blog o cestování s dětmi

Playmobilfunpark a další výlety s dětmi v okolí

Když má dítě velkou lásku a vy se rozhodnete, že mu připravíte nezapomenutelný narozeninový den, přesně takový, o kterém jste možná v dobách komunismu jen snili, když jste si prohlíželi katalogy Quelle nebo Otto…Ja, ja, naše Žloutková oslavila sedmé narozeniny a ač opravdu nepatříme mezi rodiny, které by pořádaly honosné oslavy (však i ten narozeninový dort je u nás jen převlečený perník v čokoládě se zapíchnutou hračkou), tentokrát jsme se rozhodli, že uděláme dětem prostě ten den hodně, ale hodně jiný! Asi takový, jaký jsme my jako děti nikdy nezažily, den plný věcí, které člověk k životu nepotřebuje, ale dítěti z nich vyrostou oči tak o 300% a vy v nich vidíte, jak opouští realitu a dostává do světa snů:-). 

7. narozeniny

Ve čtvrtek hned po škole jsme sbalili saky paky, poslali do školy omluvenku (budiž nám odpuštěno) a vyrazili vstříc našemu německému dobrodružství.

 

PRVNÍ PŘEKVAPENÍ – KEMP V NORIMBERKU

Na tohle jsem se těšila úplně nejvíc. Na to, jak budeme v našem mobilheimu (do stanu jsme nešli, předpověď počasí byla dost proti nám. No, sice absolutně nevyšla, ale vystrašila nás:-)) mastit karty a večer se tulit ve spacáku. A musím říct, že to byla pecka! Děti byly nadšené, my též. Po celou dobu pobytu jsem měla pocit, že spím ve vlakovém kupé:-)).

Kemp Knaus campingpark v Norinberku můžeme vřele doporučit. Velkou výhodou je jeho oplocení a to, že se tu děti můžou prohánet na koloběžkách, bruslích nebo obdrážedlech kolem do kola. Je tu i malé, skromné hřiště. Pokud se ubytujete stejně jako my v Mobilheimu č. 10, na hřiště uvidíte pěkně z kuchyňky.

Jedna noc nás vyšla na 59 EUR, což je za 2 dospělé a 2 platící děti na německé poměry fajn. Žádné další výdaje jsme neměli – jak víte, jídlo si vozíme. Stačilo cvaknout zavařovačku a nebo si udělat v dovezeném toastovači toasty. Restaurace v kempu sice je, ale nečekejte žádnou složitou gastronomii – Bratwurst a Currywurst na 100 způsobů.

VELKÉ PŘEKVAPENÍ – DEN V PLAYMOBILFUNPARKU

Dětem jsme nic neprozradili do poslední chvíle a dost jsme si je vychutnávali:-). A pak to přišlo, první playmobilí panáček…druhý…třetí…ve výtahu…na kelímku…všude…člověk měl pocit, že mu na záchodě přijde zadek utřít playmobilí pikolík:-D.

Park je poměrně rozsáhlý, určitě si tu najdou své nejmenší děti (opravdu ty nejmenší) i ty větší. Ty větší ocení zejména motokáry, různé lanové blbinky a vodní svět.

Nebudu popisovat, co tu všechno najdete, je toho vážně mraky, ale stručně sepíšu hlavní poznatky:

  • Vstupné je velmi příznivé, v nejvyšší sezóně se platí jen 12 EUR/ osoba, což je vzhledem k nabídce až neuvěřitelná cena. Nás vstupné vyšlo na cca 36 Eur. A víc ani fufník:-D.
  • Narozeninové dítě má nejen vstup zdarma (je potřeba předložit průkaz s fotkou), ale dostane ještě jako dárek krabičku playmobilu. Takže jupijej, Žloutková to měla zadáčo!
  • Každé dítě, narozené v zimě, od 6.11. do 23.3. má nárok na vstup zdarma v termínu 9.4. až 15.4. ! Takže hlásit u pokladny a mít průkaz. Škoda, že jsem Brácháče nepřenášela tři týdny:-).
  • Park je cca 3 hodinky od Prahy, což je snesitelná vzdálenost.
  • Určitě pro děti s sebou minimálně jedno náhradní oblečení, v teplém počasí fakt plavky, ručníky, plážovou deku.
  • Vzhledem k množství vodních atrakcí doporučuji návštěvu v teplém počasí.
  • Sledujte, kdy jsou v Německu prázdniny, ať nevyrazíte o prázninách v Bavorsku jako my:-D.
  • Nebojte se předpovědi počasí, spousta zábavy tu je i uvnitř. Děti se vyřádí venku i v dešti a určitě je zde pak i dostatek prostor pro ukrytí.

A teď už k fotkám. A pozor, článek bude ještě pokračovat dalším mega maxi super tipem, kde se zastavit cestou do Prahy, tak čtěte dál!

Já jsem tedy chvílemi až fyzicky trpěla, ptala jsem se sama sebe, co tam děláme:-), ale ty jo, jednou za čas propadnou konzumu, když člověk vidí to jejich nadšení, to prostě stojí za to.

