blog o cestování s dětmi

Imaginárium v Roztokách u Prahy

Nově zahájená výstava Imaginárium ve Středočeském muzeu V Roztokách mě rozhodně překvapila! Až do února příštího roku tu můžete vplout do filmového světa plného barev, nejen pohádkových bytostí, hraček… No zkrátka nebudete vědět, kam dřív. A vaše děti tuplem:-). To se prostě musí zažít.

Výstava je celá interaktivní, je zde spousta exponátů, kterých se můžete dotýkat, točit kličkami, nahlížet… A ty hračky! Miluji netradiční dřevěné hračky! Naše děti byly unešené a vůbec nebylo jednoduché dostat je domů.

Výstava měla snad jen jedno jediné slabší místo. Děti jsem musela pořád zvedat, aby mohly točit kličkami. Ale snad tam brzy muzeum umístí nějaké schůdky pro nejmenší. Jinak si připravte svaly:-).

Ještě do konce října můžete návštěvu této expozice spojit s návštěvou výstavy Jmenuji se Sajjeta. I ta je zajímavá a poučná. Asi bych s dětmi doporučila začít prohlídku zde, čili dobou kamennou a až potom se přesunout do Imaginária. Opačný postup by vám už nemusel vyjít:-D.

Na kávičku si pak můžete skočit do zámecké Kafírny nebo u nádraží do kavárny Kofííí. Dětské koutky zde nečekejte, ale dětem stačí často ke štěstí málo.

DO MUZEA VLAKEM

Muzeum v Roztokách je coby kamenem dohodil od nádraží (asi tak 5 min šnečí chůzí s dětmi). Vlaky jezdí v půlhodinových intervalech z Prahy Masarykovo nádraží, Libeň i Holešovice.

Z MUZEA NA LOĎ

Pokud budete mít více času a chuť se jít provětrat, můžete se vydat i na přívoz a střihnout si to přívozem až do Klecan. Tam najdete dětské hřiště. Prostě malé zpestření výletu. Až k přívozu to děti zvládnou i na odrážedlech (jen v jednom místě je menší kopeček). Začátek cesty vede sice kolem hlavní silnice, ale po cca 300 m (mám hodně špatný odhad, prostě po 10 min) už budete mimo veškeré dění:-). U přívozu jste s těmi nejmenšími dětmi velmi pomalým tempem do půl hodinky.

 

4 komentářů

  • Bylo by to asi hodně pro vás:-) Pro prcka asi kuličková dráha a tahání provázků? Jinak se kouká kukátky na krásné obrázky, které se při točení kliky hýbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

České Švýcarsko s puberťáky

České Švýcarsko vás potřebuje!

Naše nejkrásnější výlety v Saském Švýcarsku