blog o cestování s dětmi

Lanovkou na cestě do Českého Švýcarska

Po měsíci, kdy byla láhev bílého ve dvířkách lednice vytlačena několika lahvičkami antibiotik, vylezlo sluníčko a my mohli konečně vyrazit! Uvolnila jsem paní Žloutkovou na dva dny ze školky, roztřesenou rukou nalepila dálniční známku, naložila kočár, kola a s lehce staženým žaludkem vyrazila směr České Švýcarsko a Lužické hory.

Aby nebyla cesta tak jednotvárná, naplánovala jsem mezistanici v Ústí nad Labem. Jako bacha! Prvně v životě jsem parkovala v nákupním centru. Což o to, zajet tam je ještě lehká úložka, ale zaparkovat tam a pak ještě najít cestu ven, tomu už říkám vyšší dívčí. Já jsem tentokrát udělala pomyslný krůček dál v mém řidičském umění, protože jsem na parkovací místo ZACOUVALA! Hustá jsem a ne že ne!

Možná si ťukáte na hlavu, proč zrovna nákupák, ale důvod byl jasný. LANOVKA! Ač to zní sebevíc úchylně, ze střechy OC Forum jezdí kabinová lanovka na výletní zámeček a rozhlednu Větruše  A já se kromě jízdy lanovkou těšila na ten pohled dolů.

OC Fórum Ústí nad LabemJeště než jsme se k lanovce dostali, proběhla v nákupním centru povinně jedna jízda vláčkem, to musí být:-). Jen letmo jsem zahlédla obří dětský koutek, takové ty super klece, co děti milují a rodičům nahání husí kůži:-).  No, když by pršelo, taky řešení:-).

 

Samotná kabinková lanovka byla pro děti fakt velký zážitek. Paní Žloutková mě dostala otázkou, jestli pojedeme na lyžích:-). Miluju ten dětský pohled na věc! Z lanovky byl parádní výhled na město se vším všudy – super koleje, železniční a silniční mosty, silnice a kruháče, řeka, budovy, kopce…  Lepší, než se na to dívat v encyklopedii:-).  Snad někoho nenaštvu, když napíšu, že z tohoto úhlu pohledu se výlet na Větruši rozhodně vyplatí víc než na Žižkovský vysílač (více zde).

Sto jedenáct schodů na rozhlednu pro nás byla brnkačka. Však jsme ze 4. patra bez výtahu!

Byla jsem překvapena, jak bylo na Větruši příjemně. Vede odsud několik turistických tras, leč ani jedna mi nebyla doporučena pro jízdu s kočárkem.

My jsme zakotvili v přírodním a v zrcadlovém bludišti. Ale radím vám, v zrcadlovém bludišti držte děti za ruce. Mně se v jednu chvíli ztratil Brácháč, a pak přišli Brácháči tři a já fakt nevěděla, který je ten pravý:-).

Takovou sladkou tečkou pro děti bylo venkovní dětské hřiště. Prostě pohoda.

A víte, co bylo sympatické? Ceny! Jedna jízda lanovkou stojí 16 Kč (děti jedou zdarma), vstup na rozhlednu 10 Kč a do bludiště též 10 Kč. Netušila jsem, že se ještě někde takto platí:-).

Troufám si říci, že takový výlet do Ústí nad Labem není vůbec špatný nápad! Vlakové nádraží je v docházkové vzdálenosti od Větruše. Cesta vlakem i busem např. z Prahy trvá 1 hod. 15 min. Při cestě autem lze udělat zastávku např. v ZOO Zelčín. A v samotném Ústí se nabízí ještě ZOO či Ústecké podzemí, teď mimochodem na Slevomatu.  Tato místa však nemám vyzkoušena, tudíž nemohu posoudit, zda stojí za to, či ne. Ovšem klidně doporučím, ať na to všechno vyšlete tatínky s dětmi a vychutnáte si nákupní orgie!

Pak naše cesta pokračovala dál na sever. O tom už více zde.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja