blog o cestování s dětmi

Dendrologická zahrada Průhonice, Průhonický park

„Kmit ibičky, kmit ibičky, kmit ibičky!“

Fajn, po dvou hodinách přemlouvání to vzdávám a vyklízím kufr auta, abych tam nacpala těch pár věcí na půl dne: 2x pitíčko (obě naprosto stejné, včetně obrázku na obalu, poněvadž „mamí, já ci taký!“), nakrájené ovoce (do té piksly, co mi stejně vyteče do kabelky), dvě plastové vidličky (tupé, protože až se porvou o poslední kus jablka, tak si budou chtít vypíchnout oko), namazaný bio-chleba s eko-pomazánkou (jasně, já vím, že mě tam stejně ve stánku přemluví na hranolky a párek v rohlíku a zmrzlinu – ALE! Co kdyby?), staré pečivo (určené původně pro koně, ale promiň Bellindo, tento měsíc Ti to sežerou „ibičky“), čerstvé pečivo (poněvadž Mrně to bude chtít „ibičkám“ sežrat), piknikovou deku (no ona není zrovna pikniková, je to obyčejná deka, tak je mi jasný, že z ní zase budu měsíc klepat suchou trávu), náhradní oblečení (no, však víte..), Firstbike (už slyším, jak bude Velká remcat, že už je přeci VELKÁ! a umí jezdit na kole, ale až mi tam frnkne, tak na kole ji nemám šanci dohonit), odrážedlo (o.k. – ujede na něm sotva 10 metrů a pak ho zahodí do pangejtu, ale: „já ci takýý!“), kočár (až zahodí to odrážedlo), vlhčené ubrousky (netřeba komentovat ), PEVNÉ NERVY a konečně vyrážíme směr Průhonice.

Dendrologická zahrada  – vyžití na celý den: dětské hřiště, piknikové louky, stánek s občerstvením, krmení rybiček, kačenek, kaprů, dřevěné kozy, zvonkohra, žabičky, stezky na odrážedla, malé zahradnictví a v neposlední řadě spooooousta zahradní inspirace.

Ideálně s kamarádkou, co má stejně staré děti.

Alternativou (zvláště v deštivých a zimních dnech) je vedlejší aquapark Čestlice  a dětské centrum Žirafa (tam je i restaurace, ze které vidíte na atrakce).


Procházka Průhonickým parkem
Procházka Průhonickým parkem

S dětmi v báglu lehce doplní…. Fajn procházka je i Průhonickým parkem. Tam tedy pro děti nic není, ale paní Žloutkové tehdy stačily listy a větvičky.

 

 

 

 

 

Jáma lvová v Coloseu
Jáma lvová v Coloseu

Na jídlo jednoznačně doporučuji Pizzerii Coloseum. Uvitř najdete dva dětské koutky a parádní je i dětský koutek na venkovní zahrádce. Jen paní Žloutková tam hodila tehdy „tlamu“ z motorky přímo do propasti v podobě pískoviště…

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Norsko a Dánsko s dětmi

Madeira s dětmi

Jeseníky a okolí s dětmi