blog o cestování s dětmi

Minizoo v Dolních Břežanech a s kočárkem po okolí

Úvodní fotka sice nekoresponduje příliš s nadpisem, ale nemůžu si pomoct. Žloutková by se z takové „opičárny“ tetelila blahem a já to nazývám klece na zvířata:-). Leni, díky za sepsání článku!

Cca 15 km od jižní hranice Prahy, pokud jedete po dálnici D1, se nachází obec Dolní Břežany, které jsou oblíbenou rezidenční lokalitou v okrese Praha – Západ. My jsme se jednoho slunného jarního dopoledne vypravili do malé lesní minizoo, která leží v Břežanském údolí.


Pokud pojedete od Zbraslavi, parkoviště u zoo je po pravé straně – určitě ho neminete, protože již od parkoviště jsou vidět klece se zvířaty a ohrada s daňky. Cestičkou podél potoka se seznámíte s lesní zvěří a ptáky. Největší atrakcí jsou tu ale určitě divočáci. Cesta je sjízdná s kočárkem i s odrážedly. Jen pozor, není zpevněná, takže pokud přijdete po dešti, bude její absolvování obtížnější, ale nic strašného. Zoo je hodně maličká, zvířat tu není mnoho, celou minizoo projdete do 30ti minut, a myslím si, že jako samostatný výlet její návštěva nemá smysl. Dále přidávám tedy ještě další tipy, co můžete v okolí navštívit. (WC ani občerstvení tu nehledejte.)

Vzhledem k tomu, že minizoo je opravdu mini, nabízí se otázka, kam na výletě pokračovat dál. V nedaleké obci Zlatníky – Hodkovice je kemp OASE Praha, který za malý poplatek (100,- osoba) nabízí vyžití pro děti na další minimálně dvě-tři hodinky.

V kempu jsou na děti skvěle připraveni, mají tu dětské hřiště se skluzavkami, prolejzačky, houpačky a lanovku, písek s bábovkami, ping-pong, beach a fotbalové hřiště, motokárky na šlapání i odrážedla a koloběžky, živé králíčky a hlavně trampolínky. V kempu je i vyhřívaný bazén v ceně vstupného a miniclub s dětskou herničkou, když by vás zastihl nečekaný liják. Najíst se ve zdejší restauraci dá také, mají zde i dětský koutek, ale mimo sezónu snad vaří pouze v odpoledních/podvečerních hodinách.

Pokud vám vyhládne přes oběd, občerstvení najdete v Dolních Břežanech. Zaparkujte na náměstí (jsou tam parkovací automaty, většinou nefunkční). Oblíbená je Pizzerie Periferie, kde je i dětský koutek se stolečkem na kreslení a krabicí hraček. Jídlo je dobré, dělají tu i domácí limonády, zapůjčí jídelní židličku nebo podsedák. Na WC je přebalovací pult, nočníček i prkénko a dokonce volně k dispozici ubrousky pro miminko.
Něco malého na skousnutí nabízí i cukrárna / kavárna Bruno na náměstí, kde se dá i rychle odskočit na WC.

Z Dolních Břežan také vedou dvě naučné stezky – takže pokud by vám výše uvedené bylo na výlet málo, můžete nějakou absolvovat. Nebo případně po cestě z minizoo se rovnou na naučnou trasu Závist napojit.


Kratší okruh vás povede v obci Dolní Břežany a seznamuje s historií osídlení této lokality (sahá až do období neolitu), uvidíte obvodové hrany ze středověkého hradiště Hradišťátko a na zastavení v Keltském parku se dozvíte i něco o unikátním osídlení Kelty v této lokalitě. Druhý okruh je naučný okruh – Závist a týká se opět osídlení v této lokalitě od doby bronzové, přes keltské oppidium až po slovanské pohřebiště.

Cestu jsme tady absolvovali na kole, takže je podle mého názoru sjízdná i s kočárkem. Cesty jsou ale nezpevněné, vedou lesem, a proto je podle mne vhodné nevyrážet po dešti :o) A když už jsme u cyklistiky, z Dolních Břežan také vede několik cyklostezek po okolí. Jejich mapky naleznete zde.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Na kole s dětmi v okolí Prahy

Blaník a Vlašim s dětmi

Vyhlídka Máj s dětmi