blog o cestování s dětmi

Jak zabavit děti, když jsou nemocné

Tak nás to zase dohnalo! Více než půl roku bez kortikoidových dýchátek a je to to zase tady:-(. Brácháč se může uchrchlat, štěká jak pes, sotva dýchá. A samozřejmě, asi jako každý chlap, má svou nemocnou náladičku. Tak tu jedu v režimu Priessnitzův zábal, tymiánová mast, inhalace Vincentky a vymýšlení nemožného. 

JAK ZABAVIT NEMOCNÉ DĚTI, KDYŽ MÁ DEN 150 HODIN

Přiznávám, že v době nemoci dětí lezu někdy skoro po zdi… A tak se je snažím zabavit tak, aby neměly čas dohnat mě k šílenství:-). Hodně ráda mám zábavu, která nevyžaduje tolik mé asistence. Jeden takový tip jsem přinesla v nedávném příspěvku věnovaném tvoření z lékařských špachtlí. Tentokrát jsem sáhla do zásob papírových talířků, co nám tu zbyly z oslavy narozenin. A zjistila jsem, že z toho jde vyrobit spousta věcí:-).

KORUNKY Z TALÍŘKŮ NEBO ZE ČTVRTKY

Korunky z talířků, tak ty už tu byly. Několik dnů to tu frčelo a přitom stačilo „šmiknout“ 5x do talířku a hotovo:-).

MASKY Z TALÍŘKŮ

Poměrně jednoduchá věc, která zabaví děti jak při výrobě tak potom během hry. Ať už si děti hrají na piráty, princezny, rytíře, Hello Kitty, nebo na oslavě narozenin uděláte veselou fotostěnu pro děti…

Tady ještě reálná práce Brácháče a Žloutkové. Jen jsem stříhala a po tvoření utírala barevné cákance v okruhu dvou metrů od stolu. Každopádně se to likviduje lépe jak zašlapaná modelína nebo lepkavá rýže  po obědě:-).

A něco málo k léčebným metodám.

PRIESSNITZŮV ZÁBAL

Jedna z věcí, na kterou nedám dopustit a kterou jsem se naučila až s dětmi. Látková plena, žínka a igelitový sáček se stal nedílnou součástí naší cestovní lékárničky. Kdykoliv, když děti začínají chraptit, ihned ho nasadím. Jsem si skoro jistá, že u Žloutkové nám mnohokrát pomohl chrapot vyléčit. Na látkovou plenu položím igelitový sáček, na ten dám studenou žínku a takto přiložím na krk. Po několika hodinách se krk zapaří a zápal se vytáhne.

Na víc už nemám sílu:-).

 

 

3 komentářů

  • Znáte éterický olejíček Atemol od Karla Hadka? Nám pomáhá neuvěřitelně i na záchvatovité kašle, stačí kápnout na pyžamko někam ke krku a během 5-ti minut děti přestávají kašlat! Zkuste se po něm poohlédnout. Krásně uvolňuje i ucpaný nos.

  • Díky za tip. Zrovna jsem si chtěla od Hádka něco objednat. Já teď zkouším 31 bylin od Justu. Dávám jim to na polštář a na plyšáka na spaní. Nakoupila jsem tymian, chci uvařit kotel čaje a dat ho pod postel, na topení, vymáchat v tom ručník… na hrudníček mažu tymiánovou mast od Justu. Nesnáším ten kašel, co rve plíce…

  • My jsme už naštěstí všichni zdraví, ale i tak dost často tápeme nad tím, co budeme dělat. Děti mají hodně kroužků, ale ty jsou bohužel pořád zavřené. Tak jsme si alespoň včera udělali takový domácí koncert, dcera umí hrát na housle https://www.topmuzika.cz , tak nám zahrála a my si potom objednali večeři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kolegialita na sítích

Rozloučení

#TEEN Kurz první pomoci pro děti