blog o cestování s dětmi

Vyhlídka Máj s dětmi

Gábina se podělila o zkušenost s výletem na vyhlídku Máj. Gábi, díky!

Každé jaro na mě pravidelně z různých medií vyskakují fotky z vyhlídky Máj. Pro mnohé je to očividně pravidelný jarní výlet. I my jezdíme vždy první víkend v květnu tímto směrem a tak jsem se letos rozhodla jet ne jako vždy přes Štěchovice, ale druhou stranou a zastavit zde na krátkou procházku. Pro začátek jsem zvolila raději tu nejkratší cestu z obce Teletín. Přestože trasa nevede po turistické značce, najdete cestu velmi snadno. I na google mapách je označeno parkoviště k vyhlídce Máj na začátku vesnice, po levé straně, ještě než začnou domy. Nečekejte žádné velké placené parkoviště, jedná se o místo u silnice pro cca deset aut. Už z něj jasně vidíte, kudy se dát, stačí přejít silnici. Ze začátku vede široká cesta loukou, která poté přechází v užší, ale stále ještě pro terénní kočárky sjízdnou lesní cestu.

Na vyhlídku je to jen necelých 900 metrů do mírného kopce. Trochu adrenalinový mi přišel jen závěrečný sestup k výhledům, který je hodně prudký a kamenitý, takže jsem obě holky držela pevně za ruce. Pokud máte pevné nervy a děti milující lezení po stromech, je jich tam hned několik vhodných. Jedna starší holčička tam po nich lezla nad těmi kameny a srázem… no dobře to dopadlo:-).  Zpět jsem původně chtěla jít jinou cestou, ale holčička lezkyně sbalila ty mé dvě, a než jsem se stihla zorientovat byly zpět u auta a ještě u toho stihly hrát na babu, dělat závodní koně a několikrát se schovat. Takže ostatní cesty musíme probádat příště. Ačkoliv místa, kam chodí všichni, moc nemusím, tak tento výhled je opravdu krásný.

Znám tuto část Vltavy i z mnohem větší výšky, ale tento výhled přes skály a stromy má opravdu své kouzlo. Určitě doporučuji, ale všední den dopoledne. My výlet absolvovaly ve čtvrtek odpoledne a samy jsme tam rozhodně nebyly. Je to oblíbená trasa pejskařů i zamilovaných párů.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra