blog o cestování s dětmi

Výlet s dětmi do Ústí nad Labem

Když by mi někdo před pár lety řekl, že budu někdy doporučovat Ústí nad Labem jako výletní místo, asi bych si ťukala jako rodačka z Děčína na čelo. Však znáte to: Brno vs. Praha, Pardubice vs. Hradec, Ústí vs. Děčín, co je lepší:-)? To jsou přeci nekončící diskuze. My jsme se v Ústí nad Labem s dětmi zastavili již podruhé a to cestou do Českosaského Švýcarska. A rozhodně takové zastavení doporučuji. Pokud sem zamíříte z Prahy, cesta netrvá ani hodinku. To by šlo, ne?

LANOVKOU NA VĚTRUŠI

Kde jinde se můžete ve městě nechat vyvézt kabinkovou lanovkou? No není to pro děti pecka? O našem výletě lanovkou na Větruši či do přírodního a zrcadlového bludiště jsem psala již zde. Pro připomenutí jen pár fotek.

HRAD STŘEKOV

Tentokrát jsem měla v plánu zastavit se na hradě Střekov. Střekov jsem celý život jen míjela. Pokaždé jsem na něj koukala z vlaku a nikdy se tam nedostala. Asi to znáte. Často člověk nezná pořádně to, co má za humny, ale když je někde na dovolené, prošmejdí kde co. A pak ani pořádně nezná svou domovinu. No, i tentokrát jsem ale Střekov málem míjela. Dostala jsem totiž strach, že zabloudím. Volant jsem doslova strhla na poslední chvíli, když mi Žloutková řekla „Mami, to dáš!“. Tak jsem prostě zatočila z naučené cesty směr Děčín a šla do rizika:-).

Cesta na Střekov je vážně lehká a není to vůbec žádná extra zajížďka, pokud míříte dál na sever. Tak se toho nebojde, dáte to i bez navigace jako já:-).

Musím říct, že jsem byla doslova nadšená! A děti se mnou! Ta skála, ta jim prostě nedala spát:-). 

Samotné prohlídky hradu jsem se trochu obávala, ale bylo to super! Děti hledaly jednotlivé sály, šplhaly po schodech, po kamenech, obdivovaly brnění rytířů a pořád se mě na něco ptaly:-). Abych pomalu s sebou vozila encyklopedie nebo si nechala navýšit mobilní data! Z ptačí perspektivy můžete pozorovat Labe a zdymadla na něm, lodní dopravu, stejně tak i železniční a automobilovou. Takže pro děti ráj:-).

Na Střekově myslí i na děti, takže zde v restauraci (s krásným výhledem na zdymadla na Labi a celé Ústí nad Labem) mají i dětský koutek. S kočárkem se na hrad sice nedostanete, resp. pouze před brány (parkuje se až těsně před hradem), ale není problém prcky hodit na tu chvilku do nosítka a kočárek nechat u brány.

Hrad Střekov

Fungují zde dvě restaurace a veřejné toalety se tu též najdou. Přebalovací pult jsem nehledala, tudíž ani nenašla:-).

V podhradí se pasou koně (Koně pod hradem Střekovem). Sice nemáme vyzkoušeno, ale mají zde poníky, tak by třeba nějaké povožení snad možné bylo.

 

CO JEŠTĚ V ÚSTÍ NAD LABEM NAVŠTÍVIT – LANOVÝ PARK TARZÁNEK, ZOO A JEZERO MILADA

Když už budete v Ústí, můžete vyzkoušet i místní ZOO. Za ten vláček, co tam jezdí, vám budou děti líbat ruce:-). (Foto stránky ZOO)

Našla jsem tu i  dětský zábavní park Ústecké podzemí nebo nový lanový park Tarzánek v centrálním parku Severní terasa (foto stránky města).

Co mě celkem láká, je jezero Milada. Zde kromě kempu a pláže najdete i několik cyklotras (foto z www.jezeromilada.cz).

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja