blog o cestování s dětmi

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja

Z Guejar Sierra vyrážíme autobusem zpět do Granady a odtud už z autobusového nádraží dál na jih. V Granadě na autobusáku nostalgicky zavzpomínám u boxů na zavazadla na dobu před dvaceti lety, kdy jsme tudy s kamarádkou projížděly během naší měsíční cesty „Tour de Espana“. Boxy furt stejný!

Cesta autobusem z Granady do Nerja trvá dvě hodiny. Jeden lístek stojí 15 EUR a je to taková vyhlídková jízda, že bych si snad i připlatila! Dvě hodiny jsem nalepená na okýnku a nemůžu se nabažit.

Do Nerja přijíždíme až v 19 hodin, ale to ničemu nevadí, protože v hostelu pán drží siestu a recepci otvírá tak jako tak až v 18 hod. Hostel máme nedaleko pláže a náš plán je jasný – vyprat si a hlavně si odpočinout! Máme na to dva dny, protože tady budeme spát hned tři noci. Po šesti náročných dnech je potřeba trochu zvolnit a nabrat síly do druhé poloviny naší cesty. Hostel je hned naproti antikvariátu. Náhoda?

Máme trošku smůlu, protože přijíždíme v pátek, v den, kdy začínají slavnosti Fiesta de las cruses. Nebo takhle – smůlu v tom, že tu fakt není klid, štěstí v tom, že můžeme na vlastní kůži zažít, jak umí lidé ve Španělsku slavit.

Nemáme žádné velkolepé plány na další den – jen prát (používám papírky Ecohaus), uvařit si něco dobrého a odpočívat. V Nerja obecně končí naše veškeré plány. Co bude dál nevím. Je nejvyšší čas začít plánovat, kam pojedeme dál. Bloumáme jen tak městečkem, chodíme na pláž, čerpáme síly…jo a taky vidíme delfíny!

Na pláži nás baví všechny ty prolejzačky a schovky… A já cítím, jak moc mi chybí hory. Moře fajn, ale ….

V hostelu máme opět pokoj samy pro sebe. Ale kuchyň a velká terasa je sdílená. A je to super! Moc mě baví potkávat se s cizinci, poslouchat různé akcenty a příběhy. Hodně mě zaujal mladík z Austrálie, učitel, který si po deseti letech praxe vybral placené volno na cestu kolem světa. To bych zavedla i u nás!

Hostel je čistý, paní uklízečky tam pořád píglují, jen teda v kuchyni není jediný, jediný hrnec, který by neměl totálně rozdrápaný teflon. A celkově mu chybí takové to lidské teplo. Řadím ho mezi nejslabší ubytování z naší cesty. Ale výhled z terasy dobrý!

Tady jdou zábrany stranou a všichni si tu věší svoje vyprané spoďáry…

První den v Nerja jsme trochu proflákaly. Zítra se ale chystáme na výlet…

Btw. další tipy z Andalusie najdete na blogu Narubylife.

Líbil se vám článek? Podpořit fungování blogu můžete zakoupením mých průvodců.

Nebo mě můžete pozvat na svačinku:-)

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi