blog o cestování s dětmi

Hledání pokladu místo klidné kávičky

Tak ráda bych napsala příspěvek o našem kempování, taky něco super vtipného, něco k zamyšlení, v hlavě se mi točí milión myšlenek… a místo toho tady píšu tajné šifry, schovávám poklady a vymýšlím bejkárny:-). Jedna z věcí, která mi chybí, je ČAS! Pořád na mě někdo mluví, za den slyším milionkrát „Ploooč?“, „Mamíííí!“, „Janoooo!“, „onměkousnulbouchnulškrábnulonanechce uhnout“… dokolečka mažu nějaké svačinky, utírám zadky a hlavně řeším věčné hádky (např. o lísteček z rododendronu, o větvičku v lese, o to, kdo ze čtyř dětí bude první… bych se pos…:-).

V neděli jsem jim připravila malé hledání pokladu. Doufala jsem, že si u toho vypiji v klidu kafíčko. Haha, nepoučitelná:-). Opotila jsem se a ještě chytla nerva z Brácháče, který celou dobu skučel, že má už hlad na poklad. To je tak, když si člověk něco vysní, naplánuje a oni mu to zkazí:-).

Tak alespoň jako inspirace pár z úkolů, které na děti čekaly.

TAJNÁ ŠIFRA

Voskovka nebyla, stačilo napsat tajnou zprávu svíčkou a dát dětem k dispozici vodovky.

HLEDÁNÍ HADŮ
Cílem bylo najít na zahradě strom, po kterém se plazí hadi. Hady posbírat a změřit celkovou délku. Na strom jsem navěsila barevná gumová lanka a hadi byli na světě:-).

ARIADNINA NIT A HMATOVÁ ZKOUŠKA


Se šátkem na očích měly jeden za druhým hmatem poznat, jaké předměty jsem na provaz zavěsila a co nejvíc si jich zapamatovat. Slova jim pak pomohla vyluštit křížovku.

CHUŤOVÁ ZKOUŠKA
Zavázala jsem všem oči a do pusy strkala nejrůznější druhy jídla. Ideální příležitost, jak do nich nacpat nějaké to ovoce:-).

TAJNÁ ZPRÁVA


Na okno jsem si položila novinový papír, na něj bílý papír a vyznačila si písmenka, která tvořila tajnou zprávu. Pak stačilo jen vystříhat dírky v novinách. Pěkná piplačka teda:-).  Nebyl prostě čas hledat jiné noviny s velkým písmem:-). Tajnou zprávu odhalily po přiložení šablony na novinový papír.

SCRABBLE 

DSC00509

Každé ze čtyř jmen jsem zkomolila a vytvořila jim herní jména. Něco jako Bráchadlo, Žlutidlo. Pak jsem je napsala jinou barvou  na papír a rozstříhala. Nejmenší dětí měly písmenka roztřídit podle barvy a ty starší zkusily jména složit. Pak následovaly početní úkoly tipu: kolik písmenek má Brácháčovo jméno mínus Žloutková?Kolik písmenek mají všechna jména dohromady? Kolik písmenek má Brácháčovo jméno plus tři?  apod. Výsledky si děti zapisovaly a pak pomocí zašifrované abecedy získaly opět indicií potřebnou k hledání pokladu.

Takže tak:-). Chtěla bych být své vlastní dítě!

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rozloučení

#TEEN Kurz první pomoci pro děti

Jak na (sebe)prezentaci