blog o cestování s dětmi

Cestovatelské blogy s tipy na výlety s dětmi i s kočárkem

Když jsem v roce 2015 začala psát svůj blog o cestování s dětmi, moc takových blogů ještě nebylo. Dnes jich je tolik! Obsahy se opakují, občas bohužel i kopírují. O to víc si vážím těch blogerů, kteří nikdy nezapomenout zmínit, kým se inspirovali. A přesně takové blogy mám ráda – ty, které s nikým nesoupeří (ani v tom, kdo dotáhne menší dítě nejvýš/nejdál a zažije největší adrenalin), vzájemně se podporují a zkrátka jsou to nadšenci. Pojďme se podívat na mé nejoblíbenější, jejichž obsah sleduji ráda, nacházím u nich sama inspiraci, neruší mě u nich spolupráce či srdceryvná „jakože momentka“ rodinná videa „všichni se milujeme“ a mám k nim zkrátka nejblíž. K sepsání mě inspirovali v Ověřeno rodiči a Už tam budem.

KRUPICOVÁ KAŠE (IG) a její Výlety Bohouše a Karla. Terka má na svém blogu úplné skvosty a navíc je i dost vtipná. Na blogu najdete například luxusně zpracovanou dovolenou ve Skotsku, Chorvatsku (ale nečekejte válečku u moře) nebo Albánii. No prošmejděte ty její webovky, stojí to za to! Pokud máte instagram, Terku najdete i tam jako Krupicovou kaši.

DĚVČE Z HOR (FB, IG)- Maruška sice žije život, který jsem měla zřejmě žít já, kdybych nebyla tak líná, ale já jí to odpouštím. Jestli hledáte nejen skvělé tipy na výlety, ale hlavně spoustu rad zkušené horské vůdkyně, určitě zamiřte k ní na její web Děvče z hor. A její akce pro rodiny s dětmi či pro matky utržené ze řetězu jsou vyhlášené. S Maruškou bych se s klidem na duši vydala kamkoliv. Maruška totiž ví, Maruška se vyzná, Maruška nemachruje! Pokud hledáte odvahu vyrazit s dětmi třeba do Dolomit nebo na ferraty, ale netroufáte si na vlastní pěst, Maruška ráda podá pomocnou ruku. Maruška má na svém webu mimo jiné boží Chorvatsko s dětmi, Sardinii a moc se těším i na její Sicílii! Jezdí lowcost, spí v autě. Ne každý z nás to umí, ale pokochat se můžeme i my, co jezdíme nudně autem do apošů.:-)

Zdroj Děvče z hor

UŽ TAM BUDEM – Eva byla jedna z prvních sledujících, která mě poznala v terénu. Srazily jsme se spolu na Kvildě pod sjezdovkou. Eva je totiž z jihu a má prošlapanou Šumavu a Jižní Čechy. Vydala dva knižní průvodce, ale na jejím blogu s příznačným názvem najdete spoustu příspěvků i z jiných destinací – třeba nádherné Slovinsko nebo Albánii. To se někdo má, když může jezdit dodávkou!

Mimochodem, při psaní tohoto článku jsem našla v galerii tuto tematickou fotku:-)

S KOČÁRKEM NA HORY – Verča je moje výletnická krevní skupina. Miluje hory, ale radost jí dělají i tuzemské výlety. Blogerka, která nemá obytňák ani dodávku, ty si musíme hýčkat, už jich tolik není. Verčo neboj, já ti zůstanu:-)). Verča také vydala dva knižní průvodce – po Krkonoších a Jizerských horách. Její blog najdete zde.

NAŠE ŠVÝCARSKÉ ZÁŽITKY – Hanka, máma tří dětí, je největší blogerský dříč, jakého znám. Svůj blog o životě a cestování ve Švýcarsku píše dokonce ve třech jazycích, do toho natáčí podcast a zkrátka -pokud zamíříte do Švýcarska, určitě se u Hanky na jejím nádherném blogu zastavte. Hanka vám umí sestavit i dovolenou na míru!

