blog o cestování s dětmi

Výlet s dětmi v Praze -Nebušice

Dny se pomalu krátí, ale i tak zbývá po škole ještě nějaký čas na to vyrazit ven. Tentokrát jsme zamířili v Praze do Nebušic na Nebušickou vyhlídku. Prostě jen do přírody, bez žádných větších ambicí ujít x kilometrů. A když nejsou očekávání, člověk může být jedině mile překvapen. A tak to i bylo. 

Na mapy.cz jsem si nejprve zjistila záchytné body – dětská hřiště, kterých tu je povícero a mohlo se jet. I když jsme tentokrát ušli sotva pár metrů, protože se děti zasekly hrou na indiány, byl to moc vydařený výlet. Protože ty výhledy, ty prostě jsou…

Auto jsem nechala zde, ale do Nebušic se dostanete i celkem pohodlně autobusem. V plánu jsem měla dojít po cyklostezce (čili sem můžete v pohodě i s kočárkem, jen pokud budete chtít na vyhlídku, tak s kočárkem to opravdu nejde, ale je to od cyklostezky jen 200 m členitým terénem) až ke koupališti Divoká Šárka. Nicméně děti objevily na místě dokonalou prérii, takže jsme se z Nebušické vyhlídky skoro nehnuli:-). Výlet jsme zakončili jak jinak než na hřišti, i když to byla jen okrajová záležitost, protože prérie je prérie:-).

Když už v Nebušicích budete, určitě zamiřte na dětskou naučnou stezku Les Hlásek, o které jsem již psala.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kde přenocovat cestou z Alp

Pyreneje s dětmi

Lyžování s dětmi v Alpách- Wildkogelarena