blog o cestování s dětmi

Ke Třem křížům a na Kamýk s dětmi

Kolem vyhlídky Tři kříže kousek u Lovosic jezdím už pěknou řádku let a pokaždé si pomyslím, že se tam jednou musím zajet podívat!  Poslední dobou můj plán ale získal konkrétnější podobu. Z Malých Žernosek jsem se s dětmi chtěla dostat přes Labe přívozem a pak i s koloběžkami vyrazit po Labské cyklostezce těsně pod vyhlídku, přivázat dopravní prostředky ke stromu, vydrápat se nahoru a v závěru sebou „fláknout“ na pláž Žernoseckého jezera. Jenže všechno bylo nakonec úplně jinak. A bylo to parádní!

Potřebovala jsem se s dětmi dostat na chalupu v Českosaském Švýcarsku, ale nechtělo se mi absolvovat klasickou páteční honičku, fofrem ze školy, zabalit a rychle ať už jsme na chalupě. Že bych se na to nevyprdla, že jo! Rozhodla jsem se, že celou cestu pojmu jako takový výlet! Nakonec jsme strávili celou sobotu na cestě.

Z KAMÝKU KE TŘEM KŘÍŽŮM

Ke Třem křížům jsme se vydali nakonec z obce Kamýk. Původně jsem chtěla parkovat co nejblíž Třem křížům, čili v okolí autobusové zastávky Kamýk rozcestí. Samozřejmě jsem se netrefila a tak auto zůstalo jen kousek pod obecním úřadem (je tam u silnice místo asi na 4 auta). Cesta až na vyhlídku byla dlouhá 2,5 km v jednom směru. Jsem ráda, že kola zůstala nakonec v kufru auta, protože první úsek (od OÚ k autobusové zastávce Kamýk rozcestí) byl po silnici hodně skopce a další úsek po polňačce zas do kopce (pár set metrů). Pozitivní je, že takřka celá cesta je sjízdná s kočárkem (je to široká nezpevněná polní cesta) a pro prcky, kteří sice už chodí, ale neujdou toho tolik, můžete vzít i odrážedlo (které tedy část cesty ponesete). V tomto úseku je trasa v pohodě sjízdná i s dětským odrážedlem s nafukovacími koly. Až k vyhlídce se s kočárkem určitě nedostanete, ale není problém ho přivázat v lese někde ke stromu a posledních pár set metrů zvládnout s děťátkem v nosítku/za ruku/za krkem apod.

Nevím, jestli to je standard, v každém případě jsme tuto cestu nazvali jako Mravenčí cestu, protože tolik mravenců na celé cestě jsem v životě neviděla! Celou dobu jeden mravenec vedle druhého. Díky Bohu za ně! Brácháč se bál, že mu vlezou na botu, tak celou cestu utíkal:-)). Míjeli jsme minimálně 50 mravenišť. Čili výlet doporučím v době nachlazení, protože se říká, že očichávání mraveniště dělá moc dobře dutinám!

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ KAMÝK

Luxusní! Kdo by to byl řekl! Krásné hřišťátko obklopené krásnými stavbami. Tohle místo prostě mělo duši!

OD HŘIŠTĚ NA ZŘÍCENINU KAMÝK

Posledních 0,5 km jsme dali už po menší energetické krizi s „prstem v nose“. Jen pozor, sem opravdu odrážedla ani kočárky neberte! Zřícenina se stala super místem pro dětskou hru na gepardy:-).

Z KAMÝKU NA STŘEKOV

My jsme už zamířili k babičce a dědovi, ale pokud se sem vydáte, určitě si cestu prodlužte až k hradu Střekov nebo na Větruši. Ten stojí rozhodně za návštěvu! Více o něm v tomto článku.

 

1 komentář

  • Super výlet, dnes jsme absolvovali. Sice cesta v tomto ročním období rozbahněná, tlačit kočár se dvěma dětma tím bahýnkem dá docela zabrat, ale stojí to za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

České Švýcarsko s puberťáky

České Švýcarsko vás potřebuje!

Naše nejkrásnější výlety v Saském Švýcarsku