Zdroj: Ourswissexperience.com

OVĚŘENO RODIČI – Ověřeno rodiči není klasický blog, ale portál, kde najdete řadu tipů na výlety s dětmi. Stojí za ním parta rodičů. Mimochodem, portál vznikl ve stejném roce a takřka ve stejném měsíci, jako můj blog. Takže za ta léta se tam jistě nahromadilo nespočet tipů. Podpořit fungování portálu můžete zakoupením výletních ebooků či produktů (třeba mé průvodce, hehe) v eshopu, který Ověřeno rodiči provozuje.

PRAŽSKÉ ZKRATKY/3D MAMABLOG – Za projektem Pražské zkratky stojí Růžena známá jako 3D mamablog (její blog je také moc fajn, je plný tipů na krásné dovolené s dětmi a nejen ty). A já jsem moc ráda, že se Růženě podařilo vytvořit něco tak skvělého, jako jsou právě Pražské zkratky! Její kalendář je naprosto skvělý! Na jejím webu najdete opravdu spoustu zajímavých tipů i materiálů, které vám zpříjemní výlety do Prahy.

(Mimochodem, pro Brňáky je podobný projekt Rodičem v Brně. Přiznám se, že o něm moc nevím, snad jen to, že za ním stojí jedna má letitá sledující:-). Ale možná tip oceníte. A když už jsem u toho, přihodím i tip na Moravu a sice blog Jak ta Jedle, o kterém vím od Marušky Děvče z hod. Pro Vysočinu zase Petra sepisuje Vysočina s dětmi. )

OBYČEJNÁ MÁMA – Jindra, která za blogem stojí, rozhodně obyčejná máma není. Její blog sice není primárně zaměřen na cestování jako takové, ale protože tráví na cestách spoustu času – právě teď byla třeba v Saudské Arábii s dětmi – tam k ní určitě také koukněte. Jindra mimochodem přispěla také do Toulek Alpami (viz. foto – Stillup).

OBJEVÍME SVĚT – Tom a Jana mají již odrostlejší děti, ale vždycky si najdou čas na to spolu někam vyrazit. Naposledy to byla cesta do Malagy. Já mám moc ráda jejich bucket list. https://objevimesvet.cz/2017/05/10/bucket-list/

CESTUJ ZA BABKU – I když se to nezdá, Tereza z IG/FB profilu Cestuj za babku je také zasloužilou bloggerkou (samozřejmě jen délkou blogování, jinak je to supr čupr mladice). Tereza je cestovatelka. A umí cestovat za babku. Já ji vnímám jako odborníka na homesharing. Sledovat ji můžete nejen na blogu, sociálních sítích, ale nově i na platformě Herohero, kde sdílí mimo jiné i tipy na levné letenky tak, abyste je měli z první ruky.

Snad jsem na žádný blog nezapomněla. Určitě jich je víc (je možné, až si poposednu nebo dojdu do lednice, vzpomenu si na někoho, koho jsem zazdila a článek budu updatovat), ale toto jsou ty blogy, které navštěvuji nejčastěji.

Záměrně neuvádím IG profily, protože těch je habakuk. Já ráda podpořím ostatní blogy, protože vím, kolik času stojí napsat blogový článek. Tak až na nějaký narazíte, klidně ho okomentujte nebo olajkujte. Věřte, že jeho pisateli uděláte velkou radost!

A jaké zahraniční blogy mám ráda?

WILDKIDS, blog, který je sice ve španělštině (což mně osobně nevadí), ale je prošpikovaný tolika krásnými tipy! Pokud se chystáte prozkoumat třeba Pyreneje, mrkněte na jejich průvodce!

BABYTREKKING, blog v italštině, který vás vezme na krásná místa v Dolomitech. Někdy není třeba rozumět slovům, stačí obrázky. A překladač deepl.com to jistí:-).

Inu, co říct závěrem. Jsem ráda, že je tolik následovníků a mohu časem s klidem odejít do důchodu:-))

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přechod Dolomit s dětmi

Strach

Do Alp s kočárkem? Ale jistě!