blog o cestování s dětmi

Hračky „Co dům dal“

Místo plánovaného výletu jsme tentokrát zůstali „na zahrádce“. A zase jsme se přesvědčili, že na hraní někdy nejsou potřeba běžné hračky. Že člověku stačí to, co najde kolem sebe.

OUTDOOR ADVENTURE HUNT level 1-3

Hele, Pinterest říká, že se to tak jmenuje, tak mu budu věřit:-). Já musela rozlousknout, jak krabičku určenou pro hledání v přírodě připravit pro tři děti různých věkových kategorií (předškolák, prvňák a čtvrťák). Předškolák, čili Žloutková, si nápisy četla, prvňák četl a počítal a čtvrťák to měl v angličtině. Když by Brácháč nespal, asi by dostal obrázkovou verzi.

PŘÍRODNÍ OBRAZ 

Pokud nemáte možnost vyrobit si dřevěný rámeček, třeba vyhrabete doma starý fotorámeček a nebo si můžete vystřihnout rámeček ze starého kartonu. Ferda si vždycky poradí:-). Během procházky pak můžete sbírat různý materiál, od stébel trávy, přes větvičky a sem tam nějakou kytku (já ale děti spíš od trhání kytiček odrazuji). A pak už jen proplétat. Ze zbytků větviček si můžete ještě něco umotat:-). Starší děti můžou vyfasovat kladívka a „rámeček“ si vyrobit.

MALOVÁNÍ VODOU

V zimě na mě pořád odněkud vyskakovalo malování vodovkami na sníh. Přiznávám, že to mě příliš neoslovilo. Přišlo mi, že je škoda ten krásný bílý poprašek narušovat. Ale když jsem dnes koukala na betonový chodníček u nás na zahradě, napadlo mě malování čistou vodou. Taková alternativa k čmárání křídami, u které děti i chodník zůstanou čisté.

Víc o našem tvoření najdete zde.

3 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurz Moderní sebeobrany

Historické knihy pro děti a mládež

Naše zkušenost se zahraniční studentkou