blog o cestování s dětmi

Co s dětmi, když prší…

Před pár dny jsem zůstala uvězněná doma se čtyřmi dětmi. Prostě nebyla chuť se kamkoliv hnout. A poněvadž čtyři děti ve věku 2-8 let dají někdy člověku se svými náladičkami dost  zabrat, vymyslela jsem pro ně pár soutěžních i nesoutěžních úkolů. Třeba se budou hodit v deštivém počasí i vám. Většina z nich lze totiž provádět i doma.

MODELOVÁNÍ ZE SLANÉHO TĚSTA

Když není po ruce play dough, musí stačit mouka:-). Dva hrnky hladké mouky, hrnek soli, hrnek vlažné vody a hodinu byl klid. To za to stojí, ne? A když náhodou někdo kus omylem „požere“, nic se neděje:-).

HLEDÁNÍ PŘEDMĚTŮ

Do truhlíků děti nasypaly písek, já tam poschovávala pět předmětů a hledalo se na čas. Toto můžete dělat doma třeba s moukou či rýží v misce, pokud to pro vás není teda příliš nevýchovné. Ale zas je to montessori:-), to se také počítá.

PŘELÉVÁNÍ VODY

Každý mohl nabrat 15 lžic (trénovali jsme počítání) a co nejrychleji je přelít do skleničky. Cílem bylo přelít co nejvíc vody a co nejrychleji. Když už budete mít v misce vodu, další možností je do ní hodit i jablko s delší stopkou a děti ho mohou lovit zuby.

NAVLÉKÁNÍ HADŮ

Když nejsou korálky, určitě se někde najdou brčka. Není problém nastříhat a pak už se může navlékat na čas. Úkolem bylo navléknout během tří minut co nejdelšího hada. Poradím vám jeden trik, jak usnadnit navlékání. Pokud zrovna nemáte drátek a musíte se spokojit s provázkem, který se jistojistě třepí, není nic snazšího, než konec omotat izolepou. Provázek se tak zpevní, netřepí a malým dětem se to lépe drží.

BALANC

Ať venku, nebo po bytě, všude se dá s něčím v ruce běhat:-). Tenisová raketa, velká vařečka, lžíce… místo míčku fazole…

Balanc

PŘESYPÁVÁNÍ KORÁLKŮ

Když už se člověk s těmi brčky stříhal, tak je musí využít na maximum:-). Princip stejný jako u vody, jen jsme počítaly trestné body za vysypané „korálky“.

RYCHLOSKLÁDÁNÍ PUZZLE

I ty superjednoduché puzzle mohou v časovém presu dělat velké problémy, aneb je třeba se trénovat na práci pod tlakem:-).

Puzzle na čas

A když už se konečně udělá pěkné počasí, takové sbírání dřeva po lese a opékání buřtíků, why not? Bezlepková dieta, raw strava a všechno bio jednou za čas odpustí menší prohřešek všem:-).

Další tipy najdete v rubrice Jak jsme je umlčeli.

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak na (sebe)prezentaci

Světe, tady jsou mé děti!

Vysvědčení aneb kolik to háže?