu, že spí v playmobil hotelu a radují se z každého panáčka na zdi, který je větší jak oni.

Ale snídaně, kterou si mimochodem můžete zaplatit, i když nejste ubytovaní v hotelu, vše vynahradila. Protože snídat dvě hodiny v obří herně, to prostě chceš! Pokud máte malé děti, nemusíte se toho bát, během snídaně je můžete ukotvit do menších polstrovaných „ohrádek“ určených pro nejmenší, kde je k dispozici playmobil vhodný od jednoho roku věku (čili nic, co by šlo spolknout).

Sumasumárum: nelitujeme! Byl to pecka zážitek!

Jen připomínám, narozeninové dítě má vstup do Playmobil FunParku zdarma a navíc dostane u pokladny dárek! Tak si o něj řekněte!

Stejně tak mají oslavenci vstup zdarma do vodního ráje, kam prostě musíte!

KRISTALL PALM BEACH!

Kristall Palm beach je od funparku jen cca 15 minut jízdy autem. A je to prostě MUST, když už tam budete! Bohužel jsem zde nefotila, je mi to v aquaparku nepříjemné (nejsem úchyl), tak prošmejděte jejich web. My jsme si na návštěvu nechali dvě hodiny večer, po návštěvě funparku a bylo to žalostně málo! Ale upřímně, když jsme se blížili a viděli z venku ty skluzavky, nejeden z nás hlásil, že tam teda FAKT nevleze. Jo, jo… jako tobogánový strašpytel, jsem zvládla dvě skluzavky 7+ a byla to pecka! A děti? To snad ani nemusím komentovat!

Tobogány jsou pro děti 6+, některé až od 12 či 16 let, ale nemusíte se toho bát, najdete tu i skluzavky pro úplně nejmenší. Navíc, co mě překvapilo, tu najdete i lehátka a la skutečná pláž (takové ty postele s baldachýnem) a u některých byla i cestovní postýlka pro uložení minimka. Vše v ceně vstupného, žádná další eura navíc. Bar a restaurace je tu také. Saunový svět a termály jsme nevyzkoušeli, nebyl čas! Musíme sem znova! Jen tedy ideálně mimo hlavní sezónu, aby nebyla hlava na hlavě. My jsme si to takto ve všední den ve čtvrtek od 17 do 19 hod užili na maximum!

Pozor, připravte na to, že se venkovní část upravuje, staví se tam nějak nové venkovní skluzavky – ale mělo by to být otevřené od léta 2023. Nám bohatě stačily vnitřní prostory a podplavat do venkovního teploučkého bazénu s barem. Další venkovní bazén jsme ani nevyužili.

A na závěr pár videí z youtube. Ať si uděláte obrázek.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra