blog o cestování s dětmi

BESKYDY – ROŽNOV A OKOLÍ

Dášo, skvělé,díky moc!

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

krásné pokoje, ochotný personál, dobré snídaně, super jídlo v restauraci a parádní a čistý dětský koutek. Doporučuji i jako restauraci.

Penzion Janoštík
Penzion Janoštík

 

Rožnov skanzen
Rožnov skanzen

Moc pěkné, všechny 3 části muzea i dětmi a kočárkem v pohodě. Z Valašské dědiny se dá horní bránou projít po pěkné cestě už jen kousek na nově otevřenou Jurkovičovu rozhlednu. Dole v muzeu super historický kolotoč i pro prťata a za pár kaček. Nahoře ve valašské dědině také spoustu zvířátek. Od pokladen jezdí také vláček. Pro návštěvníky Valašského muzea v přírodě bylo otevřeno parkoviště na Palackého ulici, vzdálené cca 50 m od světelné křižovatky u hotelu Eroplán, jako další parkovací plochy slouží také parkoviště u koupaliště, městské polikliniky (cca 8 min. od VMP), popř. u hotelu Eroplán nebo supermarketu Albert na náměstí T.G.M.

http://www.csfd.cz/film/314203-dvanact-mesicku/zajimavosti/?type=film

zábavní park pro celou rodinu – vhodné i pro menší děti – super. Pod strání 693 Areál Koupaliště (naproti hotelu Eroplán)

PĚŠÍ VÝLETY

  • PUSTEVNY – RADEGAST – RADHOŠŤ 
Pustevny
Pustevny

3,8 km – jedna cesta a pak ještě zpět – celá cesta je velmi pěkná a dá se v pohodě projet s kočárkem až na Radhošť k nádhernému kostelu. Občerstvení na trase, Radhošť velmi pěkný kostelík. Kdo chce, může jít jen po Radegasta. V zimě jsou nutné řetězy – výjezd na Pustevny je možný přes Rožnov pod Radhoštěm a Prostřední Bečvu. Na Pustevnách (500 m) je placené velkokapacitní parkoviště (200 míst). Radhošť je nejznámější hora v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Měří 1129 metrů a nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky a Malou a Velkou Fatru.

  • NAUČNÁ STEZKA RADEGAST

Stezka (možno s kočárkem) vede z Pusteven až ke kapli na Radhošť. Trasa vede přes okresy Vsetín a Nový Jičín a katastry obcí Trojanovice, Prostřední Bečva a Dolní Bečva. V příštím roce (2008) bude rekonstruován úsek původní Naučné stezky, který vede jižním úbočím zpět na Pustevny (mezi zastavením 7-10 bývalé NS), a bude tvořit jakousi „lesnickou“ větev této NS Radegast – věnovanou především beskydským lesům.

VELKÉ KARLOVICE

Hezké hřiště pro děti, hezké posezení, výborné pivo – vřele doporučuju!!!!, jídlo nic moc.-(

Trasa dlouhá 6 km vede okolím hotelu Galik a sjezdovky Galik v karlovickém údolí Léskové – lesem, po horském hřebenu i po pěšinách přes louky a pastviny. V recepci hotelu Galik si vyzvednete podrobný popis cesty s trasovými body. Během cesty jsou na deseti místech připraveny soutěžní úkoly, přičemž odpovědí na otázku je vždy jedno číslo. Sesbíráním všech číselných údajů získáte kód pro otevření schránky s pokladem, který najdete po návratu z trasy opět v recepci hotelu Galik. V souladu s principem geocachingu si děti mohou něco z pokladu odnést domů výměnou za jinou drobnost, kterou ve schránce nechají pro své následovníky.Trasa spíše pro děti 5+ – není ideální pro kočárky. Klasické kešky také na trase.

Hotel Horal dětský bazének
Hotel Horal dětský bazének

Je super, také krásný výhled ven, ale dost drahé, vevnitř vše stojí 79 nebo 89 kč (zmrzlina, toust, 1dc vína, džus, dort atd). Ale stojí za to si na dovolené dopřát. Vstupné 1-3 roky – 1 Kč, 4-13 – 99 Kč, dospělý 250 kč, rodina 2+1/2 – 550 Kč (2 hodiny včetně převlékání) – při překročení času se dá doplatit za rozumné peníze. Plavecký bazén – 20 metrů, teplota vody 27 – 28°C,  zábavně relaxační bazén – 20 metrů, teplota vody 33 – 36°C, jeskyně ,divoká řeka, hydromasážní lavice, trysky, bubblery, kačení zobák, dětský bazén s vodním hřibem – teplota vody 34 až 36°C (pro děti do 6 let), teplota vzduchu dosahuje 33 – 38°C pro příjemný pocit po opuštění bazénu, proto po opuštění bazénů nebudete cítit chlad v důsledku teplotního rozdílu.

Hotel Pod Javorem, Léskové 943 ,756 06 Vsetín-Velké Karlovice
Naučná stezka měří zhruba 2,5 km a má 11 zastavení. Díky možnosti četných zastávek a malému převýšení ji tedy zvládnou i malí výletníci a rodiče s kočárky. Atraktivní a zábavnou formou přibližuje zajímavosti přírody CHKO Beskydy. Stezka začíná u Hotelu Pod Javorem u sjezdovky Horal, jen 30 metrů od cyklostezky Bečva. Poté vede údolím Dynčák podél golfového hřiště, po úbočích lesy i kolem pastvin s ovcemi a končí u hotelu Horal. Poslední stanoviště je doplněno o automat na krmení ovcí, které obývají zdejší pastviny. Stačí vhodit pětikorunu a automat vydá hrst granulí.

(úvodní foto zapůjčeno z www.valachy.cz)

STŘAMBERK

Parkování doporučuji až na náměstí či blízko něj (my jsme parkovali u jeskyně šipka u nějaké školy, bylo to zbytečně daleko do centra).

Vlevo Aqua terra, uprostřed Muzeum loutek, nahoře Štramberská trúba
Vlevo Aqua terra, uprostřed Muzeum loutek, nahoře Štramberská trúba

Stačí vyjít nahoru k trúbě malebnýma uličkama (kostková cesta do kopce – hůř se jede s kočárkem, ale v pohodě vyjede) – hezký výhled, hezké domečky po cestě a taky pěkný obchůdek se štramberskýma ušima:-). Hospoda Dr. Hrstky – stylová, trůn valašského království – možno se vyfotit s královskou korunou:-)
Aktuální informace o provozu prostřednictvím  Informačního centra na emailu mic@stramberk.cz a telefonu +420 558 840 617

Moc pěkné, doporučuju, pán nadšenec! Největší sladkovodní akvárium ve Štramberku, výstava terarijních a akvarijních zvířat. Pro školní výlety je prohlídka doplněna výkladem a event. ukázkami krmení. Stálá expozice výstava terarijních a akvarijních zvířat, ale i opičky, masožravky aj. Otevírací doba květen-září, pondělí-neděle 10.00-17.00 hod. Vstupné Dospělý 25 Kč Děti od 3-15 let 15 Kč

(ze sbírek Milana Knížáka) + Panoptikum voskové figuríny Náměstí č.p. 40, Dospělí Kč 50,–, Děti do 12 let, studenti, důchodci Kč 30,–, Děti do 6ti let ZDARMA, Rodinné vstupné Kč 100,–

V parku také dětské hřiště a slušné WC zdarma u hřiště:-). Galerie soch a památníků, významná paleontologická a archeologická lokalita. Jeskyně Šipka – nejvýznamnější místo Národního sadu, známé četnými nálezy fosilních kostí zvířat (jeskynní medvědi a lvi, mamuti, srstnatí nosorožci aj.); zlomek spodní čelisti neandertálského dítěte, později nazvané „Šipecká čelist“. Hlavní chodba (původně krápníkové) jeskyně je 45m dlouhá, komín měří 7m.

KOPŘIVNICE

Muzeum Kopřivnice
Muzeum Kopřivnice

Nám zabralo tak 1 a ½ hodiny, hezké

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

————————

Tip na další ubytování:

„To se musí cítit přímo na místě…ta atmosféra, kyselica na každém kroku, ti lidé, lesy a lesy a lesy…fakt doporučuji, my byli v červnu ubytovaní v chatce tady: http://www.kycera.cz/

 

 

 

 

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Norsko a Dánsko s dětmi

Madeira s dětmi

Jeseníky a okolí s dětmi