Co se mi ale dost líbilo, byla možnost si za 1 euro vyrobit vlastního panáčka. Aspoň děti vidí, že to není raz dva, než je figurka hotová:-).

Jak jsem zmiňovala, ani v dešti není nic ztracené. Protože jestli si myslíte, že už máte „nejhorší“ za sebou, tak vlezete dovnitř a vidíte, jak moc jste se sekli:-). Tady už rodiče jen sedí a tupě civí před sebe, zatímco děti si hrají s těma nejvytuněnejšíma playmobilíma hračičkama:-).

A vtipná tečka na závěr – při odchodu musíte projít jak jinak než obchodem. Takže radíme – připravte se na to předem a domluvte se s dětmi, že se nic kupovat nebude a jen se rychle projde:-). My jsme to krásně zvládli:-)!

NÁVŠTĚVA MĚSTA NORIMBERK

Jestli jste v Norimberku ještě nikdy nebyli, tak určitě zamiřte i do města. Historické centrum je nádherné! Od kempu jezdí tramvaj přímo k nádraží, odkud je to do centra kousek. V Norimberku je i vyhlášená zoo s delfíny. Co mě ale víc lákalo byly všechny ty nádherné zříceniny a hrady v okolí! V této oblasti je opravdu spousta krásných míst. Třeba Ebersburg, nebo Lichtenegg.

My jsme se ovšem tentokrát návštěvy města zřekli a vyrazili jsme s ohledem na Brácháčův ve dveřích skřípnutý prst směrem k domovu se zastavením u jezera Murner see.

ZASTAVENÍ V KRÁSNÉM VODNÍM SVĚTĚ

Erlebnisspark Wald- Fish- Wasser leží hodinku od Norinberka a odtud pak už jen dvě hodiny do Prahy. Je to cca 20 km zajížďka od dálnice na Prahu. Vřele toto zastavení doporučujeme zejména v horkém počasí! My jsme zde strávili celý den a dost jsme si to flákání užili. Vstup je ZDARMA.

Parkovat se dá na několika místech, my jsme parkovali v ulici Holzhauser Strasse 1 v městečku Wackersdorf. Od parkoviště vede moc pěkná kapří naučná stezka. Je sice v němčině, ale třeba to s pomocí slovníku dáte! Celá cesta je sjízdná s kočárkem, odrážedly a není moc dlouhá, ujdou to i ti začínající chodci. Jo a radím – nastříkejte se repelentem! Je tu šíleně moc komárů. Na mě teda vůbec nešli, ale na našeho pana vedoucího ano:-). Děti úplně nejvíc fascinovali místní kapři. Šli krásně pozorovat prosklenými okýnky na molu.

V samotném vodním světě, který je od parkoviště odhadem 5 min chůze bez zastavení, jsme se cítili jak u moře! Takže plavky, ideálně boty do vody, síťky, kyblíky, bábovičky, plážovou deku s sebou!  My jsme obětovali plastové mističky z výbavy do kempu, jak nejíme jogurty, nebyl prostor pro improvizaci:-).

Je tu i malé občerstvení a toalety. Zmrzlina, hranolky a Bratwurst. No, takže svačinu na celý den raději s sebou:-). Stín tu je od stromů a je tu i poměrně dost stínících plachet, takže se obejdete stejně jako my bez plážových stanů apod.

KEMPOVÁNÍ U MURNER SEE

Jen tři minutky od tohoto báječného místa je moc pěkný kemp u jezera Murner see. Tam jsme zamířili i my! Tentokrát jsme chtěli stanovat, ovšem narazili jsme. Kemp, ač poměrně velký, byl vzhledem k prázdninám plný:-(. Byli jsme odesláni do dalšího kempu, ve vedlejší vesnici Blechhammer, ale ten se nám tak nelíbil, že jsme se rozhodli, že pojedeme raději už domů. Do Prahy to bylo něco málo přes dvě hodiny.

U Murner see jsme měli ještě v plánu procházku kolem jezera se zastavením u vyhlidkové věže, kneippové lázně, bosonohé stezky a v pohádkovém lese. Celá tato oblast je doslova geniální pro dovolenou na kolech s malými dětmi. Okolí Murnersee je opravdu jen a jen placka, čili na kole ideální i s těmi nejmenšími dětmi.

Co dodat závěrem? Byly to tři dny na cestách, ale já se cítím jako po týdenní dovolené. A jsem tak namotivovaná zase někam vyrazit, že už si tu snáším kupičky s věcmi na velkou letní dovolenou:-). Asi jako v tomto článku.

Jo a jestli chcete nějak podpořit tento nekomerční blog – objednávkám průvodce Toulky s dětmi v báglu nebo dětské verzi Výletníkův průvodce nic nebrání:-).  Budu moc ráda! Jak s oblibou říkám, ráda se stanu vaším průvodcem na dovolené v Českosaském Švýcarsku! Pro přímý kontakt: sdetmivbaglu@seznam.cz

Jana

1 komentář

  • Kde berete tipy na tak zajímavé výlety? A ze mate i tak prozkoumané okolí …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja