blog o cestování s dětmi

Interaktivní naučná stezka v Praze Nebušicích

Naučná stezka „Les Hlásek“ pro nás byla milým překvapením, na které jsme v Nebušicích narazili. Stezka dlouhá necelé 3 km vede listnatým lesem, který má zejména na podzim své kouzlo. Na celkem 12 interaktivních zastaveních se děti nenásilnou formou něco naučí, zabaví se a procházka vám tak uteče, že ani nemrknete a dvě hodinky v přírodě budou za vámi. Přesně tolik nám tato trasa, vhodná i pro kočárky, zabrala.

Pokud zamíříte do těchto končin, na co se můžete těšit? Je to opravdu super mix krásné přírody, vyhlídek a zábavy pro děti. Však posuďte…

Teď ale postupně…

NS LES HLÁSEK V NEBUŠICÍCH

Pokud sem zamíříte autem, můžete jej nechat v ulici U Vodárny. U místního rybníka je několik parkovacích míst. A pak už jen sledujete informační tabule. Cesta je dobře značená, takže se tu určitě neztratíte. Detailní popis najdete tady. A pak už si prostě jen užívejte společný čas v přírodě, kdy se z dětí stávají vůdci výpravy a ženou vás od tabule k tabuli:-). Celá trasa jde zvládnout s kočárkem, jen některé úseky mají nerovný terén, čili je možná občas potřeba kočárek poponést. My jsme si cestu zkrátili a za desátým stanovištěm jsme se vzhledem k únavě nejmladšího člena výpravy vydali po lesní pěšince zpět k parkovišti.

Cestou narazíte i na kozy, na jejichž ohradě sice najdete ceduli „Krmení povoleno“, nicméně si dovolím zmínit článek o tom, proč zvířata nekrmit. Více zde. 

Po celou dobu se pohybujete v krásném listnatém lese. Poslední úsek vede podél pole, nad kterým můžete pozorovat pozvolna přistávající letadla. A že jich tam prosviští!

NEBUŠICKÁ VYHLÍDKA

Budete-li v Nebušicích, byl by hřích nepodívat se i na jejich druhou stranu, na stranu, která sousedí s Divokou Šárkou. K Nebušické vyhlídce to není zas tak daleko (případně můžete popojet autem a pak to máte opravdu jen pár kroků) a ty výhledy! Za fotky děkuji Klárce.  A takové dřevěné hřiště zase potěší vaše děti, a že tu jsou hned dvě! Jedno najdete tady a druhé zde. Další tipy z Divoké Šárky najdete u spřáteleného portálu Ověřenorodiči.

NA KAFÍČKO DO STATENIC

Jen 12 min jízdy autem z Nebušic se nachází Statenice. V místní Kavárničce si můžete v klidu vychutnat svou kávu či čaj, zatímco si vaše děti pohrají (naše se servou:-) ) v dětském koutku.

PRO RYBY A BYLINKY A VŠE MOŽNÉ ZE ZAHRADY DO ČERNÉHO VOLA

Rovněž 12 min jízdy autem budete potřebovat k přesunu do Černého Vola. Pokud milujete zahradnictví, zamiřte sem! Nejen děti můžou kromě zkoumání všech rostlinek vyzkoušet hru na novém metalofonu (prostě velký xylofon), sjet si po velké skluzavce a nebo pozorovat andulky. V určité dny je možno si tu koupit i čerstvé pstruhy! Tak to už je výzva, ne?

Tak a zase tip na celodenní výlet, že?

Protože ani do Únětic a jeho pivovaru či k Lasíkům to není odtud daleko. Více zde.

3 komentářů

  • Líbí se mi, jak tyto interaktivní tabule, naučné stezky pomalu vznikají na různých turistických místech.. dobrá věc, děti to mají rády.

  • Děkujeme za bezva tip, užili jsme si procházku. Jen ulice na parkování je K Vodárně, ne U Vodárny 🙂

  • Dobry den, moc dekujeme za krásný vylet. Vzali jsme to pesky pres Divokou Sarkou (po cervene od McDon.) do Nebusic a pote vasi inter.stezku. Bylo to výborné! Krasne jsme di to uzili:-)!. Dekujeme. A jinak…Vas web je absolutně super!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra